Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Obchodní centrum Nisa podpořilo 8 nevšedních projektů

 
úterý, 16. června 2015, 12:14

Novou naučnou zahradu pro děti, tee-pee skautského oddílu, charitativní běh i sluchově postiženého mladého lyžaře podpoří Obchodní centrum Nisa Liberec finančním grantem. Vůbec poprvé za dobu své existence jej obchodní centrum vyhlásilo letos v únoru a nabídlo zájemcům z řad veřejnosti rovných 100 000 korun na podporu jejich aktivit. Grantový program zaujal a sešly se desítky rozličných žádostí. OC Nisa na konci května vybrala 8 žadatelů, které podpoří finančním příspěvkem.

„Zájem o Grantový program OC Nisa nás mile překvapil. Abychom uspokojili co nejvíc zájemců, rozhodli jsme se celou částku rozmělnit a podpořit tak větší množství projektů,“ uvedla marketingová koordinátorka OC Nisa Liberec Ivana Lehká.

Při výběru se organizátoři snažili vybrat projekty z různých oblastí a z různých míst Libereckého kraje. Žadatelé přišli s velmi zajímavými náměty. Finanční podpory se například dočkal sluchově postižený lyžař Matěj Ponocný z Rokytnice nad Jizerou, jehož velkým přáním je zúčastnit se evropských či světových závodů pro sluchově postižené sjezdaře. Jeho rodina je ovšem široká a má řadu finančních závazků, a tak pro ni není snadné financovat Matějovy sportovní výpravy. K naplnění části jeho sportovního snu už příspěvek OC Nisa pomohl. Matěj poslední květnový den zazářil na Mistrovství ČR neslyšících a ve své kategorii vybojoval 5 zlatých medailí.

Ze zcela jiné oblasti je žádost Spolku Patron z Jablonce nad Nisou, který od OC Nisa získá peníze na opravu hrobky Josefa Matouschka, libereckého propagátora turistiky, která chátrá na hřbitově v Oldřichově v Hájích. „Hrobka byla objevena členem Spolku Patron Otto Pospíšilem v roce 1997 na hřbitově v Oldřichově v Hájích v zanedbaném stavu. V roce 2000 byla částečně zbavena náletů a upravena. Od té doby opět chátrá. Spolek Patron v roce 2015 provede celkovou rekonstrukci hrobky a vzpomínkovým setkáním v červenci 2015 připomene 70. výročí úmrtí této významné liberecké osobnosti,“ popisuje v žádosti zástupce spolku Bohumil Horáček.

Jedna z podpořených žádostí, Charitativní běh Nadace Olgy Havlové, jíž navrhl Mezinárodní klub studentů při TUL Liberec, dokonce už dostala konkrétní obrysy a uskutečnila se. Běh se odehrál 31. května a zúčastnilo se ho 182 registrovaných běžců. Lidé běhali kolem harcovské přehrady a na startovném nashromáždili 27 149 korun na nákup sportovního invalidního vozíku pro sedmadvacetiletého Ondru Veselého.

Hlavním cílem programu OC Nisa je podpořit iniciativu místních obyvatel, kteří chtějí něco změnit, zlepšit nebo nově vybudovat, a ovlivnit tak místní komunitu a podpořit vzájemné vztahy a soužití.

Podpořené projekty v Grantovém programu OC Nisa Liberec

• Jana Ponocná, Rokytnice nad Jizerou – příspěvek pro neslyšícího mladého lyžaře
• MCU KOLOSEUM, o.p.s. Liberec – pořízení vybavení pro odpočinkovou zónu 
• Mezinárodní klub studentů při Technické univerzitě v Liberci o.s. – organizace Charitativního běhu Nadace Olgy Havlové
• Hospicová péče sv. Zdislavy Liberec – příspěvek na zajišťování hospicové péče
• Junák - český skaut, středisko Mustang Liberec – pořízení tee-pee pro junáky
• Spolek Patron, občanské sdružení Jablonec n. N. – rekonstrukce hrobky Josefa Matouschka v Oldřichově v Hájích
• Základní škola a Mateřská škola Barvířská, Liberec – vybudování biodiverzní zahrady pro děti
• Mateřské a dětské centrum MAJÁK, Tanvald  – projekt rozvoje řeči a grafomotoriky u předškoláků

Napsala redakce

 


 

Kam dál?

Ve Vesci skončilo setkání skautů, přijelo jich na 1400

neděle, 14. června 2015, 18:42

Sportovními hrami skončilo dnes v Liberci pětidenní setkání mladých skautských vedoucích, většině účastníků bylo od 15 do 24 let....

Co skrývá archiv v Liberci? V pondělí zahájí výstavu

neděle, 14. června 2015, 14:48

Okresní archiv v Liberci v pondělí zahájí výstavu věnovanou cechům na Liberecku. Nejstarší dokumenty jsou z 16. století, mezi...

FOTO: Víkend patřil jarmarku a slavnostem. Přišly tisíce lidí

neděle, 14. června 2015, 09:29

Ani odpolední bouřka, která se přehnala nad Libercem, neodradila odhadem několik tisíc Liberečanů a návštěvníků města od návštěvy...

V kraji se v prvním čtvrtletí narodilo 1114 dětí

sobota, 13. června 2015, 10:42

Libereckému kraji ubylo letos v prvním čtvrtletí 14 obyvatel. Více lidí zemřelo, než se narodilo. Přirozený úbytek částečně...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Europoslanci budou hlasovat o kontroverzní směrnici o copyrightu

Evropští poslanci se dnes chystají hlasovat o nových pravidlech ochrany autorských práv na internetu. Cílem nové směrnice je přizpůsobit digitální éře evropské autorské právo z roku 2001 - tedy z doby, kdy ještě neexistoval například server YouTube. Kontroverzní text ale kritizují nejen technologičtí giganti, jako je Google nebo Facebook, ale také zastánci svobodného internetu, kteří se obávají cenzury.

Mastercard zavádí zvukovou znělku, placení kartou bude mít svou melodii

Společnost Mastercard rozšiřuje způsoby prezentace své značky o zvukovou podobu. Znělky najdou široké uplatnění - od partitur, přes zvukové logo a vyzváněcí tóny až po čekací melodii telefonních ústředen nebo zvuk označující úspěšnou transakci při placení v obchodě. Uvedení zvukové identity v rámci transformace značky následuje po nedávné změně loga firmy na samotný symbol a navazuje tím i na zjednodušení psaní názvu do podoby s malým “c” uprostřed.

Hana z Liberce překonala rakovinu hned dvakrát. Pomáhají i Dobří andělé

Poprvé diagnostikovali lékaři paní Haně zhoubný novotvar vaječníků v prosinci roku 2014. O dva roky později se nemoc vrátila. Pomáhat její rodině začali také dárci, Dobří andělé, aby zvládli situaci snadněji alespoň po finanční stránce. Jak se máma malé Elišky s dvojí náročnou léčbou vyrovnala?