Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Fanoušci Hajduku odjeli, technické služby se v noci nezastavily

 
pátek, 21. srpna 2015, 15:19

Fanoušci Hajduku v Liberci zanechali nejen dojem oddaných podporovatelů svého klubu, ale také hromadu odpadků. Zhruba tisícovka chorvatských příznivců se kolem půl šesté odpoledne vydala na hromadný pochod z centra města na stadion a zejména před radnicí, kde se srocovali, po nich zbyl obrovský nepořádek.

Již několik hodin poté však byly tisíce plastových kelímků, plechovek od piva a prázdných lahví a střepů minulostí. „Kromě fotbalistů Slovanu, kteří uhráli velmi dobrý výsledek do odvety, a policistů, kteří k rizikovému utkání přistoupili s maximální odpovědností, bych chtěl poděkovat i našim Technickým službám za rychlé nasazení při úklidu zaneřáděného centra města. Dík si zaslouží všichni pracovníci TSML, kteří se nad ránem vrhli na hory odpadků a než se Liberec probudil do dne 47. výročí 21. srpna 1968, dali město zpět do pořádku,“ komentoval náměstek primátora pro technickou správu majetku Tomáš Kysela.

Bez komplikací se neobešel ani jejich samotný pochod na stadion. Jeden z fanoušků odpálil rachejtli poblíž bývalé Šavlovny. Hořící pyrotechnika zapálila parapet a menší požár museli likvidovat přivolaní hasiči.

Další incident se stal včera ráno, kdy partička chorvatských fanoušků rozbila vitrínu s alkoholem v hotelu Praha a ukradla luxusní šampusy. Poté obtěžovali i hotelové hosty.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor projektu Drbna
kontakt: sefredaktor@drbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Torzo výtopny na nádraží v Kořenově získá původní podobu

pátek, 21. srpna 2015, 14:55

Na nádraží v Kořenově na Jablonecku začne rekonstrukce bývalé výtopny parních lokomotiv, z níž zůstalo jen torzo. Získat by měla...

Liberecký kraj po devíti dnech odvolal zákaz rozdělávání ohňů

středa, 19. srpna 2015, 13:47

Liberecký kraj dnes ráno v 08:00 odvolal zákaz rozdělávání ohňů a kouření v přírodě, který vyhlásil 10. srpna kvůli vysokému...

Pozor! Touhle cizrnovou pomazánkou se otrávil jeden člověk

středa, 19. srpna 2015, 12:53

Důrazné varování před touto cizrnovou pomazánkou vydala dnes ráno Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Po rostlinné...

Tisíce tun nelegálního odpadu zmizí z Arnoltic ještě letos

středa, 19. srpna 2015, 10:24

Z česko-polského pohraničí zmizí zbytek nelegálně dovezených odpadů. S likvidací druhé části nelegální skládky v Arnolticích se...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Brno chce mít postavenou halu pro případné mistrovství světa v hokeji v roce 2024

Brno chce pořádat mistrovství světa v hokeji v roce 2024. Město i kraj podepsali tento týden memorandum o spolupráci se státem na společném financování. Zatím však není určené, kdo kolik přispěje.

FOTO, VIDEO: Policisté si na řidiče nově posvítí autobusem, vidí i do kabiny kamionů

Po silnicích Libereckého kraje pluje nový nenápadný bílý koráb... Policejní autobus, který se zaměřuje na dodržování pravidel u nákladních automobilů. Ale neuniknou mu ani osobáky. Jak to celé funguje, jsem si byla vyzkoušet i já.

Olomoučtí fanoušci chystají celostadionové choreo. Bude to peklo, vzkazují

Olomoučtí hokejisté ve čtvrtfinále playoff bojují proti plzeňským indiánům. Stav série, která se hraje na čtyři vítězné zápasy, je vyrovnaný 1:1 a olomoucká Plecharéna bude první dvě domácí čtvrtfinále hostit v pátek a v sobotu. Fanoušci už chystají celostadionové choreo. O tom, jak vzniká, jsme si povídali s Karolínou Vlčkovou, která je jednou z hlavních postav jádra fanoušků olomouckého hokeje.