Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zmizí konečně trubky z Nisy? Výměna parovodů v Liberci je ohrožena

 
středa, 14. prosince 2016, 09:10

Teplárna Liberec chystá na příští rok rekonstrukci teplárenské sítě pod názvem GreenNet. Na projekt za více než tři sta miliónů korun byla podána žádost o dotaci, která může ušetřit až třicet procent plánovaných nákladů. Zahájení prací zatím brání město Liberec, které neplní své závazky ze smlouvy a tím komplikuje budoucí financování projektu.

Z koryta řeky zmizí při výměně teplárenských sítí skoro čtyři kilometry parovodů a otevře se tak prostor pro oživení nábřeží v centru města. Právě městská nábřeží bývají přirozeným místem setkání a pýchou měst. Liberec na takovou příležitost, která se už nemusí opakovat, čeká desítky let. Vedení města veřejně prohlašuje, že projekt GreenNet podporuje. Na druhé straně mu však neplněním svých závazků aktivně brání.

GreenNet výrazně snižuje tepelné ztráty na parovodu, který vede z teplárny podél Nisy až do Pavlovic. Zastupitelstvo tento způsob modernizace teplárenské sítě schválilo už vloni. Na podzim letošního roku mělo město vložit svůj majetek do teplárny. Tím by se uvolnila cesta k zahájení projektu GreenNet a vymístění parovodů z koryta řeky. Teprve teď, kdy už rok schválený GreenNet čeká na přidělení dotace, zadává město k jeho prověření další a další analýzy.

Bez postupné modernizace parovodních rozvodů nedokáže Teplárna Liberec udržet snížené ceny tepla. Zástupci města jen opakují, že s původním řešením nesouhlasí. Do dnešního dne žádnou jinou koncepci nepředstavili, přestože od slibovaného termínu uběhlo už skoro půl roku. Dočkáme se brzy pořádného nábřeží?

PR text
 


 

Kam dál?

Když jde Liberečák do hospody, vypije v průměru 3 piva a kousek

úterý, 13. prosince 2016, 18:21

Na Liberecku vypijeme při návštěvě hospody v průměru více než 3 velká piva. Jedno pivko pak zvládneme za necelou půlhodinku. To...

Rychlá rota uklízí Liberec. Odváží odpad i suť nebo prořezává keře

úterý, 13. prosince 2016, 14:40

Už od května můžete v ulicích Liberce zahlédnout speciální pracovní skupinu. Ta neřeší dlouhodobé úkoly, ale vyráží vždycky tam,...

Hlavní problémy kostela v Jindřichovicích? Střecha, krovy a vlhké...

úterý, 13. prosince 2016, 10:29

Není to tak dlouho, co se v Jindřichovicích pod Smrkem rozhodli zachránit kostel. Jejich sen? Mít z něj místo pro setkávání,...

V Libereckém kraji v noci mrzlo, na Jizerce naměřili minus 15

úterý, 13. prosince 2016, 08:58

V noci teploty v Libereckém kraji klesly pod minus pět stupňů Celsia, na Jizerce v Jizerských horách bylo dokonce minus 15...

 

Komentáře

Dagmar Fejglová

Tento článek je naprosto nekonkrétní a zavádějící. Jaké má Liberec vůči Teplárně za závazky? Co má vlastně Liberec vložit do Teplárny? Majetek jako peníze nebo majetek jako pozemky? Na co dělá Liberec analýzy, na teplárnu nebo na tento projekt? Naprosto nejasné. Prosím autora o rozvedení tématu.

středa, 14. prosince 2016, 12:12
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Mobilů od Huawei se zbaví úřad vlády i ministerstvo průmyslu

Premiér Andrej Babiš (ANO) nařídil, aby se Úřad vlády ČR zbavil mobilů od čínské firmy Huawei. Stejně bude postupovat například ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO). Uvedli to dnes premiér a mluvčí MPO Milan Řepka. Podle Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) představuje používání hardwaru a softwaru od Huawei a další čínské firmy ZTE bezpečnostní hrozbu. Společnost Huawei tvrzení NÚKIB popřela.

Bartoš neuspěl se stížností, za nápis v Polné dostal podmínku

Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost předsedy Národní demokracie Adama B. Bartoše v kauze protižidovského textu na hrobě zavražděné dívky v Polné na Jihlavsku. Justice mu pravomocně vyměřila rok vězení s dvouletým podmínečným odkladem. Odmítnutí stížnosti je patrné z justičních databází, odůvodnění zatím ústavní soudci nezpřístupnili.

Ve státním podniku Diamo zasahuje policie. Zatím není jasné proč

Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes zasahují ve státním podniku DIAMO. Důvod zatím není znám. Ministerstvo průmyslu a obchodu v tiskové zprávě uvedlo, že s policií spolupracuje.