Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Česká Lípa připravuje regeneraci sídlišť Střelnice, Sever a Lada

 
čtvrtek, 3. října 2019, 14:32

Po největších sídlištích Špičák a Pod Holým Vrchem připravuje Česká Lípa také regeneraci menších sídlišť Střelnice, Sever a Lada. Radnice pro ně chce nechat zpracovat jeden společný plán obnovy. Ve větší míře by se do přípravy měla zapojit i veřejnost. Ve třetím největším městě v Libereckém kraji by se tak regenerace mělo dočkat území o rozloze přes 57 hektarů, kde žije více než 7800 obyvatel.

Cílem plánované obnovy je především zlepšení dopravní situace, úprava zelených ploch a veřejných prostranství tak, aby byly funkční a sloužily obyvatelům. „Chtěli bychom najít projektanta, který nám plán regenerace zpracuje, ale zároveň nám pomůže začlenit do procesu přípravy veřejnost," řekla starostka Jitka Volfová (ANO). Zapojení veřejnosti považuje radnice za nezbytné. „Protože cílem tohoto projektu je především zlepšení kvality života obyvatel lokality, v níž bydlí," doplnila Volfová.

Projektanti začnou důkladnou analýzou území, na základě které pak zpracují koncept regenerace. S tím následně seznámí veřejnost, která bude mít možnost vznést připomínky. Po posouzení by pak návrhy obyvatel měly být zapracovány do konečného plánu obnovy sídlišť. „Nabídky projektantů chceme hodnotit prostřednictvím více kritérií. Rozhodující proto nebude pouze nabízená cena, ale i odbornost dodavatele a kvalita jejich předchozí práce," řekl místostarosta Martin Brož (ANO).

Sídliště v České Lípě

V České Lípě už se na regeneraci sídlišť pracuje řadu let. V červenci začala další etapa obnovy největšího sídliště Špičák postaveného v 80. letech, kde žije 11 tisíc lidí. Práce na úpravách Vladimirské ulice a jejího okolí budou život tamním obyvatelům komplikovat až do konce roku. Projekt za 21,6 milionu korun patří letos k největším investičním akcím ve městě. Připravena je i studie regenerace sídliště Pod Holým Vrchem, kde žije zhruba 2400 lidí. Právě pro regeneraci panelových sídlišť hlasovali obyvatelé města nejčastěji v anketě, kterou před třemi lety radnice vyhlásila při krajských volbách.

Napsal(a) ČTK | Foto Město Česká Lípa
 


 

Kam dál?

Uran dostane novou fasádu. Bude z pozinkovaného plechu a navrhli ji...

čtvrtek, 3. října 2019, 11:25

Budova Uranu pod libereckým vlakovým nádražím dostane novou fasádu. Vítězný návrh vzešel z architektonické soutěže, kterou...

Kraj se zbavoval nepotřebného majetku. Prodal vilu v Klostermannově...

čtvrtek, 3. října 2019, 10:40

Skoro jedenáct a půl milionu korun získal kraj prodejem nepotřebného majetku. Nejvyšší položkou byla vila v liberecké...

Wolkerák, Tajch nebo Hokejka. Každý Liberečák je zná, univerzita je...

středa, 2. října 2019, 15:51

Na technické univerzitě vzniká živá mapa Liberce. Cílem projektu je posbírat od obyvatel stotisícového města jména a názvy, které...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší.Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.