Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nové lavice v Jablonecké ulici vydržely bez poškození jen dva dny

 
pátek, 30. září 2016, 15:31

Jen pár dní vydržely bez poškození nové lavice v Jablonecké ulici v Liberci. Vedení města je nechalo nainstalovat do parku v úterý, už ve čtvrtek večer ale byly poškozeny. Případem se teď zabývají policisté, kteří pátrají po neznámém vandalovi, který po lavicích nejspíš jezdil na kole.

„Protože na dřevě byly patrné stopy po kontaktu s gumou domníváme se, že šlo zřejmě o bikery, kteří tyto lavice asi považují za vhodné překážky pro své triky. Po tomto večerním řádění a odstranění gumových stop bylo zjištěno pracovníky Odboru ekologie a veřejného prostoru, že hrany dvou výše umístěných lavic jsou poškozeny,“ dodal Jan Král z tiskového odboru magistrátu. Nové lavice přitom město stály skoro 220 tisíc korun.

„Bohužel s problémem vandalismu a záměrným poškozováním majetku města se nesetkáváme poprvé. Několikrát do roka řešíme záměrné poškození například dětských hřišť, košů, laviček, stromů, trvalkových záhonů, soch, zábradlí, trvalých travnatých ploch, a podobně,“ doplnil Král.

Otázkou zůstává, jak dlouho vydrží bez poškození další nové lavičky v ostatních částech města. Po obnově dvoupatrové dřevěné lavice před OC Plaza letos na jaře město Liberec přistoupilo k obnově lavic i v dalších lokalitách. Nové lavičky jsou kolem cesty podél přehrady. Dožilé a místy zcela rozpadlé smrkové dřevo bylo nahrazeno dřevem borovicovým, které lépe odolává nepříznivým klimatickým podmínkám a přitom je cenově dostupné.

Zcela nové lavičky byly instalovány také v parku naproti Clarion Grandhotelu Zlatý lev. „Staré lavice, které byly již v nevyhovujícím stavu se demontovaly, přes zimu se zrepasují a budou se moci instalovat do jiné lokality,“ uzavřel Král.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor projektu Drbna
kontakt: sefredaktor@drbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto MML
 


 

Kam dál?

Prodej pozemků na letišti v Liberci se opět komplikuje

pátek, 30. září 2016, 10:23

Prodej části městských pozemků na letišti v Liberci se opět komplikuje. Liberecký kraj je potřebuje pro rozvoj své záchranné...

Otevíráme novou prodejnu iWant v Liberci. Pojďte slavit s námi!

pátek, 30. září 2016, 08:54

Apple Premium Reseller iWant do své rodiny vítá nového člena. Tentokrát je to naše nová prodejna v obchodním centru Nisa v...

Zraněného Čecha v rumunských Karpatech se podařilo zachránit i díky...

čtvrtek, 29. září 2016, 13:52

Záchranu života až v rumunských Karpatech organizoval v úterý dispečink linky 112 krajského operačního střediska Libereckého...

Kontejnery na tříděný odpad uklidí v Jablonci nad Nisou pod zem

čtvrtek, 29. září 2016, 12:34

Kontejnery na tříděný odpad uklidí v Jablonci nad Nisou pod zem. První dvě taková sběrná místa vznikají u nové otočky autobusu v...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kdosi vyhodil na ulici novopečenou psí...

  • Město zničilo bezdomovcům lesní ubytování,...

  • VIDEO: U Raspenavy hoří několik hektarů...

  • Zdrogovaný Polák ujížděl policistům. Luxusní...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman omilostnil handicapovaného muže, který neplatil alimenty

Prezident Miloš Zeman udělil milost postiženému muži, který si měl odpykat rok vězení. Zároveň zastavil mužovo trestní stíhání vedené kvůli opakovanému zanedbání povinné výživy. Zdůraznil, že prezident svým rozhodnutím nijak neomlouvá neplatiče alimentů.

Znáte pravidla užívání parkovišť K+R? Ne každý je respektuje

Zkušenosti strážníků a policistů ukazují, že rodiče pravidla užívání parkovišť K+R před školami v naprosté většině nedodržují. Buď je neznají, nebo se chovají bezohledně k ostatním. V době před začátkem vyučování parkují na chodníku, ve druhých řadách, na přechodech pro chodce a podobně. Místo, aby děti pouze vyložili a odjeli, doprovází je do školy a někteří i čekají, až jim potomek zamává z okna.

Počet černých pasažérů v Praze klesá, pokutu za půlku využily tisíce lidí

Už 4 539 cestujících, kteří cestovali pražskou veřejnou dopravou bez platné jízdenky, využilo možnost snížit si pokutu za jízdu načerno o polovinu. Podmínkou je, že si zároveň koupí roční předplatní kupon za 3 650 korun. Pokuta za půlku funguje už rok, poprvé si o ni mohli říct cestující 23. října. Počet černých pasažérů v Praze podle prvních čísel letošního roku výrazně poklesl. Naopak zájem o roční kupony neustále roste.