Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Rekonstrukce školky Beruška pokračuje. V září přivítá 130 dětí

 
středa, 11. července 2018, 10:46

Několik měsíců už trvá rekonstrukce mateřské školky Beruška před Hokejkou. Na začátku byly holé obvodové zdi, nyní chybí fasáda a dělníci se přesunuli do interiéru. Na dokončení prací přitom mají už jen několik týdnů, v září do školky nastoupí děti.

„V obou vzdělávacích pavilónech zbývá vylít podlahy, překrýt a začistit stropy a namontovat světla, spínače a zásuvky, dodavatelská firma slíbila, že na srpnové stěhování bude vše připraveno, abychom v září mohli začít výuku. A to včetně alespoň části zahrady,“ řekl po kontrolním dni náměstek primátora pro školství, sociální věci a kulturu Ivan Langr.

Možné ale je, že stavaři nestihnou dokončit kuchyňský a hospodářský pavilon, „Tam je možné, že stavaři budou finišovat ještě i v prvních zářijových dnech, což je ale za provozu školky snad zvladatelné. Ale s odstupem zbývajících několika týdnů se to zatím těžko odhaduje,“ dodal.

Celkem vyjde rekonstrukce na 49,9 milionu korun, 85 procent město získalo z evropských dotací. Hotovo mělo být původně už v listopadu, nakonec se ale výrazně měnila projektová dokumentace a rekonstrukce se zpozdila.

Tři oddělení školky se tak přesunula do bývalé školky ve Věkově ulici, jedno do základní školy na ruprechtickém náměstí.

V průběhu stavby se navíc vyskytly další předem nepředvídané problémy, takže dodavatel žádal i o prodloužení termínu předání stavby. „To jsme ale odmítli, není možné, aby děti i zaměstnanci začali další školní rok v provizoriu, je to velmi nepříjemná zátěž i pro rodiče. Stavbu mám možnost kromě kontrolního dne zhlédnout i několikrát do týdne zvenčí a musím říci, že jede pravidelně do večera včetně sobot. Takže i dodavatel si je vědom, že termíny jsou nepřekročitelné,“ řekl Langr.

V rámci rekonstrukce vznikají větší dětské herny, nová bude i kuchyň a také vybavení školky.

Město také začne upravovat školku ve Věkově ulici. Dětem příští týden začnou prázdniny a budova se bude přestavovat na azylový dům pro rodiny s dětmi a ženy. „To jsou služby, které v Liberci a v celém Libereckém kraji zatím úplně chybějí a musíme je zajistit. Tato rekonstrukce přijde na 16 milionů, včetně projektové dokumentace a dozorů stavby. Samotná služba by pak měla být zahájena v dubnu 2019,“ dodal Langr.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto MML
 


 

Kam dál?

FOTO: Studium na Technické univerzitě ukončilo přes sedm set...

neděle, 8. července 2018, 12:06

Celý poslední červnový týden se na liberecké univerzitě konaly promoce. Studium ukončilo celkem 721 studentů bakalářských,...

Školáci z Ruprechtic budou muset do azylu. Škola se až do ledna bude...

úterý, 26. června 2018, 07:01

Liberec musel na poslední chvíli řešit, kam od září umístí 360 žáků ze základní školy nám. Míru. Chystá se její rekonstrukce...

Zápisy do škol? Tentokrát se v Liberci obešly bez losování

čtvrtek, 31. května 2018, 09:11

Zápisy do prvních tříd v Liberci se letos obešly bez losování. Problémy s nedostatkem míst byly u dvou základních škol, město to...

FOTO: Dát nábytku novou funkci. Žáci z Kateřinek vyrazili do Finska

pondělí, 9. dubna 2018, 14:00

Dva týdny strávili na stáži ve Finsku žáci architektury a designu interiéru z libereckých Kateřinek. V ekologicky orientované...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Policie pátrá po viníkovi nehody,...

  • Řidič, který jel v protisměru a způsobil...

  • Další uzavírka v centru. Do konce prázdnin...

  • V blízkosti Hamerského jezera hoří

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Smart-totalitní společnost. Co všechno o vás řekne váš mobil či fotka na Instagramu

Monitor hned proti vchodu do Galerie NTK v pražské Národní technické knihovně vypadá docela obyčejně. Ve skutečnosti jde o multimediální instalaci, která legálně proskenuje mobilní telefon každého nově příchozího a identifikační údaje v podobě metadat okamžitě zobrazuje právě na obrazovce.

Vláda asi nepodpoří přejmenování mateřské a rodičovské dovolené

Přejmenování mateřské a rodičovské dovolené na mateřskou a rodičovskou péči vláda ANO a ČSSD před zákonodárci zřejmě nepodpoří. K novele zákoníku práce, jak ji navrhla skupina poslanců ze šesti klubů v čele s Alešem Juchelkou (ANO), by se měl kabinet postavit na úterní schůzi podle podkladů záporně.

Český prezident kolaboruje s cizí mocností, říká znalec Ruska a europoslanec Jaromír Štětina

Dlouholetý novinář, zakladatel nadace Člověk v tísni a od roku 2014 europoslanec Jaromír Štětina plánuje znovu kandidovat do Evropského parlamentu. Vysvětluje to především tím, že má do stále nedodělanou a nedořešenou práci ve vztahu k Rusku.