Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Obchodní centrum Nisa podpořilo 8 nevšedních projektů

 
úterý, 16. června 2015, 12:14

Novou naučnou zahradu pro děti, tee-pee skautského oddílu, charitativní běh i sluchově postiženého mladého lyžaře podpoří Obchodní centrum Nisa Liberec finančním grantem. Vůbec poprvé za dobu své existence jej obchodní centrum vyhlásilo letos v únoru a nabídlo zájemcům z řad veřejnosti rovných 100 000 korun na podporu jejich aktivit. Grantový program zaujal a sešly se desítky rozličných žádostí. OC Nisa na konci května vybrala 8 žadatelů, které podpoří finančním příspěvkem.

„Zájem o Grantový program OC Nisa nás mile překvapil. Abychom uspokojili co nejvíc zájemců, rozhodli jsme se celou částku rozmělnit a podpořit tak větší množství projektů,“ uvedla marketingová koordinátorka OC Nisa Liberec Ivana Lehká.

Při výběru se organizátoři snažili vybrat projekty z různých oblastí a z různých míst Libereckého kraje. Žadatelé přišli s velmi zajímavými náměty. Finanční podpory se například dočkal sluchově postižený lyžař Matěj Ponocný z Rokytnice nad Jizerou, jehož velkým přáním je zúčastnit se evropských či světových závodů pro sluchově postižené sjezdaře. Jeho rodina je ovšem široká a má řadu finančních závazků, a tak pro ni není snadné financovat Matějovy sportovní výpravy. K naplnění části jeho sportovního snu už příspěvek OC Nisa pomohl. Matěj poslední květnový den zazářil na Mistrovství ČR neslyšících a ve své kategorii vybojoval 5 zlatých medailí.

Ze zcela jiné oblasti je žádost Spolku Patron z Jablonce nad Nisou, který od OC Nisa získá peníze na opravu hrobky Josefa Matouschka, libereckého propagátora turistiky, která chátrá na hřbitově v Oldřichově v Hájích. „Hrobka byla objevena členem Spolku Patron Otto Pospíšilem v roce 1997 na hřbitově v Oldřichově v Hájích v zanedbaném stavu. V roce 2000 byla částečně zbavena náletů a upravena. Od té doby opět chátrá. Spolek Patron v roce 2015 provede celkovou rekonstrukci hrobky a vzpomínkovým setkáním v červenci 2015 připomene 70. výročí úmrtí této významné liberecké osobnosti,“ popisuje v žádosti zástupce spolku Bohumil Horáček.

Jedna z podpořených žádostí, Charitativní běh Nadace Olgy Havlové, jíž navrhl Mezinárodní klub studentů při TUL Liberec, dokonce už dostala konkrétní obrysy a uskutečnila se. Běh se odehrál 31. května a zúčastnilo se ho 182 registrovaných běžců. Lidé běhali kolem harcovské přehrady a na startovném nashromáždili 27 149 korun na nákup sportovního invalidního vozíku pro sedmadvacetiletého Ondru Veselého.

Hlavním cílem programu OC Nisa je podpořit iniciativu místních obyvatel, kteří chtějí něco změnit, zlepšit nebo nově vybudovat, a ovlivnit tak místní komunitu a podpořit vzájemné vztahy a soužití.

Podpořené projekty v Grantovém programu OC Nisa Liberec

• Jana Ponocná, Rokytnice nad Jizerou – příspěvek pro neslyšícího mladého lyžaře
• MCU KOLOSEUM, o.p.s. Liberec – pořízení vybavení pro odpočinkovou zónu 
• Mezinárodní klub studentů při Technické univerzitě v Liberci o.s. – organizace Charitativního běhu Nadace Olgy Havlové
• Hospicová péče sv. Zdislavy Liberec – příspěvek na zajišťování hospicové péče
• Junák - český skaut, středisko Mustang Liberec – pořízení tee-pee pro junáky
• Spolek Patron, občanské sdružení Jablonec n. N. – rekonstrukce hrobky Josefa Matouschka v Oldřichově v Hájích
• Základní škola a Mateřská škola Barvířská, Liberec – vybudování biodiverzní zahrady pro děti
• Mateřské a dětské centrum MAJÁK, Tanvald  – projekt rozvoje řeči a grafomotoriky u předškoláků

Napsala redakce

 


 

Kam dál?

Ve Vesci skončilo setkání skautů, přijelo jich na 1400

neděle, 14. června 2015, 18:42

Sportovními hrami skončilo dnes v Liberci pětidenní setkání mladých skautských vedoucích, většině účastníků bylo od 15 do 24 let....

Co skrývá archiv v Liberci? V pondělí zahájí výstavu

neděle, 14. června 2015, 14:48

Okresní archiv v Liberci v pondělí zahájí výstavu věnovanou cechům na Liberecku. Nejstarší dokumenty jsou z 16. století, mezi...

FOTO: Víkend patřil jarmarku a slavnostem. Přišly tisíce lidí

neděle, 14. června 2015, 09:29

Ani odpolední bouřka, která se přehnala nad Libercem, neodradila odhadem několik tisíc Liberečanů a návštěvníků města od návštěvy...

V kraji se v prvním čtvrtletí narodilo 1114 dětí

sobota, 13. června 2015, 10:42

Libereckému kraji ubylo letos v prvním čtvrtletí 14 obyvatel. Více lidí zemřelo, než se narodilo. Přirozený úbytek částečně...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policie pátrá po uprchlém vězni. Pomoci může...

  • Na Liberec míří další bouřky a silný vítr....

  • Do centra Liberce se vrací McDonald's. Novou...

  • Liberec bude mít svou vlastní pohřební...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Bez peněz do ciziny nelez. Na co vše si při obstarávání valut dávat pozor?

Protože si Česká republika stále zachovává svoji jedinečnou měnu, před každou cestou do zahraničí musíme vyřešit otázku, jak a čím tam budeme platit. Na co vše si při obstarávání valut dávat pozor?

PŘEHLEDNĚ: Škoda ukáže v roce 2020 první model vyvíjený a vyráběný v Indii

Automobilka Škoda Auto přebírá zodpovědnost za aktivity koncernu Volkswagen v Indii. Cílem projektu je dlouhodobé posílení pozice koncernu Volkswagen na tomto trhu. Škoda zároveň přebírá zodpovědnost za platformu, na které budou založené nové vozy. V roce 2020 představí firma první model, který se bude vyvíjet a vyrábět v Indii. Škoda Auto to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Prezidentský kandidát Vratislav Kulhánek představil knihu Cestou na Hrad

Vratislav Kulhánek, kterého má většina z nás spojeného se světem automobilů a českým hokejem, v pátek pokřtil svoji knihu „Cestou na Hrad“, která se z velké části týká i jeho kandidatury v letošních prezidentských volbách. Patronkou knihy se stala Karolína Topolová, generální ředitelka AAA Auto. Kniha je již v tento moment k dostání na pultech knihkupectví.