Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vodáci na Jizeře letos neprojedou pod mostem v Brodě

 
úterý, 7. dubna 2015, 12:58

Tradičním rituálem odemykání řeky začne v sobotu sezóna na Jizeře. Nabídka doprovodných služeb v okolí řeky bude letos pro vodáky širší, v Železném Brodě ale neprojedou na lodích pod mostem, který se opravuje, řekl jednatel společnosti Sundisk Martin Bauer. Odemykání řeky se uskuteční na Žluté plovárně v Malé Skále.

Oprava hlavního mostu ve směru na Semily začala v polovině března a potrvá zhruba půl roku. "Bude tam obtížnější přenášení. Hlavně, když bude málo vody, tak to nebudeme příliš doporučovat," uvedl Bauer. Tomáš Hudský z půjčovny lodí Klokočí ale omezení pro vodáky za vážnější problém nepovažuje. "Kousek za mostem je jez, přes který se také přenášelo. Někteří zastavovali už před mostem, kde k tomu bylo poslední vhodné místo. Přenáší se nějakých 50 až 100 metrů," uvedl.

Většina vodáků Jizeru sjíždí o pár kilometrů níže, nejvyužívanější je desetikilometrový úsek z Malé Skály do Dolánek u Turnova. Atraktivní je tento úsek zejména pro rodiny s dětmi, které sjetí řeky kombinují s jízdou na kole nebo koloběžce. Cyklostezku mezi Turnovem a Líšným loni využilo odhadem až 100 tisíc lidí, i proto se letos rozšířila síť půjčoven na trase. Přibude také infocentrum na hlavním parkovišti v Malé Skále, další vznikne na Kopanině. "Koupili jsme tam zchátralý objekt restaurace, budeme ho postupně obnovovat. Infocentrum, bufet, půjčovna koloběžek by tam měly být už od května," uvedl Bauer. Lepší vybavení bude mít i vodácká ubytovna u Tlusťocha nebo kemp v Dolánkách, které jsou v provozu od loňské sezóny.

O víkendu se bude slavnostně odemykat i Nisa, která je obvykle splavná od Hrádku nad Nisou na Liberecku do Německa. "Od Liberce to bývá tak třikrát čtyřikrát do roka po vydatných deštích," zmínil Hudský. I na pohraničním úseku Nisy je oblíbená kombinace lodě s koloběžkami. "V dubnu to bude jen na objednávky," uvedl jednatel Sundisku.

Půjčovna Klokočí začne letos nabízet koloběžky také na Ploučnici, která teče přes Českolipsko a podél níž vede cyklostezka. Hudský ale nepředpokládá, že to bude v kombinaci s loďmi. "Nejde tam vybrat krátký úsek jako na Jizeře a myslím, že budou lidé unavení na to, aby se vraceli na koloběžce. Nejkratší zajímavý úsek je tak na čtyři hodiny, kdo chce vidět průrvu a meandr, tak na celý den," dodal.

Napsala ČTK

 


 

Kam dál?

Ministerstvo zamítlo žádost o těžbu uranu pod Ještědem

úterý, 7. dubna 2015, 11:59

Australská společnost Urania Mining opět neuspěla u ministerstva životního prostředí se žádostí o povolení průzkumné těžby uranu...

Ženě se vznítil olej na pánvi. Vážně se popálila

pondělí, 6. dubna 2015, 17:49

Na velikonoční pondělí nebude v dobrém vzpomínat žena z Frýdlantu. Té se dnes ráno vznítil olej na pánvi a vážně ji popálil....

Příjmy obcí na Liberecku dál klesají, někde ruší investice

pondělí, 6. dubna 2015, 12:26

Příjmy měst a obcí dál klesají. Ve srovnání s prvním čtvrtletím loňského roku dosahuje propad až 17 procent. Třeba v Chrastavě se...

Jaro? Na Jizerce bylo v noci skoro minus 15 stupňů

sobota, 4. dubna 2015, 09:04

Teploty v noci na severu Čech se dostaly pod nulu, na Jizerce v Jizerských horách dokonce klesly k minus 15 stupňům Celsia....

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Na Liberec míří další bouřky a silný vítr....

  • Do centra Liberce se vrací McDonald's. Novou...

  • Liberec bude mít svou vlastní pohřební...

  • FOTO, VIDEO: Na výpadovce u Makra hořel...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

DRBÁRNA: Před rozjezdem Tří sester jsem prodával desky v metru, vzpomíná Lou Fanánek Hagen

Když si do vyhledavače na Google zadáte slovo „tři“, tak vám mezi prvními odkazy vyjede název kapely „Tři sestry.“ A právě její frontman a zakladatel Lou Fanánek Hagen je hostem dalšího dílu pořadu Drbárna.

Babiš navrhne vládní kandidáty ke jmenování v pondělí, i Pocheho

Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhne prezidentovi Miloši Zemanovi kandidáty na jmenování do nové menšinové vlády hnutí ANO a ČSSD v pondělí. Novinářům dnes řekl, že mezi nimi bude i nominant sociální demokracie do funkce ministra zahraničí Miroslav Poche. Zeman ho odmítá zejména kvůli jeho postojům i migraci.

Demokracie jako produkt s mizejícími zákazníky. Češi patří mezi ty nejméně spokojené

Osamělá čísla z výzkumů většinou nic neříkají. Vztah Čechů k demokracii lépe pochopíme v kontextu jiných zemí a obecného měření spokojenosti a loajality. Marketéři pro její měření používají ukazatel NPS – net promoter score. Na škále 0-10 se ptají zaměstnanců či klientů – v tomto případě občanů – na spokojenost. Češi z toho nevyšli vůbec dobře.