Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Oblíbená kampaň Ušij tašku a zaměstnej člověka startuje již šestý ročník

 
pátek, 4. října 2019, 10:23

I letos Centrum Kašpar vybízí veřejnost k zapojení do již tradiční benefiční akce Ušij tašku a zaměstnej člověka. Tato mezi lidmi pozitivně vnímaná aktivita už za pět let její existence přinesla více než 330 tisíc korun a ze všech koutů naší republiky přišlo celkem 1961 tašek.

„V rámci kampaně pořádáme šicí workshopy. Zapojit se může každý. Přijďte se naučit šít pod vedením zkušené švadleny. Zdarma. Připravené jsou látky, šicí stroje i drobné občerstvení,“ zve za Centrum Kašpar, Petra Hottmarová.

Šicí workshop se koná 7. 10. od 16:00 hodin a 8. 10. od 10:00 hodin v Centru Kašpar, Kašparova 73, Liberec  - Vesec. Nutná rezervace místa u šicího stroje na e-mailu: petra.hottmarova@centrum-kaspar.cz, nebo tel.: 731 439 967.

Všechny tašky budou k prodeji na benefici Kašparovo taškaření, která se koná 23. 11. 2019 v galerii Lázně v Liberci. Výtěžek pomůže dofinancovat služby pro lidi, kteří obtížně hledají zaměstnání. Stále jsou mezi námi lidé, kteří se díky nešťastné volbě studia, obtížnému slaďování práce a rodiny, vysokému věku nebo péči o své blízké ocitají na okraji zájmu zaměstnavatelů.

„Vidíme, jak výtěžek z kampaně pomáhá. Osudy lidí, kteříse ocitli bez práce a díky tomu čelí mnoha dalším problémům, řešíme každýden. I díky benefici těmto lidem podáváme pomocnou ruku a hledáme pro ně tu nejlepší cestu,“ říká Petra Hottmarová.

Centrum Kašpar

Centrum Kašpar pomáhá lidem už 15 let na cestě k dobrépráci. Takové, kde uplatní své přednosti, dovednosti a která jim umožní skloubení s rodinou či svým volným časem. Poskytuje bezplatné služby pracovní poradny, karierního plánování, testování pracovních předpokladů a zprostředkování práce. Nabízí bezplatně také rekvalifikační kurzy a další služby. 

Více informací najdete na webových stránkách Centra Kašpar, www.centrum-kaspar.cz

 


 

Kam dál?

Počet obyvatel Česka byl loni nejvyšší od konce druhé světové války

pátek, 4. října 2019, 06:01

Počet obyvatel Česka byl loni nejvyšší od konce druhé světové války. Přírůstek o téměř 40 tisíc lidí na 10 649 800 obyvatel k...

Česká Lípa připravuje regeneraci sídlišť Střelnice, Sever a Lada

čtvrtek, 3. října 2019, 14:32

Po největších sídlištích Špičák a Pod Holým Vrchem připravuje Česká Lípa také regeneraci menších sídlišť Střelnice, Sever a Lada....

Uran dostane novou fasádu. Bude z pozinkovaného plechu a navrhli ji...

čtvrtek, 3. října 2019, 11:25

Budova Uranu pod libereckým vlakovým nádražím dostane novou fasádu. Vítězný návrh vzešel z architektonické soutěže, kterou...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.