Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Provozování hazardu bude v Liberci možné nejspíš jen v kasinech

 
čtvrtek, 8. prosince 2016, 15:14

V Liberci nejspíš ubude heren, a to výrazně. Z aktuálních 86 míst, kde je provozován hazard, by mohlo začátkem roku 2018 zbýt jen maximálně 15. Novelu vyhlášky, která by výrazně omezila hazard v Liberci, teď schválili městští radní. Na prosincovém jednání ji musí posvětit ještě zastupitelé.

Vyhláška by v takovém případě vešla v platnost od Nového roku a stanovila by, že hazard bude v Liberci možné provozovat pouze v kasinech se živou hrou, což je třeba ruleta. Klasické herny s automaty by tak zmizely.

„Z možností, které městu dává zákon o obcích, jsme zvolili zákaz klasických heren. Tento krok přinese výraznou regulaci technických herních zařízení a zároveň kultivaci provozoven hazardu, od které si slibujeme nižší rizikovost. V této souvislosti jsme také stanovili omezení provozní doby. V době od 5 do 7 hodin budou všechna kasína uzavřená,“ shrnul primátor Tibor Batthyány (ANO).

Dnes je v Liberci povoleno provozování hazardních her na 86 adresách. Na odvodech z výherních hracích přístrojů loni přiteklo do městské kasy 76,5 milionu korun a pro rok 2016 bylo rozpočtováno 60 milionů korun. Podle odhadů nechají gambleři v libereckých hernách a kasinech ročně 400 milionů korun.

Vyhláška, pokud ji schválí zastupitelé, by měla být platná od ledna 2017, reálně se ale projeví až od roku 2018. Podle zákona se totiž musí nechat doběhnout všechna vydaná povolení.

Omezení hazardu se v Liberci řeší už pátým rokem, kdy bylo ve stotisícovém městě 154 provozoven hazardních her. Zatímco bývalé vedení města zrušilo bezmála sedmdesát heren a kasín, současné vedení ani jedno.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor projektu Drbna
kontakt: sefredaktor@drbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Jiří Prýgl
 


 

Kam dál?

Teplo v Liberci znovu zlevňuje. Nečinnost radnice nás může stát přes...

čtvrtek, 8. prosince 2016, 10:01

Lidé, kteří odebírají teplo od liberecké teplárny, se mohou radovat. V příštím roce zaplatí za teplo ještě méně než letos....

Za nákupy do Géčka

středa, 7. prosince 2016, 20:23

Géčko, nákupní centrum přímo sousedící s hypermarketem Globus v Liberci, ve kterém najdete téměř 40 obchodů, od klasických...

Bomba v OC Nisa? Internetem se šíří další verze smyšlené poplašné...

středa, 7. prosince 2016, 19:15

„Drbno, nevíš něco o evakuaci obchodního centra Nisa kvůli bombě? Prý se tam našla peněženka, která patřila nějaké muslimce.“...

FOTO: Hodkovické letiště se proměnilo v místo letecké havárie

středa, 7. prosince 2016, 17:26

Desítky rozblikaných modrých majáků, všudypřítomní záchranáři a hustý dým. Na první pohled se letiště v Hodkovicích nad Mohelkou...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Havárie v liberecké spalovně. Těžce...

  • Na libereckém nádraží se chtěl oběsit muž,...

  • Přepadl několik heren, policie po něm pátrá,...

  • Čelní srážka u Globusu. Při nehodě se...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Smrtící syntetickou drogu šířil i žák základní školy

Smrtící syntetickou drogu v Moravskoslezském kraji šířil i žák základní školy. Obviněn s ohledem na věk nebude. Policie už v případu obvinila 11 lidí. Látkou se přiotrávilo 23 lidí, dva muži po jejím užití zemřeli.

Kdo tohle vymyslel, nechápavě lidé kroutí hlavami nad novými zelenobílými sloupky v Budějcích

Výsledek modernizace frekventované Lidické třídy v Českých Budějovicích mnozí lidé hodně jadrně komentují. Nejsou s úpravami spokojeni. Nedávno to byly ostrůvky, které místní připravily o parkovací místa. A teď to je šrafování se zelenobílými sloupky. To jsou takzvané balisety, kterých na Lidické vyrostlo celkem 38. Přišly na zhruba 57 tisíc korun. A i ty lidem bydlícím na Lidické zabraly místa k parkování a podle nich nesmyslně zúžily vozovku. Krajský správce komunikace je ale jiného názoru.

Kvůli alkoholu zemřely v roce 2016 přes tři miliony lidí

V důsledku konzumace alkoholu zemřely v roce 2016 po celém světě více než tři miliony lidí. Alkohol tak stál za každým dvacátým úmrtím, vyplývá ze zprávy, kterou na svých internetových stránkách zveřejnila Světová zdravotnická organizace (WHO). Více než tři čtvrtiny úmrtí způsobených alkoholem podle WHO připadaly na muže.