Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Liberecké technické služby porpvé pustily do areálu veřejnost

 
sobota, 3. října 2015, 15:13

Poprvé ve své bezmála dvacetileté historii dnes liberecké technické služby (TSML) zpřístupnily svůj areál veřejnosti. Lidé si mohli techniku nejen prohlédnout, ale do některých vozů i usednout a částečně je ovládat. Zájem byl velký, areál se zaplnil ihned po otevření.

"Měl jsem obavy, aby to neskončilo fiaskem, ale jsem příjemně překvapen," uvedl ředitel společnosti František Mohacsi. Akce podle něj souvisí se změnou strategie městské firmy. "Dříve jsme se uzavírali, protože jsme se soustředili na naši práci, na činnost jako takovou. V současné době se také snažíme více přiblížit a otevřít veřejnosti," řekl.

Do areálu dnes přicházely hlavně rodiny s dětmi. "Kluk je fanoušek do technických aut, takže to byla jasná volba. Může si sednout za volant, osahat a vidět zblízka auta, která běžně vidí na ulici," uvedl jeden z návštěvníků, Martin Folta z Liberce.

Právě o mechanizace, které mohli dospělí i děti částečně ovládat, byl největší zájem. Třeba s pětitunovým silničním válcem mohli pod dohledem trochu popojet. "Dětem se to líbí, nezastavíme se," uvedl zaměstnanec TSML Gabriel Zurko, který se strojem pro pokládku asfaltu běžně pracuje.

Obdiv sklízel i letošní přírůstek TSML, zametací stroj Scania za 6,5 milionu korun se samosběrnou zametací nástavbou. "Pořídili jsme ho s pomocí evropské dotace. Má lepší hybnost ramen i přítlak, řidičovi při ovládání nabízí lepší komfort," uvedl Mohacsi. Letos do obnovy techniky firma dala 11 milionů korun, podle ředitele by se chtěli ročně dostat na 30 milionů korun. V minulých pěti letech se totiž do obnovy techniky příliš neinvestovalo kvůli nejasné budoucnosti firmy. Město zvažovalo, že TSML zhruba za 100 milionů korun prodá, od toho ale letos na začátku roku definitivně ustoupilo.

TSML se letos daří finančně, po dvou letech ztrát by letos firma měla skončit v zisku. Zatím je hospodaření v plusu kolem tří milionů. Loni při obratu 151 milionů skončila firma ve ztrátě 3,35 milionu korun. Podle ředitele jsou za zlepšením razantní úspory v nákladech, lepší organizace práce i lepší spolupráce s magistrátem, který je klíčovým zákazníkem TSML. Zakázky pro město tvoří zhruba 80 procent tržeb. Firma je také navenek stabilnější. Loni se v ní vystřídali čtyři ředitelé a čtyři předsedové představenstva, letos zatím nedošlo ani k jediné takové změně.

Technické služby města Liberce se základním kapitálem skoro 127 milionů korun jsou ve stoprocentním vlastnictví města. Společnost se 150 zaměstnanci se stará o 400 kilometrů silnic, 300 kilometrů chodníků a 180 hektarů zelených ploch. Provozuje i městská parkoviště.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Park u Zlatého Lva od dneška oživí výstava o pěstování kávy

sobota, 3. října 2015, 10:31

Padesát českých a moravských parků ode dneška oživí výstava fotografií o pěstování kávy. Jejím cílem je upozornit na souvislosti...

Českolipská nemocnice vyměnila celé představenstvo

sobota, 3. října 2015, 08:55

Dozorčí rada Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa včera odvolala představenstvo a jmenovala nové. Skončil i předseda...

Zájem o letiště v Liberci stoupl, po 3 letech bude letecký den

pátek, 2. října 2015, 13:24

Zhruba dvakrát více letů než v minulých letech má letos liberecké letiště v Ostašově. Hlavním důvodem nárůstu bylo příznivé...

Firmou roku v Libereckém kraji je pekařství Mikula Turnov

pátek, 2. října 2015, 08:23

Pekařství Mikula Turnov získalo včera v Liberci ocenění Firma roku 2015 Libereckého kraje. Titulem živnostník roku ocenili...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Havárie v liberecké spalovně. Těžce...

  • Na libereckém nádraží se chtěl oběsit muž,...

  • Přepadl několik heren, policie po něm pátrá,...

  • Čelní srážka u Globusu. Při nehodě se...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Smrtící syntetickou drogu šířil i žák základní školy

Smrtící syntetickou drogu v Moravskoslezském kraji šířil i žák základní školy. Obviněn s ohledem na věk nebude. Policie už v případu obvinila 11 lidí. Látkou se přiotrávilo 23 lidí, dva muži po jejím užití zemřeli.

Kdo tohle vymyslel, nechápavě lidé kroutí hlavami nad novými zelenobílými sloupky v Budějcích

Výsledek modernizace frekventované Lidické třídy v Českých Budějovicích mnozí lidé hodně jadrně komentují. Nejsou s úpravami spokojeni. Nedávno to byly ostrůvky, které místní připravily o parkovací místa. A teď to je šrafování se zelenobílými sloupky. To jsou takzvané balisety, kterých na Lidické vyrostlo celkem 38. Přišly na zhruba 57 tisíc korun. A i ty lidem bydlícím na Lidické zabraly místa k parkování a podle nich nesmyslně zúžily vozovku. Krajský správce komunikace je ale jiného názoru.

Kvůli alkoholu zemřely v roce 2016 přes tři miliony lidí

V důsledku konzumace alkoholu zemřely v roce 2016 po celém světě více než tři miliony lidí. Alkohol tak stál za každým dvacátým úmrtím, vyplývá ze zprávy, kterou na svých internetových stránkách zveřejnila Světová zdravotnická organizace (WHO). Více než tři čtvrtiny úmrtí způsobených alkoholem podle WHO připadaly na muže.