Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zmizí konečně trubky z Nisy? Výměna parovodů v Liberci je ohrožena

 
středa, 14. prosince 2016, 09:10

Teplárna Liberec chystá na příští rok rekonstrukci teplárenské sítě pod názvem GreenNet. Na projekt za více než tři sta miliónů korun byla podána žádost o dotaci, která může ušetřit až třicet procent plánovaných nákladů. Zahájení prací zatím brání město Liberec, které neplní své závazky ze smlouvy a tím komplikuje budoucí financování projektu.

Z koryta řeky zmizí při výměně teplárenských sítí skoro čtyři kilometry parovodů a otevře se tak prostor pro oživení nábřeží v centru města. Právě městská nábřeží bývají přirozeným místem setkání a pýchou měst. Liberec na takovou příležitost, která se už nemusí opakovat, čeká desítky let. Vedení města veřejně prohlašuje, že projekt GreenNet podporuje. Na druhé straně mu však neplněním svých závazků aktivně brání.

GreenNet výrazně snižuje tepelné ztráty na parovodu, který vede z teplárny podél Nisy až do Pavlovic. Zastupitelstvo tento způsob modernizace teplárenské sítě schválilo už vloni. Na podzim letošního roku mělo město vložit svůj majetek do teplárny. Tím by se uvolnila cesta k zahájení projektu GreenNet a vymístění parovodů z koryta řeky. Teprve teď, kdy už rok schválený GreenNet čeká na přidělení dotace, zadává město k jeho prověření další a další analýzy.

Bez postupné modernizace parovodních rozvodů nedokáže Teplárna Liberec udržet snížené ceny tepla. Zástupci města jen opakují, že s původním řešením nesouhlasí. Do dnešního dne žádnou jinou koncepci nepředstavili, přestože od slibovaného termínu uběhlo už skoro půl roku. Dočkáme se brzy pořádného nábřeží?

PR text
 


 

Kam dál?

Když jde Liberečák do hospody, vypije v průměru 3 piva a kousek

úterý, 13. prosince 2016, 18:21

Na Liberecku vypijeme při návštěvě hospody v průměru více než 3 velká piva. Jedno pivko pak zvládneme za necelou půlhodinku. To...

Rychlá rota uklízí Liberec. Odváží odpad i suť nebo prořezává keře

úterý, 13. prosince 2016, 14:40

Už od května můžete v ulicích Liberce zahlédnout speciální pracovní skupinu. Ta neřeší dlouhodobé úkoly, ale vyráží vždycky tam,...

Hlavní problémy kostela v Jindřichovicích? Střecha, krovy a vlhké...

úterý, 13. prosince 2016, 10:29

Není to tak dlouho, co se v Jindřichovicích pod Smrkem rozhodli zachránit kostel. Jejich sen? Mít z něj místo pro setkávání,...

V Libereckém kraji v noci mrzlo, na Jizerce naměřili minus 15

úterý, 13. prosince 2016, 08:58

V noci teploty v Libereckém kraji klesly pod minus pět stupňů Celsia, na Jizerce v Jizerských horách bylo dokonce minus 15...

 

Komentáře

Dagmar Fejglová

Tento článek je naprosto nekonkrétní a zavádějící. Jaké má Liberec vůči Teplárně za závazky? Co má vlastně Liberec vložit do Teplárny? Majetek jako peníze nebo majetek jako pozemky? Na co dělá Liberec analýzy, na teplárnu nebo na tento projekt? Naprosto nejasné. Prosím autora o rozvedení tématu.

středa, 14. prosince 2016, 12:12
 
 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Na Liberec míří další bouřky a silný vítr....

  • Do centra Liberce se vrací McDonald's. Novou...

  • Liberec bude mít svou vlastní pohřební...

  • Leťák zahájí sezonu na začátek prázdnin....

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Policie pátrá po desetileté dívce. V sobotu se nevrátila domů

Policisté pátrají po desetileté Štěpánce Anežce Hlavaté, která se od soboty nevrátila domů a rodina o ní nemá žádné zprávy. Nezletilá dívka byla naposledy viděna v sobotu hodinu po poledni v Bruzovicích na Frýdecko-Místecku. O dalším jejím pohybu nemá policie informace.

Konec školního roku bude spíše chladnější a deštivější

Poslední týden školního roku doprovodí spíše chladnější a deštivější počasí. O víkendu se opět oteplí a v následujících třech týdnech prázdnin se teploty udrží na průměrných, případně lehce nadprůměrných hodnotách. Více deště meteorologové očekávají jak v příštím týdnu, tak i v druhém červencovém. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) zveřejnil na svém webu.

Český hokej slaví 110 let a mění tvář. Na dresech reprezentace bude lev

Český svaz ledního hokeje mění u příležitosti 110 let od svého založení svou tvář. A změny budou velké. Nově bude bude oficiálně používat název Český hokej, nové logo a výrazné obměny se dočkají i reprezentační dresy všech týmů. Zmizí z nich velký státní znak, který nahradí lev.