Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Liberecké technické služby porpvé pustily do areálu veřejnost

 
sobota, 3. října 2015, 15:13

Poprvé ve své bezmála dvacetileté historii dnes liberecké technické služby (TSML) zpřístupnily svůj areál veřejnosti. Lidé si mohli techniku nejen prohlédnout, ale do některých vozů i usednout a částečně je ovládat. Zájem byl velký, areál se zaplnil ihned po otevření.

"Měl jsem obavy, aby to neskončilo fiaskem, ale jsem příjemně překvapen," uvedl ředitel společnosti František Mohacsi. Akce podle něj souvisí se změnou strategie městské firmy. "Dříve jsme se uzavírali, protože jsme se soustředili na naši práci, na činnost jako takovou. V současné době se také snažíme více přiblížit a otevřít veřejnosti," řekl.

Do areálu dnes přicházely hlavně rodiny s dětmi. "Kluk je fanoušek do technických aut, takže to byla jasná volba. Může si sednout za volant, osahat a vidět zblízka auta, která běžně vidí na ulici," uvedl jeden z návštěvníků, Martin Folta z Liberce.

Právě o mechanizace, které mohli dospělí i děti částečně ovládat, byl největší zájem. Třeba s pětitunovým silničním válcem mohli pod dohledem trochu popojet. "Dětem se to líbí, nezastavíme se," uvedl zaměstnanec TSML Gabriel Zurko, který se strojem pro pokládku asfaltu běžně pracuje.

Obdiv sklízel i letošní přírůstek TSML, zametací stroj Scania za 6,5 milionu korun se samosběrnou zametací nástavbou. "Pořídili jsme ho s pomocí evropské dotace. Má lepší hybnost ramen i přítlak, řidičovi při ovládání nabízí lepší komfort," uvedl Mohacsi. Letos do obnovy techniky firma dala 11 milionů korun, podle ředitele by se chtěli ročně dostat na 30 milionů korun. V minulých pěti letech se totiž do obnovy techniky příliš neinvestovalo kvůli nejasné budoucnosti firmy. Město zvažovalo, že TSML zhruba za 100 milionů korun prodá, od toho ale letos na začátku roku definitivně ustoupilo.

TSML se letos daří finančně, po dvou letech ztrát by letos firma měla skončit v zisku. Zatím je hospodaření v plusu kolem tří milionů. Loni při obratu 151 milionů skončila firma ve ztrátě 3,35 milionu korun. Podle ředitele jsou za zlepšením razantní úspory v nákladech, lepší organizace práce i lepší spolupráce s magistrátem, který je klíčovým zákazníkem TSML. Zakázky pro město tvoří zhruba 80 procent tržeb. Firma je také navenek stabilnější. Loni se v ní vystřídali čtyři ředitelé a čtyři předsedové představenstva, letos zatím nedošlo ani k jediné takové změně.

Technické služby města Liberce se základním kapitálem skoro 127 milionů korun jsou ve stoprocentním vlastnictví města. Společnost se 150 zaměstnanci se stará o 400 kilometrů silnic, 300 kilometrů chodníků a 180 hektarů zelených ploch. Provozuje i městská parkoviště.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Park u Zlatého Lva od dneška oživí výstava o pěstování kávy

sobota, 3. října 2015, 10:31

Padesát českých a moravských parků ode dneška oživí výstava fotografií o pěstování kávy. Jejím cílem je upozornit na souvislosti...

Českolipská nemocnice vyměnila celé představenstvo

sobota, 3. října 2015, 08:55

Dozorčí rada Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa včera odvolala představenstvo a jmenovala nové. Skončil i předseda...

Zájem o letiště v Liberci stoupl, po 3 letech bude letecký den

pátek, 2. října 2015, 13:24

Zhruba dvakrát více letů než v minulých letech má letos liberecké letiště v Ostašově. Hlavním důvodem nárůstu bylo příznivé...

Firmou roku v Libereckém kraji je pekařství Mikula Turnov

pátek, 2. října 2015, 08:23

Pekařství Mikula Turnov získalo včera v Liberci ocenění Firma roku 2015 Libereckého kraje. Titulem živnostník roku ocenili...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Na Liberec míří další bouřky a silný vítr....

  • Do centra Liberce se vrací McDonald's. Novou...

  • Liberec bude mít svou vlastní pohřební...

  • Leťák zahájí sezonu na začátek prázdnin....

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Český hokej slaví 110 let a mění tvář. Na dresech reprezentace bude lev

Český svaz ledního hokeje mění u příležitosti 110 let od svého založení svou tvář. A změny budou velké. Nově bude bude oficiálně používat název Český hokej, nové logo a výrazné obměny se dočkají i reprezentační dresy všech týmů. Zmizí z nich velký státní znak, který nahradí lev.

Bez peněz do ciziny nelez. Na co vše si při obstarávání valut dávat pozor?

Protože si Česká republika stále zachovává svoji jedinečnou měnu, před každou cestou do zahraničí musíme vyřešit otázku, jak a čím tam budeme platit. Na co vše si při obstarávání valut dávat pozor?

PŘEHLEDNĚ: Škoda ukáže v roce 2020 první model vyvíjený a vyráběný v Indii

Automobilka Škoda Auto přebírá zodpovědnost za aktivity koncernu Volkswagen v Indii. Cílem projektu je dlouhodobé posílení pozice koncernu Volkswagen na tomto trhu. Škoda zároveň přebírá zodpovědnost za platformu, na které budou založené nové vozy. V roce 2020 představí firma první model, který se bude vyvíjet a vyrábět v Indii. Škoda Auto to dnes uvedla v tiskové zprávě.