Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Domov důchodců v Jindřichovicích patří mezi nejlepší v zemi

 
středa, 29. dubna 2015, 19:46

Domov důchodců v Jindřichovicích pod Smrkem na Liberecku získal značku kvality. Příspěvková organizace je prvním krajským zařízením, které certifikát získalo. Má tři z pěti možných hvězdiček. V Libereckém kraji mají značku kvality ještě městská zařízení Domov důchodců Pohoda a Pečovatelská služba v Turnově.

V celé zemi zatím získalo certifikát 54 sociálních zařízení, z toho 45 je domovů pro seniory. Ocenění uděluje Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR, což je v tuzemsku největší profesní organizace tohoto druhu.

Cílem Značky kvality v sociálních službách je poskytnout seniorům, kteří vstupují do domova pro seniory, ale také jejich rodinným příslušníkům informaci o tom, jakou kvalitu mohou od života v daném domově očekávat. "Značka kvality hodnotí všechny stránky pobytu v zařízení z pohledu uživatelů. Smyslem certifikace je neustálé zlepšování a zkvalitňování služeb a péče o seniory," řekla náměstkyně hejtmana pro sociální věci Lenka Kadlecová (ČSSD). Značka je udělována na základě dotazníků a rozhovorů se seniory a jejich rodinami.

V oblasti ubytování se sleduje třeba možnost volby jednolůžkového pokoje, počty jednolůžkových a dvoulůžkových pokojů, kvalita sociálního zařízení, prostory pro relaxaci, ale také třeba dostupnost balkonů, vybavení čajových koutků, dostupnost lednice nebo možnost volby denního programu. V oblasti stravování se hodnotí například možnost výběru jídel a nápojů, nabídka vegetariánské stravy nebo spolupráce s dietní sestrou. V oblasti kultury a volného času se sledují akce pro seniory v domově, výlety pro pohyblivé seniory, volnočasové programy, ale také dostupnost obchodů či doprava na nákup do města.

Domov důchodců v Jindřichovicích nabízí ve třech vilách 66 lůžek pro seniory a zaměstnává zhruba 50 lidí. Je od roku 2007 certifikovaným pracovištěm Bazální stimulace, teď získal i značku kvality pro obě poskytované sociální služby - domov pro seniory i domov se zvláštním režimem, na tři roky. Dostal 729,75 bodu, což stačilo na tři hvězdičky, do vyššího stupně domovu chybělo 70,35 bodu. "O vyšší stupeň se zařízení pokusí v rámci prodloužení certifikátu," doplnila mluvčí kraje Markéta Dědková.

Podle ředitele Alana Marii Uhury se v jindřichovickém domově důchodců v rámci prodloužení certifikátu chtějí zaměřit třeba na rozšíření výběru jídel, alespoň jednou týdně chtějí klientům nabídnou výběr ze dvou jídel. Pořádat chce pro seniory vyjížďky autem do okolí, domov chce také vydávat čtyřikrát ročně zpravodaj. Orientaci klientů i jejich rodin by měly podle ředitele usnadnit nástěnky s fotografiemi zaměstnanců.

Napsala ČTK

Kam dál?

Inspektoři odhalili další prodejce, kteří na etiketách lžou

úterý, 28. dubna 2015, 20:48

Co je psáno, to je dáno? Zdaleka ne! O tom se přesvědčili při jedné z kontrol inspektoři Státní zemědělské a potravinářské...

U arény opět zaplane několikametrová vatra

úterý, 28. dubna 2015, 12:58

Kam vyrazit na ve čtvrtek večer na "čáry"? Třeba k liberecké Home Credit aréně. Tam čeká na malé i velké návštěvníky tradiční...

V Jizerských horách se po dvou letech opět vápní přehrada Souš

pondělí, 27. dubna 2015, 16:31

Po dvou letech dnes kroužilo nad přehradou Souš letadlo naložené mletým vápencem. Tradiční letecké vápnění se na nádrži konalo...

První zvířecí "cukrárna" v Liberci otevřela. Dveře se netrhnou

pondělí, 27. dubna 2015, 12:46

Liberec má od dnešního dne první zvířecí „cukrárnu.“ Kde jinde, než v obchodě Bone Apetit v ulici 5. května, můžete pro svého...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Strážníky přivolal zoufalý řidič, odjezd z...

  • Poznáváte muže z fotografie? Policisté by si...

  • V Liberci si můžete od středy půjčit...

  • Rekonstrukce kilometrového úseku v ulici...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Bohuslav Sobotka končí v politice. Rezignuje na post...

Bývalý premiér a předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka skončí s vysokou politikou. K 1....

Božská voda a sto let tradice. Spa Resort Libverda zve na...

Lázeňský komplex v Libverdě na úpatí Jizerských hor je oázou klidu v dnešní uspěchané době. Spa...

V Keni uhynul poslední samec nosorožce severního bílého

Poslední samec nosorožce bílého severního Súdán naposledy vydechl v pondělí 19. února odpoledne....