Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Méně igelitu a mikrotenu. Ekologické obaly budou navíc pomáhat handicapovaným

 
neděle, 6. října 2019, 17:45

Globus snižuje prodej jednorázových plastových obalů. „Záleží nám na udržitelnosti a šetrném přístupu k životnímu prostředí, igelitu je skutečně v přírodě příliš a my se chceme podílet na jeho snižování,“ říká Hans-Jörg Bauer, jednatel společnosti Globus ČR.

V tuto chvíli Globus doprodává igelitové jednorázové nákupní tašky, nahradil je papírovými a textilními. Současně nově nabízí ve všech hypermarketech za příznivou cenu ovosáčky, které opakovaně poslouží místo mikrotenových. Koupí ekologičtějších obalů mohou lidé navíc přispět na dobročinné účely. 

Průměrně každý rok zakoupili zákazníci v Globusu XY milionů igelitových tašek. Nyní ale hypermarket sjednotil výběr nákupních tašek na výhradně recyklovatelné materiály, tedy papír a textil. S prodejem igelitových tašek definitivně končí. V tuto chvíli mají zákazníci výběr hned mezi několika variantami včetně zbrusu nových. „Nově nabízíme bavlněné tašky na opakované použití. Důležitým faktem pro zákazníky je to, že tašky jsou za příznivou cenu a ve vkusném designu, aby je mohli používat i mimo nákupy,“ říká Rita Gabrielová, vedoucí externí komunikace Globus.

Jde o výraznou úsporu jak přírody, tak i zákaznické peněženky. Bavlněná taška by měla vydržet při nosnosti patnáctikilogramového nákupu i 120 použití, přitom již při 82. použití smaže uhlíkovou stopu igelitové tašky. Bavlněná taška stojí v Globusu 29,90 Kč.

Ovosáčky a papírové tašky pomohou

Novinkou jsou nyní v patnácti hypermarketech látkové ovosáčky. Globus jimi nabídne variantu k nadužívaným mikrotenovým pytlíkům. Ovosáčky jsou také určené pro opakované použití, stačí si na Informacích v hypermarketu nechat ovosáček po zaplacení orazítkovat a posléze s ním opakovaně chodit na nákupy.

Ovosáčky najdou zákazníci ve speciálních stojanech, hodí se při nákupu ovoce, zeleniny nebo pečiva. Vedle šetření životního prostředí má ovosáček ale další významnou roli. „Látkový ovosáček u nás stojí 9,90 korun, z prodeje každého kusu poputuje 0,50 korun na dobročinné účely,“ řekla Rita Gabrielová.

Doplnila, že prostřednictvím prodeje ovosáčků bude hypermarket spolu se zákazníky sbírat finanční prostředky pro handicapované klienty Konta Bariéry. Podpora handicapovaným plyne i z prodeje velkých papírových tašek, jedna stojí 7 korun a z každého prodaného kusu půjde Kontu Bariéry 1 koruna. Doposud byla dlouholetá podpora handicapovaným možná právě prostřednistvím koupě igelitové tašky, kterou Globus však už vyřadil z prodeje.

 


 

Kam dál?

TIP NA VÝLET: Podzimní pohádka na Kamenického stezce

neděle, 6. října 2019, 11:34

Přichází podzim, čas větru a dešťů. Ve slunných dnech lze ale stále výlety po kraji podnikat. Ideálním tipem na výpravu je...

Liberecký kraj podpoří jedenáct projektů, které pomohou zadržet vodu

neděle, 6. října 2019, 07:01

Liberecký kraj podpoří 11 projektů, které pomohou zadržet vodu v krajině a zmírnit dopady sucha. Celkem na ně kraj z dotačního...

Příští týden přinese podle předpovědi meteorologů oteplení

neděle, 6. října 2019, 06:01

Po současném chladnějším období se začne příští týden oteplovat, předpovídají meteorologové. V týdnu od 14. října by se teploty...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší.Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.