Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Libereckém kraji přibylo loni šest nových pošt Partner

 
úterý, 3. ledna 2017, 16:48

V Libereckém kraji přibylo loni šest nových pošt Partner. Na konci roku jich tak v kraji fungovalo už 11. Od prosince ji mají i v Prysku na Českolipsku. Poštu převzala obec. Lidé ji najdou na stejném místě - v budově obecního úřadu. Služby jsou stejné jako u České pošty, lidé mohu na pobočce vyřídit všechny běžné služby včetně bankovních. Prodloužili ale pracovní dobu. Funguje to lépe, řekl dnes starosta Jan Sviták (Nezávislí).

Pošta fungovala v pronajatých prostorách v budově obecního úřadu. V posledních letech ale nebyli podle starosty s fungováním pošty v Prysku příliš spokojeni. "Střídali se tam pracovníci a měnila se pracovní doba, a tak lidé často raději jezdili jinam," popsal situaci. Navíc pracovnice, která na obecním úřadu pracuje na částečný úvazek, v minulosti na poště pracovala a agendu zná. "Proto nám připadalo jako dobré řešení poštu převzít," řekl starosta. Provoz pošty obec prodloužila, ráno je otevřena už od 07:30 a lidé to vítají.

V celém Česku převedla loni Česká pošta na smluvní partnery 149 poboček, jejich počet se tak zvýšil na 239. Nejvíc jich přibylo na jižní Moravě a ve středních Čechách. Pošta si od projektu slibuje finanční úspory v řádu stovek milionů korun i možnost, jak zachovat rozsah poštovní sítě. Podnik plánuje mít v budoucnu jen zhruba 700 vlastních provozoven a 2500 Pošt Partner, sdělil mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

Pošta Partner se od běžné poštovní pobočky liší jen tím, že ji provozuje někdo jiný - většinou obec nebo místní obchodník. Pošta Partner poskytuje všechny základní služby, jako je příjem a výdej listovních a balíkových zásilek, příjem a výplatu poštovních poukázek, vybrané bankovní služby, výplatu důchodů, SIPO, prodej poštovních cenin a zboží nebo kolkových známek. Lidé si tam ale mohou podle Vitíka také online dobít předplacenou SIM kartu, koupit los nebo dálniční známku.

Napsal(a) ČTK | Foto Liberecký kraj

Kam dál?

Další případ lidské lhostejnosti. Bezvládně ležící ženu na Fügnerce...

úterý, 3. ledna 2017, 15:33

Jsou to skoro na den tři roky, co přímo na terminále MHD ve Fügnerově ulici v Liberci zkolabovala žena, kterou se už nepodařilo...

Libereckou zoo loni navštívilo nejvíce lidí od roku 1998

úterý, 3. ledna 2017, 09:44

Libereckou zoo loni navštívilo 389 811 lidí, což je skoro o pětinu více než v roce 2015. Vyšší návštěvnost měla zahrada naposledy...

Koronerskou službu v Libereckém kraji bude i nadále zajišťovat...

pondělí, 2. ledna 2017, 23:06

Prohlídku těl zemřelých v Libereckém kraji bude i nadále dělat Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje. Vítěz výběrového...

Drbna chce pomoci lidem na okraji společnosti. Zvládne to ale jen s...

pondělí, 2. ledna 2017, 17:40

Zatímco řada z nás celé svátky netrpělivě vyhlížela sněžení, lidé na okraji společnosti radost ze zimních měsíců s námi nesdílí....

 

Komentáře

František Kryšpín

Je zajímavé, že s nápadem Pošty Partner přišli již tři či čtyři předcházející ředitelé Čs.pošty a byli za to vyhození. Mohu si myslet : kolik stálo přesvědčit stávajícího MV ČR o tom, aby to dělal někdo jiný ve své režii , ale Čs.Pošta dále brala podporu od státu za ztráty na malých provozovnách (??????) ač je provozuje někdo jiný. To je podraz na druhou. Obce prostě hradí vše, když chce zachránit služby pro své občany . Příkl.: zbudování ordinací zubních a obvodních lékařů za své s budoucím nájmem nepokrývajícím ani provoz těchto a podobných zařízení. Někde je takovýto nájem zcela zdarma, jinak by lékař odešel. Chceme základní dopravu- platíme, základní školu a školku - platíme, soc. služby - platíme, sport a hasiče -platíme,platíme lékaře i ve vzdálenějších místech, aby je někdo nezrušil aj.aj. Ve vzduchu jsou nařizované sociální byty , aj.aj.. Takové náklady navíc , ale nikdo obcím nevyrovnává! Obce nejsou založeny k podnikání (!) a základem příjmů je jen to co jim laskavě stát dá. Žádný podnikatel se do malých obcí nehrne. Taková je skutečnost.

středa, 4. ledna 2017, 15:35
 
 
František Kryšpín

Vedení Čs.pošty, potažmo MV ČR jsou v tomto směru [ Pošta Partner] stejní "šmejdi", jako jiné podvodné firmy . My máme zákon, kdo a jak provádí poštovní služby. pošta není ve ztrátě, ale nátlakem na obce své povinnosti přehodí tak, aby měla větší zisk na úkor někoho jiného. Náklady nese "OBEC". Ta si dne , ze zákona hraje na popeláře, provádí poštovní činnosti, mnohde základní dopravu. V budoucnu asi bude starosta trhat i zuby a léčit lidi ač to v zákonu o obcích není.

středa, 4. ledna 2017, 15:15
 
 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policie zadržela dva mladíky. Distribuovali...

  • FOTO, VIDEO: NA Kunratické shořela stodola....

  • Měří, nebo neměří? V Liberci se opět řeší...

  • Policie pátrá po vězni. Pracoval ve sklárně,...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Policie podle České televize zadržela muže podezřelého z napadení Kvitové

Podle informací České televize policisté zadrželi muže, který je podezřelý z předloňského napadení tenistky Petry Kvitové. S informací přišla veřejnoprávní televize, policisté se k podrobnostem zatím nevyjadřují.

Studie o vlivu fanoušků potvrdila existenci „12. muže na hřišti“

Studie vypracovaná sportovními psychology pro společnost Mastercard, sponzora Ligy mistrů UEFA, zjistila, že fanoušci skutečně dokážou být „12 mužem na hřišti“. Hlasitá podpora z tribun a mávání klubovými vlajkami a šálami dokáže ovlivnit duševní rozpoložení fotbalistů a zvýšit jejich úsilí až o osm procent. Když se vezme v potaz dopad na všech 11 hráčů týmu, odpovídá takové navýšení prakticky hráči navíc. Finalisté letošní Ligy mistrů, Liverpool a Real Madrid, tak budou mít i tajnou zbraň: své fanoušky.

Život s hlavou nad rybníčkem. O těch, co jsou pod vodou, nevíte nic

V Česku je v exekuci zhruba 900 tisíc lidí. O jejich životech, osudech, pocitech a frustracích i důvodech, proč volí extrémisty, populisty a Zemana, však centrální média, politici ani lidé, kteří neřeší existenční problémy, mnoho neví.