Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Návštěvníci liberecké zoo už mohou vidět pár mláďat bílých tygrů

 
pondělí, 25. dubna 2016, 13:31

Dvouměsíční mláďata bílých tygrů mohou návštěvníci liberecké zoo vidět ve vnitřní expozici. Porodní box, kde dosud byla ukrytá, ošetřovatelé zvířatům minulý týden uzavřeli.

"Samozřejmě si necháváme možnost, kdyby se něco stalo, tak porodnici znovu otevřeme," uvedl hlavní zoolog v Liberci Luboš Melichar.

Dvě tygřata a jejich matku Suryi Báru mohli vidět návštěvníci už o víkendu, kdy přišlo asi 1500 lidí. Podle Melichara to byla taková zatěžkávací zkouška, která dopadla úspěšně. "Koťatům, zdá se, to nevadí vůbec. Kočka byla ze začátku trochu ve stresu, ale zdá se, že se zklidnila také," řekl Melichar. Zoo přesto žádá návštěvníky, aby se v pavilonu šelem chovali tiše a při fotografování nepoužívali blesk.

Bílí tygři jsou nejpopulárnějšími a nejatraktivnějšími zvířaty liberecké zoo. Zvláštní formu tygra indického má zahrada od roku 1994, úspěšný odchov se jí ale povedl jen dvakrát, v letech 2002 a 2012. Ošetřovatelé už vědí, že se na konci února narodil samec a samička, oba váží přes šest kilogramů. Podle Melichara jim chybí vitamin B, což se navenek projevuje nepřirozeně nakloněnou hlavou do strany. Ošetřovatele to ale zatím příliš neznepokojuje. "Stejný problém byl i u předchozích vrhů," uvedl Melichar. Vitamin B budou tygřatům přidávat do krmiva - masa, o které začínají jevit zájem.

Jména pro tygřata zoo vybere na základě tipů od veřejnosti. Už jich dostala přes 1200, návrhy je možné zasílat do konce dubna. Křtiny mláďat budou 21. května. Kmotry budou Spejbl s Hurvínkem a na křest by měl dorazit i zástupce hokejistů Bílých Tygrů, kteří v neděli poprvé získali titul v extralize. Před čtyřmi lety se jedním z kmotrů mláďat stal tehdejší kapitán týmu Petr Nedvěd.

Bílých tygrů žije na celém světě jen několik desítek. Jde o uměle vyšlechtěnou raritu, která by ve volné přírodě nepřežila. Šelmy pocházejí z Indie a jejich bílé zbarvení je dáno částečným albinismem, kdy jim chybí oranžové barvivo.

Napsal(a) ČTK | Foto Zoo Liberec
 


 

Kam dál?

Baziliku a vyhlídku v Hejnicích propojí vyhlídková stezka

neděle, 24. dubna 2016, 10:36

V Hejnicích chtějí vybudovat stezku, která povede od baziliky Navštívení Panny Marie na nedalekou vyhlídku Na Chatkách. Vyhlídka...

FOTO: Na Sychrově si dali dostaveníčko milovníci amerických...

neděle, 24. dubna 2016, 10:09

Burácení motorů a vůně benzínu. Zámek Sychrov se stal v sobotu místem, kde si dali dostaveníčko milovníci starých amerických...

Liberec se vrací k myšlence využít letiště pro civilní lety

pátek, 22. dubna 2016, 15:19

Liberecká radnice se začala znovu zabývat myšlenkou využít letiště pro civilní dopravu. Přínosem by to mohlo být nejen pro...

Do prostupného bydlení v Liberci se zapojí první soukromá firma

čtvrtek, 21. dubna 2016, 17:59

Do systému prostupného bydlení v Liberci se zapojí první soukromá firma. Město díky spolupráci s Realbytem bude moci nabídnout...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Málo parkovacích míst a úbytek klientů,...

  • Vichřice na Liberecku: vlak narazil do...

  • Liberec jako centrum drogové mafie? Ve městě...

  • Přepadl několik heren, policie po něm pátrá,...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Mrhalu jsou miliony škeblí. Kvůli vypuštění rybníku ale umírají, snaží se je zachránit dobrovolníci

Známý jihočeský rybník Mrhal v Jivně potřebuje opravit hráz. Po šedesáti letech se tak také stane, a proto se rybník vypouští. Nikdo ale nečekal, že několik metrů od břehu jsou velké kolonie vzácných škeblí. Ty teď na vypuštěné ploše umírají. Zachránit se je snaží jen několik málo dobrovolníků.

TRANSPARENCY: Nejtransparentněji kampaň vedli Piráti, Zelení, STAN a TOP 09

Nejtransparentněji vedli kampaň k říjnovým senátním a komunálním volbám Piráti, Zelení, Starostové a TOP 09. Vyplývá to z hodnocení, které zveřejnila protikorupční organizace Transparency International (TI). V případě komunálních voleb podle ní poskytly minimum informací o financování kampaně velké parlamentní strany. V senátních volbách v hodnocení nejhůře dopadl bývalý středočeský hejtman David Rath (dříve ČSSD).

Doporučuji zdrženlivost. Nerad bych zlobil a obrátil se na správce vašich daní, vyhrožuje kandidát SPD redakci

Práce novináře je někdy složitější, než by se mohlo zdát. To se potvrzuje i před říjnovými komunálními a senátními volbami. Redakce Drbny konfrontovala minulý týden kandidáta za SPD Lubomíra Pánu s informací, že by mohla jeho habilitační práce obsahovat závažné nedostatky. Místo vyvrácení informace se redakce dočkala dopisu, který doporučuje před volbami jeho práci nezkoumat.