Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vzdělání

Lhůta pro podání přihlášek na střední školy končí již 1. března

pondělí, 26. února 2018, 11:06Vzdělání
 

Nejpozději do 1. března si musí žáci devátých ročníků, kteří chtějí od září studovat na střední škole, podat přihlášku ke vzdělání. Pro první kolo přijímacího řízení mohou využít přihlášky dvě.

 

Do Liberce přijeli v rámci Erasmu studovat cizinci. Nejvíc jich je z Turecka

sobota, 17. února 2018, 06:30Vzdělání
 

Celkem 88 studentů ze všech koutů světa přijelo na letní semestr studovat na libereckou Technickou univerzitu. První týden pro ně bude seznamovací, kromě kurzů češtiny se podívají na Ještěd či Sněžku, prohlédnou si Liberec a zajdou si zabruslit.

 

Liberec se chystá upravit spádové obvody pro pět škol

čtvrtek, 15. února 2018, 07:21Vzdělání
 

Liberec se po roce chystá opět upravit spádovou vyhlášku. Změny se dotknou pěti základních škol. Hlavním důvodem je připravovaná částečná rekonstrukce ZŠ nám. Míru v Ruprechticích, kdy škola bude moci na podzim otevřít jen jednu první třídu.

 

V České Lípě v září otevřou dva nové zdravotnické obory

neděle, 11. února 2018, 15:19Vzdělání
 

V České Lípě otevřou letos v září dva nové zdravotnické obory. Budoucí zdravotní sestry a ošetřovatelé se zatím učí jen ve zdravotnických školách v Liberci a Turnově. Na Českolipsku škola chyběla. Liberecký kraj se rozhodl tam otevřít detašované...

 

Do mezinárodního projektu se zapojí tisíc studentů. Propojí vědu s uměním

pátek, 9. února 2018, 09:32Vzdělání
 

Studenti z Česka, Německa a Polska se zapojí do projektu Art and Science. Během tří let se do workshopů propojující vědu a umění zapojí tisíc studentů středních škol a gymnázií. Na české straně projekt organizuje science centrum iQLandia.

 

Až jednatřicet ředitelů středních škol nebo dětských domovů může skončit. Kraj vyhlásil konkurzy

čtvrtek, 8. února 2018, 10:45Vzdělání
 

Od nového školního roku se může vyměnit až 31 ředitelů základních a středních škol nebo dětských domovů. Stávající ředitelé se ale do boje o místo mohou přihlásit znovu. Nové funkční období pak bude na šest let a začne 1. srpna 2018.

 

Divizna slaví. Dostala se mezi deset středisek u nás s prestižním certifikátem

pondělí, 5. února 2018, 11:20Vzdělání
 

Městskému středisku ekologické výchovy při Zoologické zahradě Liberec Divizna se podařilo získat Certifikát poskytovatelů environmentální výchovy. Ten přitom u nás vlastní jen deset středisek. Pro Diviznu je to ocenění práce a důkaz, že svou...

 

Odchod ředitele na chod školy ve Všeni nebude mít vliv

čtvrtek, 1. února 2018, 08:11Vzdělání
 

Odchod ředitele základní a mateřské školy ve Všeni u Turnova, za něhož se postavili učitelé i někteří rodiče, nebude mít na její chod vliv. Výuka ohrožena není, učitelé nakonec zůstávají. Standardně bude výuka pokračovat dále. Více dění ve škole...

 

V Kamenickém Šenově bude centrum vzdělávání pro skláře

středa, 31. ledna 2018, 16:03Vzdělání
 

V areálu Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově bude centrum odborného vzdělávání pro skláře a umělecko-řemeslné obory. Na projekt za bezmála 72 milionů korun žádá Liberecký kraj dotaci z evropských fondů. Příprava stavby,...

 

Nový rektor Technické univerzity Brzezina. Konec papírových indexů a více peněz pro zaměstnance

pondělí, 29. ledna 2018, 11:47Vzdělání
 

Miroslav Brzezina se ve čtvrtek oficiálně ujme nové role rektora liberecké Technické univerzity. A už má plány, kam chce místní vysokou školu posunout. Zásadním tématem bude větší informatizace univerzity – skončit mají papírové indexy. A řešit...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Bartoš neuspěl se stížností, za nápis v Polné dostal podmínku

Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost předsedy Národní demokracie Adama B. Bartoše v kauze protižidovského textu na hrobě zavražděné dívky v Polné na Jihlavsku. Justice mu pravomocně vyměřila rok vězení s dvouletým podmínečným odkladem. Odmítnutí stížnosti je patrné z justičních databází, odůvodnění zatím ústavní soudci nezpřístupnili.

Ve státním podniku Diamo zasahuje policie. Zatím není jasné proč

Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes zasahují ve státním podniku DIAMO. Důvod zatím není znám. Ministerstvo průmyslu a obchodu v tiskové zprávě uvedlo, že s policií spolupracuje.

Brněnský Zetor v problémech. Do konce března propustí čtyřicet procent zaměstnanců

Brněnský výrobce traktorů Zetor Tractors do konce března 2019 propustí 260 lidí, což je asi 40 procent zaměstnanců. Důvodem jsou ekonomické potíže firmy. O propouštění informovala Česká televize.