Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Domov důchodců v Jindřichovicích patří mezi nejlepší v zemi

 
středa, 29. dubna 2015, 19:46

Domov důchodců v Jindřichovicích pod Smrkem na Liberecku získal značku kvality. Příspěvková organizace je prvním krajským zařízením, které certifikát získalo. Má tři z pěti možných hvězdiček. V Libereckém kraji mají značku kvality ještě městská zařízení Domov důchodců Pohoda a Pečovatelská služba v Turnově.

V celé zemi zatím získalo certifikát 54 sociálních zařízení, z toho 45 je domovů pro seniory. Ocenění uděluje Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR, což je v tuzemsku největší profesní organizace tohoto druhu.

Cílem Značky kvality v sociálních službách je poskytnout seniorům, kteří vstupují do domova pro seniory, ale také jejich rodinným příslušníkům informaci o tom, jakou kvalitu mohou od života v daném domově očekávat. "Značka kvality hodnotí všechny stránky pobytu v zařízení z pohledu uživatelů. Smyslem certifikace je neustálé zlepšování a zkvalitňování služeb a péče o seniory," řekla náměstkyně hejtmana pro sociální věci Lenka Kadlecová (ČSSD). Značka je udělována na základě dotazníků a rozhovorů se seniory a jejich rodinami.

V oblasti ubytování se sleduje třeba možnost volby jednolůžkového pokoje, počty jednolůžkových a dvoulůžkových pokojů, kvalita sociálního zařízení, prostory pro relaxaci, ale také třeba dostupnost balkonů, vybavení čajových koutků, dostupnost lednice nebo možnost volby denního programu. V oblasti stravování se hodnotí například možnost výběru jídel a nápojů, nabídka vegetariánské stravy nebo spolupráce s dietní sestrou. V oblasti kultury a volného času se sledují akce pro seniory v domově, výlety pro pohyblivé seniory, volnočasové programy, ale také dostupnost obchodů či doprava na nákup do města.

Domov důchodců v Jindřichovicích nabízí ve třech vilách 66 lůžek pro seniory a zaměstnává zhruba 50 lidí. Je od roku 2007 certifikovaným pracovištěm Bazální stimulace, teď získal i značku kvality pro obě poskytované sociální služby - domov pro seniory i domov se zvláštním režimem, na tři roky. Dostal 729,75 bodu, což stačilo na tři hvězdičky, do vyššího stupně domovu chybělo 70,35 bodu. "O vyšší stupeň se zařízení pokusí v rámci prodloužení certifikátu," doplnila mluvčí kraje Markéta Dědková.

Podle ředitele Alana Marii Uhury se v jindřichovickém domově důchodců v rámci prodloužení certifikátu chtějí zaměřit třeba na rozšíření výběru jídel, alespoň jednou týdně chtějí klientům nabídnou výběr ze dvou jídel. Pořádat chce pro seniory vyjížďky autem do okolí, domov chce také vydávat čtyřikrát ročně zpravodaj. Orientaci klientů i jejich rodin by měly podle ředitele usnadnit nástěnky s fotografiemi zaměstnanců.

Napsala ČTK

 


 

Kam dál?

Inspektoři odhalili další prodejce, kteří na etiketách lžou

úterý, 28. dubna 2015, 20:48

Co je psáno, to je dáno? Zdaleka ne! O tom se přesvědčili při jedné z kontrol inspektoři Státní zemědělské a potravinářské...

U arény opět zaplane několikametrová vatra

úterý, 28. dubna 2015, 12:58

Kam vyrazit na ve čtvrtek večer na "čáry"? Třeba k liberecké Home Credit aréně. Tam čeká na malé i velké návštěvníky tradiční...

V Jizerských horách se po dvou letech opět vápní přehrada Souš

pondělí, 27. dubna 2015, 16:31

Po dvou letech dnes kroužilo nad přehradou Souš letadlo naložené mletým vápencem. Tradiční letecké vápnění se na nádrži konalo...

První zvířecí "cukrárna" v Liberci otevřela. Dveře se netrhnou

pondělí, 27. dubna 2015, 12:46

Liberec má od dnešního dne první zvířecí „cukrárnu.“ Kde jinde, než v obchodě Bone Apetit v ulici 5. května, můžete pro svého...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Havárie v liberecké spalovně. Těžce...

  • Na libereckém nádraží se chtěl oběsit muž,...

  • Přepadl několik heren, policie po něm pátrá,...

  • Čelní srážka u Globusu. Při nehodě se...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Smrtící syntetickou drogu šířil i žák základní školy

Smrtící syntetickou drogu v Moravskoslezském kraji šířil i žák základní školy. Obviněn s ohledem na věk nebude. Policie už v případu obvinila 11 lidí. Látkou se přiotrávilo 23 lidí, dva muži po jejím užití zemřeli.

Kdo tohle vymyslel, nechápavě lidé kroutí hlavami nad novými zelenobílými sloupky v Budějcích

Výsledek modernizace frekventované Lidické třídy v Českých Budějovicích mnozí lidé hodně jadrně komentují. Nejsou s úpravami spokojeni. Nedávno to byly ostrůvky, které místní připravily o parkovací místa. A teď to je šrafování se zelenobílými sloupky. To jsou takzvané balisety, kterých na Lidické vyrostlo celkem 38. Přišly na zhruba 57 tisíc korun. A i ty lidem bydlícím na Lidické zabraly místa k parkování a podle nich nesmyslně zúžily vozovku. Krajský správce komunikace je ale jiného názoru.

Kvůli alkoholu zemřely v roce 2016 přes tři miliony lidí

V důsledku konzumace alkoholu zemřely v roce 2016 po celém světě více než tři miliony lidí. Alkohol tak stál za každým dvacátým úmrtím, vyplývá ze zprávy, kterou na svých internetových stránkách zveřejnila Světová zdravotnická organizace (WHO). Více než tři čtvrtiny úmrtí způsobených alkoholem podle WHO připadaly na muže.