Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Chrastava otevřela hřiště pro cvičení s vlastní tělesnou vahou

 
úterý, 9. září 2014, 07:08

Chrastava u Liberce má ode dneška hřiště, které je určené pro cvičení v přírodě s vlastní tělesnou vahou. V parku pod kostelem vzniklo z iniciativy skupiny mladých lidí, řekl starosta města Michael Canov (Starostové). V Česku je tato aktivita v poslední době stále populárnější a podobných takzvaných workoutových hřišť přibývá.

S nápadem na vytvoření venkovního fitness parku v Chrastavě přišli Jakub Čeřovský a Daniel Ištván. Zalíbila se jim myšlenka skupiny zvané Seberevolta změnit svět k lepšímu tím, že cvičením zlepší sami sebe. "Nechceme, aby mládež brala drogy nebo dělala problémy, proto jsme chtěli vytvořit venkovní cvičení," uvedl Ištván, jenž se rozhodl přestat kouřit.

Čeřovský se svým kamarádem sepsal petici, kterou podepsalo asi 60 lidí a s plány, jak by mohlo hřiště vypadat, zkontaktoval starostu. "Oslovil mě a ze začátku jsem nevěděl, co to vůbec je," přiznal Canov. Nápad na vytvoření hřiště se ale město zalíbil, na jeho výstavbu uvolnilo 120.000 korun. Podle starosty cvičení venku dává lidem pocit svobody. "Mohou si jít začít kdykoli, podle toho, jak se jim to hodí," konstatoval.

V chrastavské skupině Seberevolty je zatím asi deset aktivně cvičících. Podle Čeřovského jsou základem cvičení různé kliky, dřepy, sedy lehy a přitahovací cviky. Workoutové hřiště se chystají na konci září otevřít také v Hrádku nad Nisou. Na jeho výstavbu u základní školy T. G. Masaryka vydá město 150.000 korun, soukromý sponzor přidá 100.000. Podle starosty Hrádku Josefa Horinky (Starostové) je u nich skupina asi 40 lidí. "Považuji to za dobrou náplň volného času a jako dobrou prevenci před drogami, automaty, alkoholem," nastínil. Skupina městu nabídla, že zaškolí i učitele základních škol. Podle mínění starosty by některá cvičení mohla být vhodná pro děti z druhého stupně.

Workoutové hřiště by mělo vzniknout i v krajském Liberci. Zatím se hledá vhodné místo, jednou z variant je park v Budyšínské ulici. Liberecká Seberevolta plánuje, že si příchozí budou moci zacvičit na hrazdách různých velikostí, bradlech, počítá se s šikmými lavicemi pro procvičování břišních svalů nebo s horizontálním žebříkem. K dispozici by měly být také čtyři tyče pro tanečnice.

Napsala ČTK

 


 

Kam dál?

Liberecká botanická zahrada patří mezi světovou elitu

pondělí, 8. září 2014, 11:21

V Libereckém kraji je jediná botanická zahrada, která ale patří mezi významné i ve světovém měřítku. Je zároveň nejstarší...

Bláhův ořechový dort potravinářskou inspekci nepotěšil

pondělí, 8. září 2014, 11:12

Oříškový dort bez oříšků. Tak by se dal bez nadsázky označit dorty libereckého Pekařství a cukrářství Bláha, na který si...

Liberec v posledních letech zlepšil služby pro své seniory

neděle, 7. září 2014, 14:48

Stotisícový Liberec v posledních letech výrazně zlepšil služby pro své seniory. Díky lyžařskému šampionátu byly ve městě...

Nová budova Oblastní galerie v Liberci nominována Stavbu roku

neděle, 7. září 2014, 09:38

Nová budova Oblastní galerie v Liberci je mezi patnácti nominovanými na prestižní ocenění Stavba roku 2014. Celkem bylo letos do...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Havárie v liberecké spalovně. Těžce...

  • Na libereckém nádraží se chtěl oběsit muž,...

  • KOMENTÁŘ: Lesk a bída Kazmova velkolepého...

  • Čelní srážka u Globusu. Při nehodě se...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Brněnští středoškoláci vymysleli projekt na boj proti šikaně. Využívá ho už tisícovka škol

Přes dva tisíce nahlášení rizikového chování za poslední rok prošlo systémem Nenech to být. Platforma vytvořená brněnskými studenty funguje již na více než tisícovce škol po celé České Republice. Ty se do ní mohou zdarma registrovat a aplikace jim pak pomáhá s odhalováním šikany či jejího rizika.

Gott se postavil za Slavíka, podle Ortela ztratil svou podstatu

Zpěvák Karel Gott označil hudební anketu Český slavík, jejíž letošní zrušení oznámil Jaroslav Těšínský z pořádající agentury Musica Bohemica, za nedílnou součást české populární hudby. Zpráva, že si anketa dá roční pauzu, vyvolala velký ohlas na hudební scéně. Má-li být podle Těšínského Český slavík skutečným barometrem masové popularity v oblasti pop music, musí držet krok s dobou, mimo jiné s rychlým rozvojem sociálních sítí. "Není to záležitost nejbližší doby, více oznámíme ke konci roku," řekl Těšínský.

Chcete k nám dostat teroristy, pomáhejte v Sýrii, vezměte si je sami… Jak lidé z Česka volají do Bruselu

"Zrovna před chvílí jsem měl telefonát od pána, který trval na tom, že ho prostě musím přepojit na paní Šojdrovou, že jí musí říct, co si o tom plánu na přijetí padesáti dětí ze Sýrie myslí. Není problém s lidmi diskutovat, jde ale o styl komunikace i její množství,“ říká pravá ruka europoslankyně Michaely Šojdrové Lukáš Pachta.