Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

TIP NA VÝLET: Přijeďte se vyluftovat na Benecko

 
sobota, 5. října 2019, 13:12

Vydejte se s dětmi prozkoumat nejvýše položenou obec západních Krkonoš. Je ideálním místem pro pěší výlet do přírody, cyklistiku nebo třeba in-line brusle. Nabízí nádherné výhledy na panoramata Krkonoš v čele s 1435 m vysokým Kotlem neboli Kokrháčem.

BENECKÁ PŘÍRODNÍ STEZKA je dlouhá 3,4 km a bude tu na vás čekat 10 herních stanovišť, která jsou určená rodinám s dětmi od 4-12 let. Vycházkový okruh je vhodný i pro kočárky. Na stezce se vyluftujete na čerstvém vzduchu a také se naučíte něco nového o krkonošské přírodě. Každá zastávka je věnována jinému druhu krkonošské fauny, flóry nebo pohybové aktivitě.

Pohodová IN-LINE STEZKA lesem je určená jak začátečníkům, tak i zkušeným bruslařům. Na cestě z centra Benecka rozproudíte krev, nadýcháte se čerstvého vzduchu a projedete se v nádherné krkonošské přírodě. V Občerstvení Rovinka si můžete odpočinout a dát si za odměnu něco dobrého na zub. A pokud nejste právě inline bruslaři, půjčte si koloběžku, nebo přijeďte na longboardu. Vaší fantazii se meze nekladou!

Vzdušné lázně v Krkonoších mají svůj SINGLTREK. Jedná se o 1 300 metrů dlouhý okruh lehké obtížnosti, ideální pro děti. Malý okruh singltreku, najdete v lesíku za hřištěm Hančova sportovního klubu. Jeho začátek, nástupní místo, je přímo z parkoviště P3 (na rozcestí), na silnici mezi hotelem Kubát a zatáčkou u Bellevue.

Až vyzkoušíte některou z aktivit na Benecku, tak pro něco dobrého k jídlu a pití se stavte například v RESTAURACI HOTELU SKALKA, která se nachází v centru obce Benecko u centrálního parkoviště. Z terasy restaurace jsou krásné výhledy na vrcholky Krkonoš. Anebo zajděte na HANČOVU BOUDU, kde na vás dýchne teplo domova, nejenom z kuchyně.

TIP: A co všechno můžete podniknout s dětmi na Benecku? Podívejte se na video „Jak si užít Benecko během tří dnů„ s Dva tátové.
 


 

Kam dál?

Tržní náměstí se promění. Radnice na novou podobu vypsala soutěž

sobota, 5. října 2019, 07:01

Liberec by za dva měsíce měl vědět, jakou změnu do budoucna dozná podoba Tržního náměstí u plaveckého stadionu. Vypsal kvůli tomu...

Kočkovitá šelma je zpátky u Jablonce. Zachytila ji fotopast

pátek, 4. října 2019, 12:45

Už deset dní pátrají policisté společně s myslivci po neznámé kočkovité šelmě, která se pohybuje v lesích na Jablonecku. Poprvé...

Oblíbená kampaň Ušij tašku a zaměstnej člověka startuje již šestý...

pátek, 4. října 2019, 10:23

I letos Centrum Kašpar vybízí veřejnost k zapojení do již tradiční benefiční akce Ušij tašku a zaměstnej člověka. Tato mezi lidmi...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.