Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vzdělání

Lhůta pro podání přihlášek na střední školy končí již 1. března

pondělí, 26. února 2018, 11:06Vzdělání
 

Nejpozději do 1. března si musí žáci devátých ročníků, kteří chtějí od září studovat na střední škole, podat přihlášku ke vzdělání. Pro první kolo přijímacího řízení mohou využít přihlášky dvě.

 

Do Liberce přijeli v rámci Erasmu studovat cizinci. Nejvíc jich je z Turecka

sobota, 17. února 2018, 06:30Vzdělání
 

Celkem 88 studentů ze všech koutů světa přijelo na letní semestr studovat na libereckou Technickou univerzitu. První týden pro ně bude seznamovací, kromě kurzů češtiny se podívají na Ještěd či Sněžku, prohlédnou si Liberec a zajdou si zabruslit.

 

Liberec se chystá upravit spádové obvody pro pět škol

čtvrtek, 15. února 2018, 07:21Vzdělání
 

Liberec se po roce chystá opět upravit spádovou vyhlášku. Změny se dotknou pěti základních škol. Hlavním důvodem je připravovaná částečná rekonstrukce ZŠ nám. Míru v Ruprechticích, kdy škola bude moci na podzim otevřít jen jednu první třídu.

 

V České Lípě v září otevřou dva nové zdravotnické obory

neděle, 11. února 2018, 15:19Vzdělání
 

V České Lípě otevřou letos v září dva nové zdravotnické obory. Budoucí zdravotní sestry a ošetřovatelé se zatím učí jen ve zdravotnických školách v Liberci a Turnově. Na Českolipsku škola chyběla. Liberecký kraj se rozhodl tam otevřít detašované...

 

Do mezinárodního projektu se zapojí tisíc studentů. Propojí vědu s uměním

pátek, 9. února 2018, 09:32Vzdělání
 

Studenti z Česka, Německa a Polska se zapojí do projektu Art and Science. Během tří let se do workshopů propojující vědu a umění zapojí tisíc studentů středních škol a gymnázií. Na české straně projekt organizuje science centrum iQLandia.

 

Až jednatřicet ředitelů středních škol nebo dětských domovů může skončit. Kraj vyhlásil konkurzy

čtvrtek, 8. února 2018, 10:45Vzdělání
 

Od nového školního roku se může vyměnit až 31 ředitelů základních a středních škol nebo dětských domovů. Stávající ředitelé se ale do boje o místo mohou přihlásit znovu. Nové funkční období pak bude na šest let a začne 1. srpna 2018.

 

Divizna slaví. Dostala se mezi deset středisek u nás s prestižním certifikátem

pondělí, 5. února 2018, 11:20Vzdělání
 

Městskému středisku ekologické výchovy při Zoologické zahradě Liberec Divizna se podařilo získat Certifikát poskytovatelů environmentální výchovy. Ten přitom u nás vlastní jen deset středisek. Pro Diviznu je to ocenění práce a důkaz, že svou...

 

Odchod ředitele na chod školy ve Všeni nebude mít vliv

čtvrtek, 1. února 2018, 08:11Vzdělání
 

Odchod ředitele základní a mateřské školy ve Všeni u Turnova, za něhož se postavili učitelé i někteří rodiče, nebude mít na její chod vliv. Výuka ohrožena není, učitelé nakonec zůstávají. Standardně bude výuka pokračovat dále. Více dění ve škole...

 

V Kamenickém Šenově bude centrum vzdělávání pro skláře

středa, 31. ledna 2018, 16:03Vzdělání
 

V areálu Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově bude centrum odborného vzdělávání pro skláře a umělecko-řemeslné obory. Na projekt za bezmála 72 milionů korun žádá Liberecký kraj dotaci z evropských fondů. Příprava stavby,...

 

Nový rektor Technické univerzity Brzezina. Konec papírových indexů a více peněz pro zaměstnance

pondělí, 29. ledna 2018, 11:47Vzdělání
 

Miroslav Brzezina se ve čtvrtek oficiálně ujme nové role rektora liberecké Technické univerzity. A už má plány, kam chce místní vysokou školu posunout. Zásadním tématem bude větší informatizace univerzity – skončit mají papírové indexy. A řešit...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

RECENZE: Kamasi Washington fanouškům naservíroval další epické album

Kamasi Washington je borec… blázen… nebo zkrátka megaloman. Točit tak obsáhlé desky, to se už v dnešním hudebním světě, který čím dál tím víc alba jako taková odsouvá na vedlejší kolej, příliš nevidí. Na 173 minut dlouhý debut Epic navazuje deskou delší o dalších 10 minut. Dostala název Heaven & Earth a je opět naprosto mocným dílem.

Liberec kvůli Czaroteku přijme novou vyhlášku. Jen zkoumám reakce, říká pořadatel události

Velký rozruch vzbudila informace, že se na konec dubna do Krásné Studánky opět chystá Czarotek. Na radnici i Liberecký kraj píší desítky rozhořčených obyvatel, kteří ještě mají v živé paměti loňský pětidenní tekkno maraton. Liberec se ale chce lépe bránit, v příštích dnech má schválit novou vyhlášku o pořádání podobných kulturních akcí.

ÚOHS uložil Finančnímu analytickém úřadu pokutu čtvrt milionu korun za podezřelou zakázku

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 250 tisíc korun pro Finanční analytický úřad ministerstva financí. Podle dřívějšího rozhodnutí ÚOHS chyboval finanční úřad při zadávání veřejné zakázky na dodávku softwaru za 10,5 milionu korun v roce 2017.