Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Nové lavice v Jablonecké ulici vydržely bez poškození jen dva dny

 
pátek, 30. září 2016, 15:31

Jen pár dní vydržely bez poškození nové lavice v Jablonecké ulici v Liberci. Vedení města je nechalo nainstalovat do parku v úterý, už ve čtvrtek večer ale byly poškozeny. Případem se teď zabývají policisté, kteří pátrají po neznámém vandalovi, který po lavicích nejspíš jezdil na kole.

„Protože na dřevě byly patrné stopy po kontaktu s gumou domníváme se, že šlo zřejmě o bikery, kteří tyto lavice asi považují za vhodné překážky pro své triky. Po tomto večerním řádění a odstranění gumových stop bylo zjištěno pracovníky Odboru ekologie a veřejného prostoru, že hrany dvou výše umístěných lavic jsou poškozeny,“ dodal Jan Král z tiskového odboru magistrátu. Nové lavice přitom město stály skoro 220 tisíc korun.

„Bohužel s problémem vandalismu a záměrným poškozováním majetku města se nesetkáváme poprvé. Několikrát do roka řešíme záměrné poškození například dětských hřišť, košů, laviček, stromů, trvalkových záhonů, soch, zábradlí, trvalých travnatých ploch, a podobně,“ doplnil Král.

Otázkou zůstává, jak dlouho vydrží bez poškození další nové lavičky v ostatních částech města. Po obnově dvoupatrové dřevěné lavice před OC Plaza letos na jaře město Liberec přistoupilo k obnově lavic i v dalších lokalitách. Nové lavičky jsou kolem cesty podél přehrady. Dožilé a místy zcela rozpadlé smrkové dřevo bylo nahrazeno dřevem borovicovým, které lépe odolává nepříznivým klimatickým podmínkám a přitom je cenově dostupné.

Zcela nové lavičky byly instalovány také v parku naproti Clarion Grandhotelu Zlatý lev. „Staré lavice, které byly již v nevyhovujícím stavu se demontovaly, přes zimu se zrepasují a budou se moci instalovat do jiné lokality,“ uzavřel Král.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto MML

Kam dál?

Prodej pozemků na letišti v Liberci se opět komplikuje

pátek, 30. září 2016, 10:23

Prodej části městských pozemků na letišti v Liberci se opět komplikuje. Liberecký kraj je potřebuje pro rozvoj své záchranné...

Otevíráme novou prodejnu iWant v Liberci. Pojďte slavit s námi!

pátek, 30. září 2016, 08:54

Apple Premium Reseller iWant do své rodiny vítá nového člena. Tentokrát je to naše nová prodejna v obchodním centru Nisa v...

Zraněného Čecha v rumunských Karpatech se podařilo zachránit i díky...

čtvrtek, 29. září 2016, 13:52

Záchranu života až v rumunských Karpatech organizoval v úterý dispečink linky 112 krajského operačního střediska Libereckého...

Kontejnery na tříděný odpad uklidí v Jablonci nad Nisou pod zem

čtvrtek, 29. září 2016, 12:34

Kontejnery na tříděný odpad uklidí v Jablonci nad Nisou pod zem. První dvě taková sběrná místa vznikají u nové otočky autobusu v...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Studenti budou stávkovat. Vadí jim trestně...

  • Tragické úmrtí muže, kterého zasypala siláž,...

  • Nová silnice z Liberce do Jablonce nad Nisou...

  • Vyšetřování tragické nehody ve...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Putin obhájil mandát, po sečtení třetiny hlasů má 74 procent

Ruský vůdce Vladimir Putin dnes podle očekávání s přehledem a velkým náskokem obhájil už v prvním...

Za šizení do Vltavy aneb Jaké to bylo, když spotřebitele...

Máslo nastavené lojem, tlučený pepř chlebovou kůrkou, sůl vápnem. Uhynulí lososi obarvení krví...

Soud v Jihoafrické republice rozhodl, že Krejčíř může být...

Čech Radovan Krejčíř může být vydán do České republiky. V pátek 16. března o tom rozhodl soud v...