Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pět desítek dětí uspělo v celostátních soutěžích. Sejdou se na krajském úřadě

 
úterý, 14. listopadu 2017, 13:39

Celkem jednapadesát dětí ze škol v Libereckém kraji uspělo loni v celostátních soutěžích. Umístili se na prvním až třetím místě v celostátních finálových kolech přírodovědných, humanitních, uměleckých a řemeslných soutěžích nebo reprezentovali Liberecký kraj na mezinárodních kláních. A právě krajský úřad jim nyní poděkuje za skvělou reprezentaci.

Nejstarším je 20 let a jedná se o absolventy střední školy studující nyní na vysoké škole. Nejmladším oceněným je 8 let a jsou to mladí literáti a hudebníci. Na darech bude na základě rozhodnutí Rady Libereckého kraje rozděleno přes sto tisíc korun.

„Vedle toho, že talentovaní žáci z Libereckého kraje dosahují pěkné výsledky ve všech školních soutěžích, je pro mne důležitější to, že se chtějí vůbec zúčastnit, někdy i nepopulárního srovnávání,“ řekl náměstek hejtmana Petr Tulpa.

Největší zastoupení úspěšných žáků mělo Gymnázium Česká Lípa s jedenácti oceněnými žáky, hned v závěsu se ZUŠ Frýdlantská v Liberci s osmi oceněnými. Pozadu nezůstávají ani ostatní školy jako Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola Liberec, jablonecká ZŠ Mozartova, ZŠ a ZUŠ Jabloňová z Liberce, jablonecké Gymnázium Dr. A. Randy, ZUŠ Arbesova v České Lípě, liberecká Střední průmyslová škola stavební, SOU nábytkářské a SOŠ, s.r.o. Liberec či turnovská ZŠ Ohrazenice.

Slavnostního předání odměn, které se uskuteční ve středu 15. listopadu od 15 hodin v multimediálním sále krajského úřadu se účastní zástupci 23 škol, jejichž žáci byli nominováni na ocenění i rodiče a přátelé.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
 


 

Kam dál?

Průlety meteorů označovaných jako bolidy umí zachytit nová kamera ve...

pondělí, 9. října 2017, 14:31

Průlety jasných meteorů označovaných jako bolidy umí zachytit nová kamera, která je od září v areálu Střední školy hospodářské a...

FOTO: Modelku oblékli do nanovláken. Textilní a oděvní návrhářství...

pátek, 6. října 2017, 14:48

Jak proniknout s nanovlákny do umění? To předvedl absolvent Katedry designu fakulty textilní na liberecké univerzitě Svatoslav...

Školní rok zahájila v Liberci poprvé waldorfská třída

pondělí, 4. září 2017, 10:21

Školní rok dnes poprvé v Liberci zahájila i waldorfská třída, v Libereckém kraji jde teprve o druhou školu tohoto typu. Do první...

Začíná školní rok, do lavic usedne přes milion žáků

pondělí, 4. září 2017, 08:29

Začíná školní rok 2017/2018. Na základních a středních školách do lavic usedne v pondělí zhruba 1,3 milionu žáků, aby získali...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Policie pátrá po viníkovi nehody,...

  • Další uzavírka v centru. Do konce prázdnin...

  • V blízkosti Hamerského jezera hoří

  • Pálili ho letlampou a vrtali mu kolena...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Přejezd ve Studénce bude bezpečnější. Auta už nebudou křižovat železniční trať

Nebezpečné křížení železniční trati a silnice ve Studénce, které bylo v roce 2015 svědkem tragické události, bude brzy bezpečnější. Správa železniční dopravní cesty připravila jeho modernizaci, kdy silnice nově povede pod železniční tratí a nebude ji tak přímo křižovat. Práce by měly začít v roce 2020.

„Prodá“ Moskva Sibiř Číně? Zdroje přecházejí do čínských rukou, zůstává jen pustina

Portál Jamestown již několik let prostřednictvím Paula Gobleho monitoruje sílící čínskou přítomnost na Sibiři na ruském Dálném východě, zejména v oblasti kolem Bajkalu, a narůstající protičínské nálady v regionu. Minimálně od roku 2010 zde Číňané využívají „místní pohostinnosti“, aniž by za to regionu cokoli vraceli.

Dovoz ledovců z Antarktidy má zachránit Kapské Město

"Vypadá to jako šílený nápad, ale když si to rozeberete, není to tak bláznivé," tvrdí kapitán Nick Sloane. Proč neodříznout nějaké ty ledovce z Antarktidy, aby Kapské Město mohlo být zásobováno vodou? Sloane mívá nápady, které se vymykají normám. Tento šestapadesátiletý Jihoafričan zambijského původu, zakladatel firmy Sloane Marine Ltd, se již proslavil tím, že uvolnil uvázlou loď Concordia, při jejímž ztroskotání u pobřeží Itálie v roce 2012 zahynulo 32 lidí.