Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Zmizí konečně trubky z Nisy? Výměna parovodů v Liberci je ohrožena

 
středa, 14. prosince 2016, 09:10

Teplárna Liberec chystá na příští rok rekonstrukci teplárenské sítě pod názvem GreenNet. Na projekt za více než tři sta miliónů korun byla podána žádost o dotaci, která může ušetřit až třicet procent plánovaných nákladů. Zahájení prací zatím brání město Liberec, které neplní své závazky ze smlouvy a tím komplikuje budoucí financování projektu.

Z koryta řeky zmizí při výměně teplárenských sítí skoro čtyři kilometry parovodů a otevře se tak prostor pro oživení nábřeží v centru města. Právě městská nábřeží bývají přirozeným místem setkání a pýchou měst. Liberec na takovou příležitost, která se už nemusí opakovat, čeká desítky let. Vedení města veřejně prohlašuje, že projekt GreenNet podporuje. Na druhé straně mu však neplněním svých závazků aktivně brání.

GreenNet výrazně snižuje tepelné ztráty na parovodu, který vede z teplárny podél Nisy až do Pavlovic. Zastupitelstvo tento způsob modernizace teplárenské sítě schválilo už vloni. Na podzim letošního roku mělo město vložit svůj majetek do teplárny. Tím by se uvolnila cesta k zahájení projektu GreenNet a vymístění parovodů z koryta řeky. Teprve teď, kdy už rok schválený GreenNet čeká na přidělení dotace, zadává město k jeho prověření další a další analýzy.

Bez postupné modernizace parovodních rozvodů nedokáže Teplárna Liberec udržet snížené ceny tepla. Zástupci města jen opakují, že s původním řešením nesouhlasí. Do dnešního dne žádnou jinou koncepci nepředstavili, přestože od slibovaného termínu uběhlo už skoro půl roku. Dočkáme se brzy pořádného nábřeží?

PR text

Kam dál?

Když jde Liberečák do hospody, vypije v průměru 3 piva a kousek

úterý, 13. prosince 2016, 18:21

Na Liberecku vypijeme při návštěvě hospody v průměru více než 3 velká piva. Jedno pivko pak zvládneme za necelou půlhodinku. To...

Rychlá rota uklízí Liberec. Odváží odpad i suť nebo prořezává keře

úterý, 13. prosince 2016, 14:40

Už od května můžete v ulicích Liberce zahlédnout speciální pracovní skupinu. Ta neřeší dlouhodobé úkoly, ale vyráží vždycky tam,...

Hlavní problémy kostela v Jindřichovicích? Střecha, krovy a vlhké...

úterý, 13. prosince 2016, 10:29

Není to tak dlouho, co se v Jindřichovicích pod Smrkem rozhodli zachránit kostel. Jejich sen? Mít z něj místo pro setkávání,...

V Libereckém kraji v noci mrzlo, na Jizerce naměřili minus 15

úterý, 13. prosince 2016, 08:58

V noci teploty v Libereckém kraji klesly pod minus pět stupňů Celsia, na Jizerce v Jizerských horách bylo dokonce minus 15...

 

Komentáře

Dagmar Fejglová

Tento článek je naprosto nekonkrétní a zavádějící. Jaké má Liberec vůči Teplárně za závazky? Co má vlastně Liberec vložit do Teplárny? Majetek jako peníze nebo majetek jako pozemky? Na co dělá Liberec analýzy, na teplárnu nebo na tento projekt? Naprosto nejasné. Prosím autora o rozvedení tématu.

středa, 14. prosince 2016, 12:12
 
 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Strážníky přivolal zoufalý řidič, odjezd z...

  • Poznáváte muže z fotografie? Policisté by si...

  • Policie hledá podvodníka Jiřího Uxu. Z...

  • V Liberci si můžete od středy půjčit...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Noc na neděli bude o hodinu kratší, začne platit letní čas

V noci na neděli začne platit letní čas. Ve 02:00 si lidé musejí posunout hodinky o 60 minut...

Zemřel zraněný četník, který se vyměnil ve Francii za...

Ve Francii dnes podlehl těžkým zraněním četník, který se v pátek vyměnil za rukojmí držená...

Bohuslav Sobotka končí v politice. Rezignuje na post...

Bývalý premiér a předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka skončí s vysokou politikou. K 1....