Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nové lavice v Jablonecké ulici vydržely bez poškození jen dva dny

 
pátek, 30. září 2016, 15:31

Jen pár dní vydržely bez poškození nové lavice v Jablonecké ulici v Liberci. Vedení města je nechalo nainstalovat do parku v úterý, už ve čtvrtek večer ale byly poškozeny. Případem se teď zabývají policisté, kteří pátrají po neznámém vandalovi, který po lavicích nejspíš jezdil na kole.

„Protože na dřevě byly patrné stopy po kontaktu s gumou domníváme se, že šlo zřejmě o bikery, kteří tyto lavice asi považují za vhodné překážky pro své triky. Po tomto večerním řádění a odstranění gumových stop bylo zjištěno pracovníky Odboru ekologie a veřejného prostoru, že hrany dvou výše umístěných lavic jsou poškozeny,“ dodal Jan Král z tiskového odboru magistrátu. Nové lavice přitom město stály skoro 220 tisíc korun.

„Bohužel s problémem vandalismu a záměrným poškozováním majetku města se nesetkáváme poprvé. Několikrát do roka řešíme záměrné poškození například dětských hřišť, košů, laviček, stromů, trvalkových záhonů, soch, zábradlí, trvalých travnatých ploch, a podobně,“ doplnil Král.

Otázkou zůstává, jak dlouho vydrží bez poškození další nové lavičky v ostatních částech města. Po obnově dvoupatrové dřevěné lavice před OC Plaza letos na jaře město Liberec přistoupilo k obnově lavic i v dalších lokalitách. Nové lavičky jsou kolem cesty podél přehrady. Dožilé a místy zcela rozpadlé smrkové dřevo bylo nahrazeno dřevem borovicovým, které lépe odolává nepříznivým klimatickým podmínkám a přitom je cenově dostupné.

Zcela nové lavičky byly instalovány také v parku naproti Clarion Grandhotelu Zlatý lev. „Staré lavice, které byly již v nevyhovujícím stavu se demontovaly, přes zimu se zrepasují a budou se moci instalovat do jiné lokality,“ uzavřel Král.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor projektu Drbna
kontakt: sefredaktor@drbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto MML
 


 

Kam dál?

Prodej pozemků na letišti v Liberci se opět komplikuje

pátek, 30. září 2016, 10:23

Prodej části městských pozemků na letišti v Liberci se opět komplikuje. Liberecký kraj je potřebuje pro rozvoj své záchranné...

Otevíráme novou prodejnu iWant v Liberci. Pojďte slavit s námi!

pátek, 30. září 2016, 08:54

Apple Premium Reseller iWant do své rodiny vítá nového člena. Tentokrát je to naše nová prodejna v obchodním centru Nisa v...

Zraněného Čecha v rumunských Karpatech se podařilo zachránit i díky...

čtvrtek, 29. září 2016, 13:52

Záchranu života až v rumunských Karpatech organizoval v úterý dispečink linky 112 krajského operačního střediska Libereckého...

Kontejnery na tříděný odpad uklidí v Jablonci nad Nisou pod zem

čtvrtek, 29. září 2016, 12:34

Kontejnery na tříděný odpad uklidí v Jablonci nad Nisou pod zem. První dvě taková sběrná místa vznikají u nové otočky autobusu v...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • FOTO: Ještěd zahalil kouř. Na hřebeni...

  • Tragická nehoda uzavřela silnici u Doks. Na...

  • Bezmoc ve veseckém domě. Město tam dočasně...

  • V průmyslové zóně hoří odpad v potrubí

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Za invazi v srpnu 1968 mohou Ukrajinci, šokoval svým vyjádřením komunista Filip

„Za invazi v srpnu 1968 mohou Ukrajinci.“ S takovýmto vyjádřením dnes rozčeřil vody předseda komunistické strany Vojtěch Filip. Ten nepřímo obvinil Ukrajince z ozbrojeného vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968. Ukrajinci podle něj byli hlavní silou invazních armád.

Aktualizováno před hodinou

VIDEO: Pád mostu v Janově si vyžádal více než tři desítky obětí. Zřítil se i český kamion

Na části dálničního mostu, která se dnes před polednem zřítila v italském Janově, bylo v době neštěstí 35 osobních aut a tři kamiony. Uvedl to na tiskové konferenci mluvčí italské civilní obrany. Neštěstí si vyžádalo nejméně 30 obětí, podle italského ministerstva dopravy ale tento počet nejspíš nebude konečný. Televize Rai informuje také o 13 zraněných. Z mostu spadl i kamion pražské dopravní společnosti SPED-IT. Informaci České televize potvrdila firma. Řidič vozu neštěstí přežil. Česká diplomacie nemá zprávy o jiných českých zraněných či obětech.

Požár na Ještědu způsobila nedbalost, porost vzplanul možná nedopalkem nebo svíčkou

Příčinu včerejšího požáru v blízkosti hotelu a vysílače Ještěd řeší i nadále policie. Možných scénářů je hned několik.