Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vodáci na Jizeře letos neprojedou pod mostem v Brodě

 
úterý, 7. dubna 2015, 12:58

Tradičním rituálem odemykání řeky začne v sobotu sezóna na Jizeře. Nabídka doprovodných služeb v okolí řeky bude letos pro vodáky širší, v Železném Brodě ale neprojedou na lodích pod mostem, který se opravuje, řekl jednatel společnosti Sundisk Martin Bauer. Odemykání řeky se uskuteční na Žluté plovárně v Malé Skále.

Oprava hlavního mostu ve směru na Semily začala v polovině března a potrvá zhruba půl roku. "Bude tam obtížnější přenášení. Hlavně, když bude málo vody, tak to nebudeme příliš doporučovat," uvedl Bauer. Tomáš Hudský z půjčovny lodí Klokočí ale omezení pro vodáky za vážnější problém nepovažuje. "Kousek za mostem je jez, přes který se také přenášelo. Někteří zastavovali už před mostem, kde k tomu bylo poslední vhodné místo. Přenáší se nějakých 50 až 100 metrů," uvedl.

Většina vodáků Jizeru sjíždí o pár kilometrů níže, nejvyužívanější je desetikilometrový úsek z Malé Skály do Dolánek u Turnova. Atraktivní je tento úsek zejména pro rodiny s dětmi, které sjetí řeky kombinují s jízdou na kole nebo koloběžce. Cyklostezku mezi Turnovem a Líšným loni využilo odhadem až 100 tisíc lidí, i proto se letos rozšířila síť půjčoven na trase. Přibude také infocentrum na hlavním parkovišti v Malé Skále, další vznikne na Kopanině. "Koupili jsme tam zchátralý objekt restaurace, budeme ho postupně obnovovat. Infocentrum, bufet, půjčovna koloběžek by tam měly být už od května," uvedl Bauer. Lepší vybavení bude mít i vodácká ubytovna u Tlusťocha nebo kemp v Dolánkách, které jsou v provozu od loňské sezóny.

O víkendu se bude slavnostně odemykat i Nisa, která je obvykle splavná od Hrádku nad Nisou na Liberecku do Německa. "Od Liberce to bývá tak třikrát čtyřikrát do roka po vydatných deštích," zmínil Hudský. I na pohraničním úseku Nisy je oblíbená kombinace lodě s koloběžkami. "V dubnu to bude jen na objednávky," uvedl jednatel Sundisku.

Půjčovna Klokočí začne letos nabízet koloběžky také na Ploučnici, která teče přes Českolipsko a podél níž vede cyklostezka. Hudský ale nepředpokládá, že to bude v kombinaci s loďmi. "Nejde tam vybrat krátký úsek jako na Jizeře a myslím, že budou lidé unavení na to, aby se vraceli na koloběžce. Nejkratší zajímavý úsek je tak na čtyři hodiny, kdo chce vidět průrvu a meandr, tak na celý den," dodal.

Napsala ČTK

 


 

Kam dál?

Ministerstvo zamítlo žádost o těžbu uranu pod Ještědem

úterý, 7. dubna 2015, 11:59

Australská společnost Urania Mining opět neuspěla u ministerstva životního prostředí se žádostí o povolení průzkumné těžby uranu...

Ženě se vznítil olej na pánvi. Vážně se popálila

pondělí, 6. dubna 2015, 17:49

Na velikonoční pondělí nebude v dobrém vzpomínat žena z Frýdlantu. Té se dnes ráno vznítil olej na pánvi a vážně ji popálil....

Příjmy obcí na Liberecku dál klesají, někde ruší investice

pondělí, 6. dubna 2015, 12:26

Příjmy měst a obcí dál klesají. Ve srovnání s prvním čtvrtletím loňského roku dosahuje propad až 17 procent. Třeba v Chrastavě se...

Jaro? Na Jizerce bylo v noci skoro minus 15 stupňů

sobota, 4. dubna 2015, 09:04

Teploty v noci na severu Čech se dostaly pod nulu, na Jizerce v Jizerských horách dokonce klesly k minus 15 stupňům Celsia....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Lidl prodával masné výrobky z Polska, u kterých byl falšovaný podíl masa

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) našli při kontrole masných výrobků značky Pikok původem z Polska, které prodává řetězec Lidl Česká republika, menší obsah masa, než bylo uváděné.

Policie ukončila vyšetřování kauzy Čapí hnízdo

Policie ukončila vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Dle informaci NEOVLIVNI.CZ policie navrhne žalobci, aby premiéra Andreje Babiše postavil před soud. Případ Andreje Babiše juniora chce policie vyřešit samostatně.

Nejhorší, co můžete v kampani říkat, jsou vlastní názory, vzpomíná rok po prezidentské volbě Vratislav Kulhánek

Ani více než rok po neúspěšné kandidatuře na úřad prezidenta republiky nelituje pětasedmdesátiletý Vratislav Kulhánek této zkušenosti. Otevřeně ale přiznává, že by do něčeho podobného už nešel. „V tomhle věku bych se měl starat spíš o vnoučata,“ dodává. Jak na prezidentskou volbu vzpomíná a co ho nyní nejvíce zaměstnává? To zjišťovala v rozhovoru Drbna.