Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Veletrh dětské knihy se mění na festival. Proběhne na třech místech

 
čtvrtek, 17. května 2018, 11:14

Oblíbený Veletrh dětské knihy v Liberci, který v dobách své největší slávy lákal tisíce lidí, se letos proměnil v třídenní Festival dětského čtenářství. Uskuteční se v červnu v Kulturním centru v Lidových sadech, Krajské vědecké knihovně v Liberci a také v liberecké Oblastní galerii.

Veletrh dětské knihy se v Liberci poprvé uskutečnil v roce 2003. Mezi nakladateli a vydavateli byla akce velmi populární, do Liberce se jich s nabídkou knih sjížděly i čtyři desítky.

Také zájem návštěvníků rostl, některé ročníky přilákaly až 10 tisíc lidí. Od roku 2012 se už kvůli menší podpoře konaly akce mnohem skromnější, v některých letech dokonce pouze jednodenní. Klesal i zájem nakladatelů a vydavatelů.

„Na Festival dětského čtenářství jsme to změnili proto, že už jsme nechtěli přemlouvat nakladatele, aby se přijeli prezentovat. V okamžiku, kdy jsme to takhle změnili, se najednou ukázalo, že jich 15 má zájem," řekla hlavní organizátorka Dagmar Helšusová.

Organizátoři se ale rozhodli zaměřit skutečně na to, aby se děti mohly potkat s co nejvíce autory a ilustrátory dětských knížek a aby měly tvůrčí dílny ve vztahu ke knize. „Letos tak bude program nejbohatší za celou historii. Děti se potkají s 25 autory a ilustrátory na téměř 50 besedách. Devětkrát bude listování, což je divadlo s knihou v ruce, které mají děti velmi rády," dodala.

I na festivalu bude možné dětské knihy koupit. Díky příspěvku ministerstva kultury mohli navíc letos organizátoři znovu vydat i vlastní knihu. „Jmenuje se Vlnění a děti si ji budou dotvářet ve výtvarných dílnách a zadarmo odnášet domů," řekla Helšusová.

Akci největší částkou podpořilo město Liberec, které dalo 350 tisíc korun, 300 tisíc přidalo ministerstvo kultury a 70 tisíc Liberecký kraj. Hlavní program bude od 6. do 8. června v Lidových sadech a každý, kdo si koupí vstupenku na festival, bude mít 20procentní slevu na vstupném do sousední zoologické zahrady. „Vstupné pro děti je na festival deset korun a pro dospělého za 30 korun," dodala.

Napsal(a) ČTK | Foto mistnikultura.cz
 


 

Kam dál?

FOTO: Dát nábytku novou funkci. Žáci z Kateřinek vyrazili do Finska

pondělí, 9. dubna 2018, 14:00

Dva týdny strávili na stáži ve Finsku žáci architektury a designu interiéru z libereckých Kateřinek. V ekologicky orientované...

Novinky na univerzitě. Zrušení papírových indexů i stavba nových budov

sobota, 31. března 2018, 07:30

Nový rektor Technické univerzity Miroslav Brzezina představil novinky, které s prorektory přichystal do budoucna. Mezi...

Liberec poprvé spustil webový portál pro zápisy do prvních tříd

středa, 28. března 2018, 10:41

Liberec letos při zápisech do prvních tříd základních škol poprvé využije elektronický portál, spustil ho před několika dny....

O nové zdravotní obory v České Lípě je zájem, hlavně o sestry

pondělí, 19. března 2018, 18:54

O nové zdravotnické obory, které se v září otevřou v České Lípě, je zájem. Škola má 51 přihlášek. Velký zájem je hlavně o...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • FOTO: Ještěd zahalil kouř. Na hřebeni...

  • Tragická nehoda uzavřela silnici u Doks. Na...

  • Bezmoc ve veseckém domě. Město tam dočasně...

  • V průmyslové zóně hoří odpad v potrubí

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Za invazi v srpnu 1968 mohou Ukrajinci, šokoval svým vyjádřením komunista Filip

„Za invazi v srpnu 1968 mohou Ukrajinci.“ S takovýmto vyjádřením dnes rozčeřil vody předseda komunistické strany Vojtěch Filip. Ten nepřímo obvinil Ukrajince z ozbrojeného vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968. Ukrajinci podle něj byli hlavní silou invazních armád.

Aktualizováno před 6 hodinami

VIDEO: Pád mostu v Janově si vyžádal více než tři desítky obětí. Zřítil se i český kamion

Na části dálničního mostu, která se dnes před polednem zřítila v italském Janově, bylo v době neštěstí 35 osobních aut a tři kamiony. Uvedl to na tiskové konferenci mluvčí italské civilní obrany. Neštěstí si vyžádalo nejméně 30 obětí, podle italského ministerstva dopravy ale tento počet nejspíš nebude konečný. Televize Rai informuje také o 13 zraněných. Z mostu spadl i kamion pražské dopravní společnosti SPED-IT. Informaci České televize potvrdila firma. Řidič vozu neštěstí přežil. Česká diplomacie nemá zprávy o jiných českých zraněných či obětech.

Požár na Ještědu způsobila nedbalost, porost vzplanul možná nedopalkem nebo svíčkou

Příčinu včerejšího požáru v blízkosti hotelu a vysílače Ještěd řeší i nadále policie. Možných scénářů je hned několik.