Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zahrady a sklepy Pod Skalkou v Jablonci už nebude zaplavovat voda

 
úterý, 17. května 2016, 14:25

Zahrady a sklepy domů v lokalitě Pod Skalkou v Jablonci nad Nisou už nebude při každém silnějším dešti zaplavovat voda. Severočeská vodárenská společnost (SVS) připravila rekonstrukci narušené kanalizace i historického vodovodu. Stavba se uskuteční v koordinaci s plánovanou rekonstrukcí plynovodu, sdělil dnes generální ředitel SVS Bronislav Špičák. Celá akce včetně položení nového povrchu komunikace má být hotova do 15. října.

Obnova zastaralých kanalizačních a vodovodních sítí patří podle Špičáka k prioritám Severočeské vodárenské. "Z letošní částky na investice 1,27 miliardy korun dáváme téměř 80 procenta právě na obnovu vodohospodářského majetku společnosti," řekl Špičák. Stávající kanalizace v ulicích Pod Skalkou, Karla Čapka a Stříbrná je z roku 1970, vodovod je ještě podstatně starší - z roku 1919.

Podle mluvčího SVS Jiřího Hladíka odhalila kamerová prohlídka, že kanalizační stoka je ve velmi špatném technickém stavu. "Je staticky narušená, popraskaná a s netěsnými spoji," popsal problém Hladík. Ve špatném stavu je podle něj i souběžný vodovod, proto padlo rozhodnutí obojí vyměnit. Zrekonstruováno bude kolem půl kilometru kanalizačního potrubí a zhruba stejně dlouhý úsek vodovodu.

Stavební práce v lokalitě budou podle Hladíka zahájeny v nejbližších dnech. Pracovat se bude v otevřených výkopech, obyvatelé proto musí počítat i s dopravním omezením. Potrubí by mělo být položeno do 10. srpna, samotná komunikace má být včetně nových povrchů dokončena do 15. října. Rekonstrukce je jednou z 12 akcí na Jablonecku, do nichž letos SVS investuje včetně DPH téměř 120 milionů korun.

Napsal(a) ČTK | Foto SVS
 


 

Kam dál?

Skoro tři desítky zapomenutých soch připomenou cedulky i web

úterý, 17. května 2016, 13:48

V Liberci se nachází řada prakticky zapomenutých soch od významných sochařských mistrů. Mnohé z nich najdete na sídlištích, ale i...

Tygří mláďata mají za sebou očkování, ošetřovatelé v sobotu odtajní...

pondělí, 16. května 2016, 12:49

Dvě mláďata bílých tygrů dnes absolvovala v liberecké zoo povinné očkování, vážení a čipování. Veterinář při jejich vyšetření...

Liberecký Globus spouští nový systém nakupování, čárové kódy si...

pondělí, 16. května 2016, 12:41

Liberecký Globus spouští nový systém nakupování, který má zákazníkům ušetřit čas. Služba SCAN&GO funguje jednoduše a řada z vás...

Ostatek sv. Zdislavy byl uložen na Lemberku, kde žila

pondělí, 16. května 2016, 07:55

Ostatek svaté Zdislavy se včera po více než sedmi stoletích vrátil na zámek Lemberk na Liberecku. Tedy na místo, kde patronka...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Předsednictví ČR Radě EU může vést k vytvoření 570 nových míst

Předsednictví České republiky v Radě EU ve druhé polovině roku 2022 si vyžádá podle aktuálních požadavků zhruba 570 nových pracovních míst na dobu určitou. Vyplývá to z materiálu, který dostane vláda v pondělí pro informaci. Dokument je úvodní informací o nárocích na předsednictví. Podrobný návrh rozpočtu by měla vláda dostat do konce dubna a každý rok jej aktualizovat.

Ministr Vojtěch odhaduje, že letos bude až tisíc případů spalniček

Počet případů onemocnění spalničkami může letos v České republice vzrůst až na tisícovku. V dnešních Otázkách Václava Moravce to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podle ČT onemocnělo v tuzemsku jen za letošní rok k pátku 21. března spalničkami již 366 lidí a jen za poslední týden přibylo šest desítek případů. Spalničky jsou vysoce nakažlivé onemocnění, mohou je provázet závažné komplikace. Loni bylo nemocných 203 za celý rok.

GLOSA: Získají fake news volnou cestu k šíření do společnosti?

Překvapuje mě, jak málo prostoru ve veřejné debatě získávají některá témata. Aktuálně se třeba jedná o směrnici o autorských právech na sociálních sítích, o které bude v příštím týdnu hlasovat Evropský parlament. Ta přináší zásadní otázku: Jsou racionálně neznalí voliči připraveni na důkladné ověřování informací, které budou nalézat na internetu?