Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Návštěvníci liberecké zoo už mohou vidět pár mláďat bílých tygrů

 
pondělí, 25. dubna 2016, 13:31

Dvouměsíční mláďata bílých tygrů mohou návštěvníci liberecké zoo vidět ve vnitřní expozici. Porodní box, kde dosud byla ukrytá, ošetřovatelé zvířatům minulý týden uzavřeli.

"Samozřejmě si necháváme možnost, kdyby se něco stalo, tak porodnici znovu otevřeme," uvedl hlavní zoolog v Liberci Luboš Melichar.

Dvě tygřata a jejich matku Suryi Báru mohli vidět návštěvníci už o víkendu, kdy přišlo asi 1500 lidí. Podle Melichara to byla taková zatěžkávací zkouška, která dopadla úspěšně. "Koťatům, zdá se, to nevadí vůbec. Kočka byla ze začátku trochu ve stresu, ale zdá se, že se zklidnila také," řekl Melichar. Zoo přesto žádá návštěvníky, aby se v pavilonu šelem chovali tiše a při fotografování nepoužívali blesk.

Bílí tygři jsou nejpopulárnějšími a nejatraktivnějšími zvířaty liberecké zoo. Zvláštní formu tygra indického má zahrada od roku 1994, úspěšný odchov se jí ale povedl jen dvakrát, v letech 2002 a 2012. Ošetřovatelé už vědí, že se na konci února narodil samec a samička, oba váží přes šest kilogramů. Podle Melichara jim chybí vitamin B, což se navenek projevuje nepřirozeně nakloněnou hlavou do strany. Ošetřovatele to ale zatím příliš neznepokojuje. "Stejný problém byl i u předchozích vrhů," uvedl Melichar. Vitamin B budou tygřatům přidávat do krmiva - masa, o které začínají jevit zájem.

Jména pro tygřata zoo vybere na základě tipů od veřejnosti. Už jich dostala přes 1200, návrhy je možné zasílat do konce dubna. Křtiny mláďat budou 21. května. Kmotry budou Spejbl s Hurvínkem a na křest by měl dorazit i zástupce hokejistů Bílých Tygrů, kteří v neděli poprvé získali titul v extralize. Před čtyřmi lety se jedním z kmotrů mláďat stal tehdejší kapitán týmu Petr Nedvěd.

Bílých tygrů žije na celém světě jen několik desítek. Jde o uměle vyšlechtěnou raritu, která by ve volné přírodě nepřežila. Šelmy pocházejí z Indie a jejich bílé zbarvení je dáno částečným albinismem, kdy jim chybí oranžové barvivo.

Napsal(a) ČTK | Foto Zoo Liberec
 


 

Kam dál?

Baziliku a vyhlídku v Hejnicích propojí vyhlídková stezka

neděle, 24. dubna 2016, 10:36

V Hejnicích chtějí vybudovat stezku, která povede od baziliky Navštívení Panny Marie na nedalekou vyhlídku Na Chatkách. Vyhlídka...

FOTO: Na Sychrově si dali dostaveníčko milovníci amerických...

neděle, 24. dubna 2016, 10:09

Burácení motorů a vůně benzínu. Zámek Sychrov se stal v sobotu místem, kde si dali dostaveníčko milovníci starých amerických...

Liberec se vrací k myšlence využít letiště pro civilní lety

pátek, 22. dubna 2016, 15:19

Liberecká radnice se začala znovu zabývat myšlenkou využít letiště pro civilní dopravu. Přínosem by to mohlo být nejen pro...

Do prostupného bydlení v Liberci se zapojí první soukromá firma

čtvrtek, 21. dubna 2016, 17:59

Do systému prostupného bydlení v Liberci se zapojí první soukromá firma. Město díky spolupráci s Realbytem bude moci nabídnout...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Autům bez technické kontroly možná bude hrozit odtah z ulic

Vlastníci silnic a veřejných parkovišť možná dostanou širší práva odstraňovat z nich odstavené automobily. Vláda před zákonodárci podle podkladů zřejmě podpoří návrhu skupiny poslanců ANO, podle kterého by mohli odvézt také vozidla, která nebudou mít déle než půl roku platnou technikou prohlídku. Nyní je možné podle zákona nechat odtáhnout vrak auta pouze v případě, že má silně poškozenou karoserii nebo mu chybí motor.

Jeden z jihočeských policistů, kterého vyšetřovala GIBS, spáchal sebevraždu

Jeden z jihočeských policistů, které od září stíhá Generální inspekce bezpečnostních souborů kvůli údajnému mučení třiadvacetiletého Roma, spáchal na začátku týdne sebevraždu. S informací přišel jako první dnes ráno Českobudějovický deník.

Otec věřil, že ho můj bratr udal, uvedl Rath ve sporu o závěť

Bývalý středočeský hejtman David Rath trvá na pravosti závěti, kterou mu jeho otec Ratmír odkázal veškerý majetek. Staršího syna Michala prý Ratmír v testamentu opominul, protože věřil, že ho tento syn udal na policii. Lékař a někdejší politik to dnes uvedl u soudu. Michal Rath v projednávané žalobě zpochybňuje, že závěť napsal a podepsal jeho otec.