Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vzdělání

Učitelé netuší, jak vyučovat mediální výchovu. Řada z nich se tématu bojí, jiní věří Aeronetu

pondělí, 5. března 2018, 09:05Vzdělání
 

Hlavním zdrojem informací o dění doma i ve světě jsou pro polovinu českých vyučujících zpravodajské servery. Alternativní weby typu Aeronet či Parlamentní listy považuje za důvěryhodné 27 % vyučujících; 26 % zvolilo možnost „nevím“.

 

V liberecké škole měli Den španělské kuchyně. Dorazil i velvyslanec Španělska

úterý, 27. února 2018, 09:45Vzdělání
 

Andaluské gaspacho, valencijská paella nebo pomeranč s olivovým olejem. Střední odborná škola v Liberci si připravila Den španělské kuchyně a rozhodně bylo co ochutnávat. A ochutnávat nakonec dorazila i osoba nejpovolanější – španělský velvyslanec...

 

Lhůta pro podání přihlášek na střední školy končí již 1. března

pondělí, 26. února 2018, 11:06Vzdělání
 

Nejpozději do 1. března si musí žáci devátých ročníků, kteří chtějí od září studovat na střední škole, podat přihlášku ke vzdělání. Pro první kolo přijímacího řízení mohou využít přihlášky dvě.

 

Do Liberce přijeli v rámci Erasmu studovat cizinci. Nejvíc jich je z Turecka

sobota, 17. února 2018, 06:30Vzdělání
 

Celkem 88 studentů ze všech koutů světa přijelo na letní semestr studovat na libereckou Technickou univerzitu. První týden pro ně bude seznamovací, kromě kurzů češtiny se podívají na Ještěd či Sněžku, prohlédnou si Liberec a zajdou si zabruslit.

 

Liberec se chystá upravit spádové obvody pro pět škol

čtvrtek, 15. února 2018, 07:21Vzdělání
 

Liberec se po roce chystá opět upravit spádovou vyhlášku. Změny se dotknou pěti základních škol. Hlavním důvodem je připravovaná částečná rekonstrukce ZŠ nám. Míru v Ruprechticích, kdy škola bude moci na podzim otevřít jen jednu první třídu.

 

V České Lípě v září otevřou dva nové zdravotnické obory

neděle, 11. února 2018, 15:19Vzdělání
 

V České Lípě otevřou letos v září dva nové zdravotnické obory. Budoucí zdravotní sestry a ošetřovatelé se zatím učí jen ve zdravotnických školách v Liberci a Turnově. Na Českolipsku škola chyběla. Liberecký kraj se rozhodl tam otevřít detašované...

 

Do mezinárodního projektu se zapojí tisíc studentů. Propojí vědu s uměním

pátek, 9. února 2018, 09:32Vzdělání
 

Studenti z Česka, Německa a Polska se zapojí do projektu Art and Science. Během tří let se do workshopů propojující vědu a umění zapojí tisíc studentů středních škol a gymnázií. Na české straně projekt organizuje science centrum iQLandia.

 

Až jednatřicet ředitelů středních škol nebo dětských domovů může skončit. Kraj vyhlásil konkurzy

čtvrtek, 8. února 2018, 10:45Vzdělání
 

Od nového školního roku se může vyměnit až 31 ředitelů základních a středních škol nebo dětských domovů. Stávající ředitelé se ale do boje o místo mohou přihlásit znovu. Nové funkční období pak bude na šest let a začne 1. srpna 2018.

 

Divizna slaví. Dostala se mezi deset středisek u nás s prestižním certifikátem

pondělí, 5. února 2018, 11:20Vzdělání
 

Městskému středisku ekologické výchovy při Zoologické zahradě Liberec Divizna se podařilo získat Certifikát poskytovatelů environmentální výchovy. Ten přitom u nás vlastní jen deset středisek. Pro Diviznu je to ocenění práce a důkaz, že svou...

 

Odchod ředitele na chod školy ve Všeni nebude mít vliv

čtvrtek, 1. února 2018, 08:11Vzdělání
 

Odchod ředitele základní a mateřské školy ve Všeni u Turnova, za něhož se postavili učitelé i někteří rodiče, nebude mít na její chod vliv. Výuka ohrožena není, učitelé nakonec zůstávají. Standardně bude výuka pokračovat dále. Více dění ve škole...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak je to s osobními údaji na internetu?

Se svými osobními údaji nakládáme na internetu v podstatě denně. Internetové společnosti běžně využívají osobní údaje k cílenému marketingu. Díky tomu se Google dostal mezi tři nejvíce ceněné značky na světě. Loňská aféra s britskou konzultantskou společností Cambridge Analytica také ukázala, že osobní údaje zadané samotnými uživateli na sociální sítě mohou být zneužity dokonce k ovlivnění voleb. Co všechno se rozumí osobními údaji a jaká práva v souvislosti s nimi mají fyzické osoby?

Zhruba 190 tisíc seniorů v Česku nemá starobní penzi ani 10 tisíc korun

Zhruba 190 tisíc seniorek a seniorů musí měsíčně vystačit s důchodem pod 10 tisíc korun. Kolem 60 tisíc lidí pak nemá starobní penzi ani 8000 korun. Vyplývá to z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ), které sněmovnímu sociálnímu výboru poskytla zastupující náměstkyně ministerstva práce pro pojistné systémy a dávky Kateřina Jirková. Hranice příjmové chudoby pro samotného člověka loni v ČR činila 11 963 korun, letos bude o něco vyšší.

Desetitisíce lidí se od rána zapojily do sbírky potravin

Desetitisíce lidí se dnes od rána zapojily v obchodech do celonárodní Sbírky potravin. Zájem byl podle pořadatelů srovnatelný se sbírkami v předchozích letech. Během akce dnes zákazníci 337 obchodů po celé republice mohli věnovat trvanlivé jídlo či drogistické potřeby pro lidi v nouzi. Letos poprvé mohou lidé přispět i při nákupu na internetu, kde bude sbírka pokračovat ještě týden. Výsledky budou známé v neděli.