Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jablonec bude mít informační místo pro turisty přímo v radnici

 
středa, 27. května 2015, 11:41

Jablonec chce vylepšit služby pro turisty, od června bude pracovník infocentra přímo v budově radnice. Zájemcům podá informace o městě, ubytování nebo výletních cílech. Novináře o tom dnes informovala Radana Schaeferová z Jabloneckého kulturního a informačního centra.

Druhé informační místo ve městě se rozhodla radnice vytvořit na základě zkušeností z minulých měsíců. "V parteru radnice je v současné době moderní informační středisko, které vyřizuje agendu týkající se úředních záležitostí města. Někdy tam však přicházejí i turisté a očekávají, že jim pracovnice za přepážkou poradí s orientací ve městě, kde se ubytovat a podobně. Problém nastává obzvlášť pokud jde o cizince," uvedl náměstek primátora a ředitel městského infocentra Petr Vobořil.

Infocentrum v minulosti v budově radnice bylo, před třemi lety ho ale město přestěhovalo do zrekonstruované bývalé fary v Kostelní ulici, dnes nazývané Dům Jany a Josefa V. Scheybalových. Jde o jednu z nejstarších stavebních památek ve městě. Jeho návštěvu by si proto neměli nechat ujít ani turisté, kteří získají informace na radnici. "V prvním patře domu je výstavní síň a v podkroví památník věnovaný národopiscům Scheybalovým. Součástí historické stavby je zahrada se souborem lidového sochařství," uvedla Schaeferová. Památka s infocentrem je od radnice vzdálená asi pět minut chůze.

Jablonecké infocentrum se podílí i na vytvoření společné mapy pro Liberec a Jablonec, speciální mapa bude obsahovat vhodné cíle pro děti. Mapa Direction, což lze přeložit jako směr nebo návod, by měla vyjít koncem letošního roku. Mapa Direction už jednu verzi společnou pro obě města má. Slouží jako návod pro studenty, kam se mohou v Liberci a Jablonci vydat. Obsahuje i komentáře a dojmy lidí, kteří místa navštívili.

Zdroj: ČTK

Kam dál?

Tabule s texty nahradily na stezce v Oldřichově interaktivní prvky

úterý, 26. května 2015, 14:26

V Jizerských horách skončila obnova naučné stezky Oldřichovské bučiny za zhruba dva miliony korun. Vede jednou z nejkrásnějších...

V centru Liberce za pár měsíců vyroste nový polyfunkční dům

pondělí, 25. května 2015, 15:08

Centrum Liberce brzy doplní nový polyfunkční dům. Plochu mezi ulicemi Frýdlantská a Pálkova, vedle Okresní správy sociálního...

Skleněný Hurvínek nebo Pelé. Unikátní výstava láká do muzea

neděle, 24. května 2015, 19:46

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci chystá unikátní výstavu o skleněných figurách a figurkách. Její podstatnou část tvoří výběr z...

Výstavba bytů vázne, staví se nejméně za posledních deset let

neděle, 24. května 2015, 13:08

V Libereckém kraji zahájili v prvním čtvrtletí letošního roku stavbaři výstavbu jen 106 nových bytů, je to nejméně od roku 2005....

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Měří, nebo neměří? V Liberci se opět řeší...

  • Policie zadržela dva mladíky. Distribuovali...

  • FOTO: Teknaři se po Czaroteku vydali na...

  • FOTO, VIDEO: NA Kunratické shořela stodola....

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Teknaři se po Czaroteku vydali na úklid. V lese už rostou i houby

Tři týdny po skončení teknoparty na loukách u Liberce se do okolních lesů vydali její účastníci na úklid. Les se totiž během pětidenní párty proměnil v jednu velkou toaletu a odpadkový koš. Teknaři nyní odpadky uklidili. Jeden z nich dokonce zveřejnil fotografii, podle které už na místě i rostou houby.

Češtináři: Podoba státní maturity by se měla zcela změnit

Povinná státní maturita z češtiny by se podle Společnosti učitelů českého jazyka a literatury měla nahradit zcela novým modelem zkoušky. Měla by se skládat z centrálně hodnoceného testu maturitního minima, který by sloužil jako vstupenka ke školní části maturity. Současná státní maturita podle ní zbytečně zatěžuje státní rozpočet i fungování škol a může mít negativní dopad na vztah mladé generace k literatuře i jazyku.

FOTO: Při nočním požáru domu v Praze se zranili dva lidé a zahynul pes

Zraněním dvou lidí a smrtí psa skončil noční požár bytu v pražských Hrdlořezech. Příčina požáru i rozsah škod je předmětem dalšího vyšetřování, uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka.