Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Chrastava otevřela hřiště pro cvičení s vlastní tělesnou vahou

 
úterý, 9. září 2014, 07:08

Chrastava u Liberce má ode dneška hřiště, které je určené pro cvičení v přírodě s vlastní tělesnou vahou. V parku pod kostelem vzniklo z iniciativy skupiny mladých lidí, řekl starosta města Michael Canov (Starostové). V Česku je tato aktivita v poslední době stále populárnější a podobných takzvaných workoutových hřišť přibývá.

S nápadem na vytvoření venkovního fitness parku v Chrastavě přišli Jakub Čeřovský a Daniel Ištván. Zalíbila se jim myšlenka skupiny zvané Seberevolta změnit svět k lepšímu tím, že cvičením zlepší sami sebe. "Nechceme, aby mládež brala drogy nebo dělala problémy, proto jsme chtěli vytvořit venkovní cvičení," uvedl Ištván, jenž se rozhodl přestat kouřit.

Čeřovský se svým kamarádem sepsal petici, kterou podepsalo asi 60 lidí a s plány, jak by mohlo hřiště vypadat, zkontaktoval starostu. "Oslovil mě a ze začátku jsem nevěděl, co to vůbec je," přiznal Canov. Nápad na vytvoření hřiště se ale město zalíbil, na jeho výstavbu uvolnilo 120.000 korun. Podle starosty cvičení venku dává lidem pocit svobody. "Mohou si jít začít kdykoli, podle toho, jak se jim to hodí," konstatoval.

V chrastavské skupině Seberevolty je zatím asi deset aktivně cvičících. Podle Čeřovského jsou základem cvičení různé kliky, dřepy, sedy lehy a přitahovací cviky. Workoutové hřiště se chystají na konci září otevřít také v Hrádku nad Nisou. Na jeho výstavbu u základní školy T. G. Masaryka vydá město 150.000 korun, soukromý sponzor přidá 100.000. Podle starosty Hrádku Josefa Horinky (Starostové) je u nich skupina asi 40 lidí. "Považuji to za dobrou náplň volného času a jako dobrou prevenci před drogami, automaty, alkoholem," nastínil. Skupina městu nabídla, že zaškolí i učitele základních škol. Podle mínění starosty by některá cvičení mohla být vhodná pro děti z druhého stupně.

Workoutové hřiště by mělo vzniknout i v krajském Liberci. Zatím se hledá vhodné místo, jednou z variant je park v Budyšínské ulici. Liberecká Seberevolta plánuje, že si příchozí budou moci zacvičit na hrazdách různých velikostí, bradlech, počítá se s šikmými lavicemi pro procvičování břišních svalů nebo s horizontálním žebříkem. K dispozici by měly být také čtyři tyče pro tanečnice.

Napsala ČTK

 


 

Kam dál?

Liberecká botanická zahrada patří mezi světovou elitu

pondělí, 8. září 2014, 11:21

V Libereckém kraji je jediná botanická zahrada, která ale patří mezi významné i ve světovém měřítku. Je zároveň nejstarší...

Bláhův ořechový dort potravinářskou inspekci nepotěšil

pondělí, 8. září 2014, 11:12

Oříškový dort bez oříšků. Tak by se dal bez nadsázky označit dorty libereckého Pekařství a cukrářství Bláha, na který si...

Liberec v posledních letech zlepšil služby pro své seniory

neděle, 7. září 2014, 14:48

Stotisícový Liberec v posledních letech výrazně zlepšil služby pro své seniory. Díky lyžařskému šampionátu byly ve městě...

Nová budova Oblastní galerie v Liberci nominována Stavbu roku

neděle, 7. září 2014, 09:38

Nová budova Oblastní galerie v Liberci je mezi patnácti nominovanými na prestižní ocenění Stavba roku 2014. Celkem bylo letos do...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Zbrojováci půjdou opět společně darovat krev. Pokusí se vytvořit nový rekord

Fanoušci a hráči Zbrojovky půjdou letos opět po roce společně darovat krev. Klub chce přitom pokořit loňský rekord, při kterém darovalo krev 140 lidí, 24 z nich bylo dokonce prvodárců. Na Transfúzním a tkáňovém oddělení FN Brno se fanoušci s hráči klubu sejdou ve středu 20. března od osmé hodiny ráno.

Aktualizováno před hodinou

Střelba v Utrechtu má jednoho mrtvého, střelec je na útěku

Nejméně jednoho mrtvého a neupřesněný počet zraněných si dnes vyžádala střelba v tramvaji v nizozemském městě Utrecht. Policie jako motiv nevyloučila terorismus a po střelci pátrá. Stejnojmenná provincie Utrecht zvýšila na nejvyšší stupeň varování před možným teroristickým útokem, zpřísněná bezpečnostní opatření ale platí na řadě míst v celém Nizozemsku. V pohotovosti je i armáda. Premiér Mark Rutte incident označil za znepokojivý, situaci se již věnuje krizový protiteroristický štáb.

Babiš: Stát s podporou pro nákup elektromobilů občany nepočítá

Stát v současnosti neuvažuje o podpoře na nákup elektromobilů pro fyzické osoby. Bude pokračovat ve vypsaných programech pro podnikatele a úřady. Po skončení kolokvia vlády se zástupci automobilového průmyslu to uvedl premiér Andrej Babiš. Řekl, že stát dal 1,2 miliardy korun na rozvoj infrastruktury, zejména výstavby dobíjecích stanic, a dále běží dotační programy za půl miliardy Kč respektive 270 milionů Kč na pořizování elektromobilů a ekologických aut podniky a státními úřady a organizacemi.