Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Psí důchodci: Nechtěné dědictví

 
úterý, 1. března 2016, 08:25

Ne každý pes má to štěstí, že prožije svůj život v jedné rodině od malého, roztomilého štěněte až do spokojeného stáří. Bohužel ne ve všech rodinách jsou ochotni nebo schopni přijmout po babičce nebo dědovi živé dědictví v podobě pejska. Psí společníci bývají často jediným společníkem starých lidí. Jejich mazlíčci totiž nikdy neodmítli dělat společnost. Proto byli pro své starečky vším. Bohužel ne všichni pozůstalí vnímají zvíře jako nejbližšího přítele svého zesnulého.

Do Šance zvířatům, z.s. se tak dostávají psí i kočičí důchodci, kteří byli zvyklí na úzký vztah se svým člověkem, na důchodcovskou rutinu a najednou jim nezbude, než se přizpůsobit nové domácnosti v dočasné péči. To je pro ně určitě lepší, než útulek, ale na domov čekají dlouho. Nejsou to krásná štěňata, za to jsou to osobnosti.

Na svůj kousíček místa v pohodové domácnosti, u důchodců nebo v rodně trpělivě čeká Anetka. Je jí 8 až 9 let, je to drobná fenky vážící 9 kilogramu. Bude vděčná za svého člověka a vlídnost. Je zvyklá na teplo domova i děti. Ideální by pro ní byla klidná domácnost nebo důchodci, těm by ráda dělala společnost celý den. Je kastrovaná, očkovaná a čipovaná.

Dalším, kdo čeká na novou rodinu je Beník, správný voříšek překvapující svým nezdolným optimismem a energií. Je věčně dobře naladěn, miluje všechny lidi i psy. Beník je také malý, váží 10 kg, a také by byl vhodný k dětem. Je to rošťák naprosto nepřipouštějící si svůj věk, působí jako mladý pes. Je očkovaný a čipovaný.

Pokud Vás pejsci oslovili, více se o nich dozvíte na www.sancezviratum.cz, kde je kompletní nabídka zvířat k adopci nebo pište na kontakt@sancezviratum.cz.

Napsal(a) redakce
 


 

Kam dál?

Zvolte si Miss Internet 2016, hlasování odstartovalo

úterý, 1. března 2016, 06:40

Na oficiálních stránkách Miss Liberecký kraj před nedávnem odstartovalo hlasování o Miss Internet 2016. Podívejte se na...

Legendární restaurace Adam a Eva má nový název i provozovatele

pondělí, 29. února 2016, 19:24

Do prostor bývalé restaurace Adam a Eva v Jablonci nad Nisou se opět vrátil ruch. Po neshodách s původním nájemcem vypsalo město...

V liberecké zoo se narodila dvojice mláďat bílých tygrů

pondělí, 29. února 2016, 14:05

Vzácným přírůstkem se může pochlubit liberecká zoologická zahrada. Po 3 letech a 8 měsících od posledního úspěšného odchovu se v...

Meteorologové varují před silným sněžením. Na Liberecku má dnes...

pondělí, 29. února 2016, 07:54

V Libereckém kraji od nedělního odpoledne prší. Dešťové srážky ale mají během dne přecházet ve sněžení nejprve ve vyšších...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Soud vynese rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim

Krajský soud v Hradci Králové by měl dnes odpoledne vynést rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim. U soudu proti sobě stojí firmy Elton hodinářská z Nového Města nad Metují a MPM-Quality z Frýdku-Místku, které o značku Prim vedou dlouholetý spor.

Mediální magnát zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa

Mediální podnikatel Jaromír Soukup zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa. Chce bránit národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy. Majitel mediálních firem Médea Group a Empresa Media to dnes oznámil ve své televizi Barrandov v pořadu Moje zprávy.

Byl čin Jana Palacha a dalších ,,pochodní“ hrdinský nebo šlo jen o demonstraci, která skončila smrtí?

I po tolika letech je sebevražedná vlna rozpoutaná Janem Palachem, kterého následovali Josef Hlavatý, Miroslav Malinka, Jan Zajíc a Evžen Plocek předmětem diskuzí. Někteří je obdivují jako hrdiny, jiní považují jejich smrt za zbytečně velkou oběť.