Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Chrastava otevřela hřiště pro cvičení s vlastní tělesnou vahou

 
úterý, 9. září 2014, 07:08

Chrastava u Liberce má ode dneška hřiště, které je určené pro cvičení v přírodě s vlastní tělesnou vahou. V parku pod kostelem vzniklo z iniciativy skupiny mladých lidí, řekl starosta města Michael Canov (Starostové). V Česku je tato aktivita v poslední době stále populárnější a podobných takzvaných workoutových hřišť přibývá.

S nápadem na vytvoření venkovního fitness parku v Chrastavě přišli Jakub Čeřovský a Daniel Ištván. Zalíbila se jim myšlenka skupiny zvané Seberevolta změnit svět k lepšímu tím, že cvičením zlepší sami sebe. "Nechceme, aby mládež brala drogy nebo dělala problémy, proto jsme chtěli vytvořit venkovní cvičení," uvedl Ištván, jenž se rozhodl přestat kouřit.

Čeřovský se svým kamarádem sepsal petici, kterou podepsalo asi 60 lidí a s plány, jak by mohlo hřiště vypadat, zkontaktoval starostu. "Oslovil mě a ze začátku jsem nevěděl, co to vůbec je," přiznal Canov. Nápad na vytvoření hřiště se ale město zalíbil, na jeho výstavbu uvolnilo 120.000 korun. Podle starosty cvičení venku dává lidem pocit svobody. "Mohou si jít začít kdykoli, podle toho, jak se jim to hodí," konstatoval.

V chrastavské skupině Seberevolty je zatím asi deset aktivně cvičících. Podle Čeřovského jsou základem cvičení různé kliky, dřepy, sedy lehy a přitahovací cviky. Workoutové hřiště se chystají na konci září otevřít také v Hrádku nad Nisou. Na jeho výstavbu u základní školy T. G. Masaryka vydá město 150.000 korun, soukromý sponzor přidá 100.000. Podle starosty Hrádku Josefa Horinky (Starostové) je u nich skupina asi 40 lidí. "Považuji to za dobrou náplň volného času a jako dobrou prevenci před drogami, automaty, alkoholem," nastínil. Skupina městu nabídla, že zaškolí i učitele základních škol. Podle mínění starosty by některá cvičení mohla být vhodná pro děti z druhého stupně.

Workoutové hřiště by mělo vzniknout i v krajském Liberci. Zatím se hledá vhodné místo, jednou z variant je park v Budyšínské ulici. Liberecká Seberevolta plánuje, že si příchozí budou moci zacvičit na hrazdách různých velikostí, bradlech, počítá se s šikmými lavicemi pro procvičování břišních svalů nebo s horizontálním žebříkem. K dispozici by měly být také čtyři tyče pro tanečnice.

Napsala ČTK

Kam dál?

Liberecká botanická zahrada patří mezi světovou elitu

pondělí, 8. září 2014, 11:21

V Libereckém kraji je jediná botanická zahrada, která ale patří mezi významné i ve světovém měřítku. Je zároveň nejstarší...

Bláhův ořechový dort potravinářskou inspekci nepotěšil

pondělí, 8. září 2014, 11:12

Oříškový dort bez oříšků. Tak by se dal bez nadsázky označit dorty libereckého Pekařství a cukrářství Bláha, na který si...

Liberec v posledních letech zlepšil služby pro své seniory

neděle, 7. září 2014, 14:48

Stotisícový Liberec v posledních letech výrazně zlepšil služby pro své seniory. Díky lyžařskému šampionátu byly ve městě...

Nová budova Oblastní galerie v Liberci nominována Stavbu roku

neděle, 7. září 2014, 09:38

Nová budova Oblastní galerie v Liberci je mezi patnácti nominovanými na prestižní ocenění Stavba roku 2014. Celkem bylo letos do...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Poznáváte muže z fotografie? Policisté by si...

  • Tragická nehoda u Hrubé Skály. Motorka...

  • Policie hledá podvodníka Jiřího Uxu. Z...

  • V Liberci si můžete od středy půjčit...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Noc na neděli bude o hodinu kratší, začne platit letní čas

V noci na neděli začne platit letní čas. Ve 02:00 si lidé musejí posunout hodinky o 60 minut...

Zemřel zraněný četník, který se vyměnil ve Francii za...

Ve Francii dnes podlehl těžkým zraněním četník, který se v pátek vyměnil za rukojmí držená...

Bohuslav Sobotka končí v politice. Rezignuje na post...

Bývalý premiér a předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka skončí s vysokou politikou. K 1....