Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zahrady a sklepy Pod Skalkou v Jablonci už nebude zaplavovat voda

 
úterý, 17. května 2016, 14:25

Zahrady a sklepy domů v lokalitě Pod Skalkou v Jablonci nad Nisou už nebude při každém silnějším dešti zaplavovat voda. Severočeská vodárenská společnost (SVS) připravila rekonstrukci narušené kanalizace i historického vodovodu. Stavba se uskuteční v koordinaci s plánovanou rekonstrukcí plynovodu, sdělil dnes generální ředitel SVS Bronislav Špičák. Celá akce včetně položení nového povrchu komunikace má být hotova do 15. října.

Obnova zastaralých kanalizačních a vodovodních sítí patří podle Špičáka k prioritám Severočeské vodárenské. "Z letošní částky na investice 1,27 miliardy korun dáváme téměř 80 procenta právě na obnovu vodohospodářského majetku společnosti," řekl Špičák. Stávající kanalizace v ulicích Pod Skalkou, Karla Čapka a Stříbrná je z roku 1970, vodovod je ještě podstatně starší - z roku 1919.

Podle mluvčího SVS Jiřího Hladíka odhalila kamerová prohlídka, že kanalizační stoka je ve velmi špatném technickém stavu. "Je staticky narušená, popraskaná a s netěsnými spoji," popsal problém Hladík. Ve špatném stavu je podle něj i souběžný vodovod, proto padlo rozhodnutí obojí vyměnit. Zrekonstruováno bude kolem půl kilometru kanalizačního potrubí a zhruba stejně dlouhý úsek vodovodu.

Stavební práce v lokalitě budou podle Hladíka zahájeny v nejbližších dnech. Pracovat se bude v otevřených výkopech, obyvatelé proto musí počítat i s dopravním omezením. Potrubí by mělo být položeno do 10. srpna, samotná komunikace má být včetně nových povrchů dokončena do 15. října. Rekonstrukce je jednou z 12 akcí na Jablonecku, do nichž letos SVS investuje včetně DPH téměř 120 milionů korun.

Napsal(a) ČTK | Foto SVS
 


 

Kam dál?

Skoro tři desítky zapomenutých soch připomenou cedulky i web

úterý, 17. května 2016, 13:48

V Liberci se nachází řada prakticky zapomenutých soch od významných sochařských mistrů. Mnohé z nich najdete na sídlištích, ale i...

Tygří mláďata mají za sebou očkování, ošetřovatelé v sobotu odtajní...

pondělí, 16. května 2016, 12:49

Dvě mláďata bílých tygrů dnes absolvovala v liberecké zoo povinné očkování, vážení a čipování. Veterinář při jejich vyšetření...

Liberecký Globus spouští nový systém nakupování, čárové kódy si...

pondělí, 16. května 2016, 12:41

Liberecký Globus spouští nový systém nakupování, který má zákazníkům ušetřit čas. Služba SCAN&GO funguje jednoduše a řada z vás...

Ostatek sv. Zdislavy byl uložen na Lemberku, kde žila

pondělí, 16. května 2016, 07:55

Ostatek svaté Zdislavy se včera po více než sedmi stoletích vrátil na zámek Lemberk na Liberecku. Tedy na místo, kde patronka...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z jihočeských policistů, kterého vyšetřovala GIBS, spáchal sebevraždu

Jeden z jihočeských policistů, které od září stíhá Generální inspekce bezpečnostních souborů kvůli údajnému mučení třiadvacetiletého Roma, spáchal na začátku týdne sebevraždu. S informací přišel jako první dnes ráno Českobudějovický deník.

Otec věřil, že ho můj bratr udal, uvedl Rath ve sporu o závěť

Bývalý středočeský hejtman David Rath trvá na pravosti závěti, kterou mu jeho otec Ratmír odkázal veškerý majetek. Staršího syna Michala prý Ratmír v testamentu opominul, protože věřil, že ho tento syn udal na policii. Lékař a někdejší politik to dnes uvedl u soudu. Michal Rath v projednávané žalobě zpochybňuje, že závěť napsal a podepsal jeho otec.

Číslo, které by nemělo chybět v mobilu každého lyžaře? 1210

Zimní sezona už běží, pro horskou službu začala 1. prosince. Záchranáři se připravují na své zásahy hlavně o vánočních prázdninách, kdy budou vyjíždět rodiče s dětmi na lyžovačky.