Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Pět desítek dětí uspělo v celostátních soutěžích. Sejdou se na krajském úřadě

 
úterý, 14. listopadu 2017, 13:39

Celkem jednapadesát dětí ze škol v Libereckém kraji uspělo loni v celostátních soutěžích. Umístili se na prvním až třetím místě v celostátních finálových kolech přírodovědných, humanitních, uměleckých a řemeslných soutěžích nebo reprezentovali Liberecký kraj na mezinárodních kláních. A právě krajský úřad jim nyní poděkuje za skvělou reprezentaci.

Nejstarším je 20 let a jedná se o absolventy střední školy studující nyní na vysoké škole. Nejmladším oceněným je 8 let a jsou to mladí literáti a hudebníci. Na darech bude na základě rozhodnutí Rady Libereckého kraje rozděleno přes sto tisíc korun.

„Vedle toho, že talentovaní žáci z Libereckého kraje dosahují pěkné výsledky ve všech školních soutěžích, je pro mne důležitější to, že se chtějí vůbec zúčastnit, někdy i nepopulárního srovnávání,“ řekl náměstek hejtmana Petr Tulpa.

Největší zastoupení úspěšných žáků mělo Gymnázium Česká Lípa s jedenácti oceněnými žáky, hned v závěsu se ZUŠ Frýdlantská v Liberci s osmi oceněnými. Pozadu nezůstávají ani ostatní školy jako Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola Liberec, jablonecká ZŠ Mozartova, ZŠ a ZUŠ Jabloňová z Liberce, jablonecké Gymnázium Dr. A. Randy, ZUŠ Arbesova v České Lípě, liberecká Střední průmyslová škola stavební, SOU nábytkářské a SOŠ, s.r.o. Liberec či turnovská ZŠ Ohrazenice.

Slavnostního předání odměn, které se uskuteční ve středu 15. listopadu od 15 hodin v multimediálním sále krajského úřadu se účastní zástupci 23 škol, jejichž žáci byli nominováni na ocenění i rodiče a přátelé.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

redaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: redakce@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 

Kam dál?

Průlety meteorů označovaných jako bolidy umí zachytit nová kamera ve...

pondělí, 9. října 2017, 14:31

Průlety jasných meteorů označovaných jako bolidy umí zachytit nová kamera, která je od září v areálu Střední školy hospodářské a...

FOTO: Modelku oblékli do nanovláken. Textilní a oděvní návrhářství...

pátek, 6. října 2017, 14:48

Jak proniknout s nanovlákny do umění? To předvedl absolvent Katedry designu fakulty textilní na liberecké univerzitě Svatoslav...

Školní rok zahájila v Liberci poprvé waldorfská třída

pondělí, 4. září 2017, 10:21

Školní rok dnes poprvé v Liberci zahájila i waldorfská třída, v Libereckém kraji jde teprve o druhou školu tohoto typu. Do první...

Začíná školní rok, do lavic usedne přes milion žáků

pondělí, 4. září 2017, 08:29

Začíná školní rok 2017/2018. Na základních a středních školách do lavic usedne v pondělí zhruba 1,3 milionu žáků, aby získali...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policie zasahovala v libereckém dopravním...

  • Liberečtí policisté pátrají po třináctileté...

  • Pozor, v pondělí se opět uzavře průtah...

  • Kauza dopravní podnik: Policie obvinila...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pražští radní podpořili zbourání poškozeného Libeňského mostu

Pražští radní podpořili zbourání Libeňského mostu. Na jeho místě má vzniknout nový. Zbourání musí ještě potvrdit pražští zastupitelé. S návrhem na demolici souhlasilo sedm z 11 radních z řad ANO a ČSSD, bourání nepodpořili zástupci Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN).

Těžba uhlí v OKD bude klesat, zaznělo při návštěvě vlády

Společnost OKD nyní na Karvinsku těží okolo šesti milionů tun uhlí ročně, postupně tento objem klesne na čtyři, pak na dva miliony tun. Utlumování dolů se bude platit z rezerv, které nyní firma vytváří. Částka potřebná na útlum se odhaduje na 4,9 miliardy korun podle cen platných na začátku roku 2017. Loňský, zatím neauditovaný zisk firmy převyšuje tři miliardy korun. Řekl to dnes předseda dozorčí rady OKD Michal Kuča na začátku návštěvy premiéra Andreje Babiše (ANO) a členů vlády v demisi v sídle společnosti v Karviné.

Karlovarský festival uctí památku Formana a ocení Hanzlíka

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary uctí památku nedávno zesnulého režiséra Miloše Formana a jako zahajovací film uvede jeho snímek Lásky jedné plavovlásky. Novinářům to řekl prezident festivalu Jiří Bartoška. Cenu prezidenta festivalu za umělecký přínos české kinematografii dostane herec Jaromír Hanzlík. Festival při této příležitosti uvede snímek Bloudění z roku 1965 Antonína Máši a Jana Čuříka. Podle Bartošky rozpočet festivalu bude asi 140 milionů Kč. Letošní 53. ročník tradiční přehlídky se koná od 29. června do 7. července.