Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pět desítek dětí uspělo v celostátních soutěžích. Sejdou se na krajském úřadě

 
úterý, 14. listopadu 2017, 13:39

Celkem jednapadesát dětí ze škol v Libereckém kraji uspělo loni v celostátních soutěžích. Umístili se na prvním až třetím místě v celostátních finálových kolech přírodovědných, humanitních, uměleckých a řemeslných soutěžích nebo reprezentovali Liberecký kraj na mezinárodních kláních. A právě krajský úřad jim nyní poděkuje za skvělou reprezentaci.

Nejstarším je 20 let a jedná se o absolventy střední školy studující nyní na vysoké škole. Nejmladším oceněným je 8 let a jsou to mladí literáti a hudebníci. Na darech bude na základě rozhodnutí Rady Libereckého kraje rozděleno přes sto tisíc korun.

„Vedle toho, že talentovaní žáci z Libereckého kraje dosahují pěkné výsledky ve všech školních soutěžích, je pro mne důležitější to, že se chtějí vůbec zúčastnit, někdy i nepopulárního srovnávání,“ řekl náměstek hejtmana Petr Tulpa.

Největší zastoupení úspěšných žáků mělo Gymnázium Česká Lípa s jedenácti oceněnými žáky, hned v závěsu se ZUŠ Frýdlantská v Liberci s osmi oceněnými. Pozadu nezůstávají ani ostatní školy jako Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola Liberec, jablonecká ZŠ Mozartova, ZŠ a ZUŠ Jabloňová z Liberce, jablonecké Gymnázium Dr. A. Randy, ZUŠ Arbesova v České Lípě, liberecká Střední průmyslová škola stavební, SOU nábytkářské a SOŠ, s.r.o. Liberec či turnovská ZŠ Ohrazenice.

Slavnostního předání odměn, které se uskuteční ve středu 15. listopadu od 15 hodin v multimediálním sále krajského úřadu se účastní zástupci 23 škol, jejichž žáci byli nominováni na ocenění i rodiče a přátelé.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
 


 

Kam dál?

Průlety meteorů označovaných jako bolidy umí zachytit nová kamera ve...

pondělí, 9. října 2017, 14:31

Průlety jasných meteorů označovaných jako bolidy umí zachytit nová kamera, která je od září v areálu Střední školy hospodářské a...

FOTO: Modelku oblékli do nanovláken. Textilní a oděvní návrhářství...

pátek, 6. října 2017, 14:48

Jak proniknout s nanovlákny do umění? To předvedl absolvent Katedry designu fakulty textilní na liberecké univerzitě Svatoslav...

Školní rok zahájila v Liberci poprvé waldorfská třída

pondělí, 4. září 2017, 10:21

Školní rok dnes poprvé v Liberci zahájila i waldorfská třída, v Libereckém kraji jde teprve o druhou školu tohoto typu. Do první...

Začíná školní rok, do lavic usedne přes milion žáků

pondělí, 4. září 2017, 08:29

Začíná školní rok 2017/2018. Na základních a středních školách do lavic usedne v pondělí zhruba 1,3 milionu žáků, aby získali...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • FOTO: U Dětřichova vyhasl život řidiče,...

  • Z Jablonce vyrazí robot Matylda autostopem...

  • VIDEO: U Raspenavy hoří několik hektarů...

  • V Liberci otevřela nábytková banka. Pomůže...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Vojáci zabili spolupachatele útoku na tři Čechy v Afghánistánu

České speciální síly zabily v Afghánistánu jednoho z organizátorů srpnového útoku, při němž zahynuli tři čeští vojáci, a dalšího zajaly. Napsaly to dnešní Lidové noviny (LN), kterým informaci o odvetě potvrdily tři na sobě nezávislé zdroje. Podle jednoho z nich se to stalo před delší dobou při poměrně rozsáhlé operaci. Vedení ministerstva obrany a armády ani jejich tisková oddělení nechtějí informace komentovat.

(NE)OBYČEJNÍ: Na kole projíždí celou Evropu. Člověk musí opustit komfortní zónu, ale stojí to za to, říká Alena Ledlová

Alena Ledlová z Liberce je mladá, sympatická a trochu praštěná holka, která se ničeho nebojí. A když si něco vymyslí, tak do toho taky po hlavě skočí. A tentokrát si dala za cíl projet Evropu na kole. Z velké části sama, aniž by věděla, kde bude spát, nebo jestli bude mít co jíst.

Senát má řešit míru alkoholu u cyklistů nebo protikuřácký zákon

Toleranci malého množství alkoholu u cyklistů nebo zmírnění protikuřáckého zákona mají dnes řešit senátoři. Věnovat se chtějí také změně systému voleb do Senátu. Horní komora má na programu také návrh rozpočtu EU a její zemědělské politiky v letech 2021 až 2027.