Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Rekonstrukce školky Beruška pokračuje. V září přivítá 130 dětí

 
středa, 11. července 2018, 10:46

Několik měsíců už trvá rekonstrukce mateřské školky Beruška před Hokejkou. Na začátku byly holé obvodové zdi, nyní chybí fasáda a dělníci se přesunuli do interiéru. Na dokončení prací přitom mají už jen několik týdnů, v září do školky nastoupí děti.

„V obou vzdělávacích pavilónech zbývá vylít podlahy, překrýt a začistit stropy a namontovat světla, spínače a zásuvky, dodavatelská firma slíbila, že na srpnové stěhování bude vše připraveno, abychom v září mohli začít výuku. A to včetně alespoň části zahrady,“ řekl po kontrolním dni náměstek primátora pro školství, sociální věci a kulturu Ivan Langr.

Možné ale je, že stavaři nestihnou dokončit kuchyňský a hospodářský pavilon, „Tam je možné, že stavaři budou finišovat ještě i v prvních zářijových dnech, což je ale za provozu školky snad zvladatelné. Ale s odstupem zbývajících několika týdnů se to zatím těžko odhaduje,“ dodal.

Celkem vyjde rekonstrukce na 49,9 milionu korun, 85 procent město získalo z evropských dotací. Hotovo mělo být původně už v listopadu, nakonec se ale výrazně měnila projektová dokumentace a rekonstrukce se zpozdila.

Tři oddělení školky se tak přesunula do bývalé školky ve Věkově ulici, jedno do základní školy na ruprechtickém náměstí.

V průběhu stavby se navíc vyskytly další předem nepředvídané problémy, takže dodavatel žádal i o prodloužení termínu předání stavby. „To jsme ale odmítli, není možné, aby děti i zaměstnanci začali další školní rok v provizoriu, je to velmi nepříjemná zátěž i pro rodiče. Stavbu mám možnost kromě kontrolního dne zhlédnout i několikrát do týdne zvenčí a musím říci, že jede pravidelně do večera včetně sobot. Takže i dodavatel si je vědom, že termíny jsou nepřekročitelné,“ řekl Langr.

V rámci rekonstrukce vznikají větší dětské herny, nová bude i kuchyň a také vybavení školky.

Město také začne upravovat školku ve Věkově ulici. Dětem příští týden začnou prázdniny a budova se bude přestavovat na azylový dům pro rodiny s dětmi a ženy. „To jsou služby, které v Liberci a v celém Libereckém kraji zatím úplně chybějí a musíme je zajistit. Tato rekonstrukce přijde na 16 milionů, včetně projektové dokumentace a dozorů stavby. Samotná služba by pak měla být zahájena v dubnu 2019,“ dodal Langr.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto MML
 


 

Kam dál?

FOTO: Studium na Technické univerzitě ukončilo přes sedm set...

neděle, 8. července 2018, 12:06

Celý poslední červnový týden se na liberecké univerzitě konaly promoce. Studium ukončilo celkem 721 studentů bakalářských,...

Školáci z Ruprechtic budou muset do azylu. Škola se až do ledna bude...

úterý, 26. června 2018, 07:01

Liberec musel na poslední chvíli řešit, kam od září umístí 360 žáků ze základní školy nám. Míru. Chystá se její rekonstrukce...

Zápisy do škol? Tentokrát se v Liberci obešly bez losování

čtvrtek, 31. května 2018, 09:11

Zápisy do prvních tříd v Liberci se letos obešly bez losování. Problémy s nedostatkem míst byly u dvou základních škol, město to...

FOTO: Dát nábytku novou funkci. Žáci z Kateřinek vyrazili do Finska

pondělí, 9. dubna 2018, 14:00

Dva týdny strávili na stáži ve Finsku žáci architektury a designu interiéru z libereckých Kateřinek. V ekologicky orientované...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ministerstvo dopravy: S Taxify neplánujeme memorandum ani soudy, vše vyřeší novela zákona

Na trhu taxislužeb a osobní přepravy platformami tzv. sdílené ekonomiky je v posledních měsících živo prakticky neustále. A ještě nějaký pátek určitě bude. Poté, co vláda Andreje Babiše podepsala se společností Uber a hlavním městem Prahou memorandum o sdílení dat a dodržování zákona, zainteresovaní čím dál více upínají své zraky na společnost Taxify.

Pozor na zvěř na silnicích. Počet nehod roste

Pravděpodobnost střetu se zvěří se zvyšuje večer mezi 20 hodinou a půlnocí a dále mezi 5 až 9 hodinou ráno. Nejvyšší výskyt můžeme očekávat na delších rovných, neoplocených úsecích silnic vyšších tříd vedoucích lesem. Vhodná kombinace technických opatření a dopravního značení může pomoci.

Evropská komise nebude vyplácet dotace do vyřešení Babišova případu

Dokud nebude vyjasněna situace okolo možného střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše, nehodlá Evropská komise vyplácet firmám spojovaným s předsedou vlády žádné dotace. Prohlásil to dnes komisař EU pro rozpočet Günther Oettinger během debaty v Evropském parlamentu. Řekl rovněž, že od začátku srpna, kdy platí nová pravidla posuzování střetu zájmů, nebyly v souvislosti s firmou Agrofert žádné dotace vyplaceny.