Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Provozování hazardu bude v Liberci možné nejspíš jen v kasinech

 
čtvrtek, 8. prosince 2016, 15:14

V Liberci nejspíš ubude heren, a to výrazně. Z aktuálních 86 míst, kde je provozován hazard, by mohlo začátkem roku 2018 zbýt jen maximálně 15. Novelu vyhlášky, která by výrazně omezila hazard v Liberci, teď schválili městští radní. Na prosincovém jednání ji musí posvětit ještě zastupitelé.

Vyhláška by v takovém případě vešla v platnost od Nového roku a stanovila by, že hazard bude v Liberci možné provozovat pouze v kasinech se živou hrou, což je třeba ruleta. Klasické herny s automaty by tak zmizely.

„Z možností, které městu dává zákon o obcích, jsme zvolili zákaz klasických heren. Tento krok přinese výraznou regulaci technických herních zařízení a zároveň kultivaci provozoven hazardu, od které si slibujeme nižší rizikovost. V této souvislosti jsme také stanovili omezení provozní doby. V době od 5 do 7 hodin budou všechna kasína uzavřená,“ shrnul primátor Tibor Batthyány (ANO).

Dnes je v Liberci povoleno provozování hazardních her na 86 adresách. Na odvodech z výherních hracích přístrojů loni přiteklo do městské kasy 76,5 milionu korun a pro rok 2016 bylo rozpočtováno 60 milionů korun. Podle odhadů nechají gambleři v libereckých hernách a kasinech ročně 400 milionů korun.

Vyhláška, pokud ji schválí zastupitelé, by měla být platná od ledna 2017, reálně se ale projeví až od roku 2018. Podle zákona se totiž musí nechat doběhnout všechna vydaná povolení.

Omezení hazardu se v Liberci řeší už pátým rokem, kdy bylo ve stotisícovém městě 154 provozoven hazardních her. Zatímco bývalé vedení města zrušilo bezmála sedmdesát heren a kasín, současné vedení ani jedno.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Jiří Prýgl

Kam dál?

Teplo v Liberci znovu zlevňuje. Nečinnost radnice nás může stát přes...

čtvrtek, 8. prosince 2016, 10:01

Lidé, kteří odebírají teplo od liberecké teplárny, se mohou radovat. V příštím roce zaplatí za teplo ještě méně než letos....

Za nákupy do Géčka

středa, 7. prosince 2016, 20:23

Géčko, nákupní centrum přímo sousedící s hypermarketem Globus v Liberci, ve kterém najdete téměř 40 obchodů, od klasických...

Bomba v OC Nisa? Internetem se šíří další verze smyšlené poplašné...

středa, 7. prosince 2016, 19:15

„Drbno, nevíš něco o evakuaci obchodního centra Nisa kvůli bombě? Prý se tam našla peněženka, která patřila nějaké muslimce.“...

FOTO: Hodkovické letiště se proměnilo v místo letecké havárie

středa, 7. prosince 2016, 17:26

Desítky rozblikaných modrých majáků, všudypřítomní záchranáři a hustý dým. Na první pohled se letiště v Hodkovicích nad Mohelkou...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Tragické úmrtí muže, kterého zasypala siláž,...

  • Vyšetřování tragické nehody ve...

  • Nová silnice z Liberce do Jablonce nad Nisou...

  • Strážníky přivolal zoufalý řidič, odjezd z...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Božská voda a sto let tradice. Spa Resort Libverda zve na...

Lázeňský komplex v Libverdě na úpatí Jizerských hor je oázou klidu v dnešní uspěchané době. Spa...

V Keni uhynul poslední samec nosorožce severního bílého

Poslední samec nosorožce bílého severního Súdán naposledy vydechl v pondělí 19. února odpoledne....

Jak fungují referenda ve Švýcarsku?

V rámci debat o zavedení obecného referenda je často zmiňováno Švýcarsko jako příklad země, ve...