Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jak složité je žít se zrakovým postižením? To si vyzkouší žáci liberecké základky

 
čtvrtek, 18. dubna 2019, 11:12

Benefiční akci Lesní světlušky pořádá ve čtvrtek druhého května základní škola Lesní v Liberci. V rámci ní proběhnou zážitkové aktivity, kde si žáci vyzkouší, jaké je žít se zrakovým postižením. Akce vyvrcholí v kině Varšava benefičním koncertem. Výtěžek Lesních světlušek půjde na nadaci Světluška.

Akce probíhá v rámci Dobro-druzi, organizovaném nadací Via, která podporuje dobrovolnickou činnost. Na Lesní ho organizuje školní parlament. „Odpoledne ve škole proběhnou zážitkové aktivity, kde si žáci budou moci vyzkoušet různé činnosti se zavázanýma očima, aby si uvědomili, jak je složité  žít se zrakovým postižením,” říká Petra Gabarová, učitelka ZŠ Lesní a koordinátorka školního parlamentu.

Návštěva potmě

Součástí bude i workshop Návštěva potmě, projekt organizovaný právě Světluškou, kde její pracovníci představí nové technologie, pomáhající nevidomým a také asistenčního psa. „Při přípravě spolupracujeme i s libereckým Tyflocentrem a Tyfloservisem,” dodala Gabarová.

Večer se uskuteční v kině Varšava benefiční koncert, kde vystoupí současní i bývalí žáci školy. „Oslovili jsme i známé osobnosti libereckého hudebního života, aby svou účastí obohatili náš program a podpořili dobrou věc, zatím nám přislíbil své vystoupení Jakub Děkan, Romuald Klemm a Adam Jánský,” uvedla Petra Gabarová.

Výstava zrakově postižených umělců

V kině Varšava bude v rámci akce i výstava obrazů dvou zrakově postižených umělců z Liberecka – Lukáše Černého a Andrey Klozové.

Koncert v Kině Varšava je určen i pro veřejnost. „Přijďte a pomozte nám pomáhat, věříme, že to má smysl,” uzavírá koordinátorka školního parlamentu.

Napsal(a) redakce | Foto ZŠ Lesní
 


 

Kam dál?

V kraji už je dokončená polovina Center odborného vzdělávání. Další...

neděle, 7. dubna 2019, 13:00

Výstavba osmi Center odborného vzdělávání (COV) za více jak 593 milionů korun úspěšně pokračuje. Projekt COV má za cíl zkvalitnit...

Dětská psychiatrička v otevřeném dopise kritizuje projekt proti...

pondělí, 1. dubna 2019, 17:14

V polovině ledna odstartovalo město projekt proti šikaně Princezna Julie, se kterým cestuje po libereckých školách. Lékařce Šárce...

iQlandia slaví páté narozeniny. Za tu dobu ji navštívilo přes dva...

pátek, 29. března 2019, 14:24

Přes dva miliony návštěvníků, 42 tisíc badatelských aktivit, tři tisíce workshopů a téměř tisícovka živých vystoupení...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Chválí si sice spolupráci s vicepremiérem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem, sociální demokraté jsou ale podle něj nejednotní a neustále hledají argumenty, proč ve vládě nebýt. ANO a ČSSD mají na mnoho věcí rozdílné názory a pokud to tak bude pořád, není to dobrá situace pro budoucnost koaliční vlády, míní Babiš. Hamáček na twitteru reagoval, že ČSSD si ve vládě přeje být, ale za předpokladu, že bude dodržována ústava a rozpočet umožní fungování jejích ministerstev.

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet případů bylo zaznamenáno ve Středočeském, Pardubickém, Moravskoslezském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Nemocných zřejmě kvůli delší inkubační době ještě přibude. Loni bylo případů za celý rok přes 700.