Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ve Frýdlantu dokončují speciální učebnu pro výuku přírodních věd

 
úterý, 4. června 2019, 09:35

Specializovanou učebnu pro výuku přírodních věd dokončují ve Frýdlantu na Liberecku. Na projekt za 14,5 milionu korun získalo město evropskou dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), pokryje většinu nákladů. Od začátku příštího školního roku, tedy od září, bude učebna sloužit především k výuce fyziky, chemie, biologie a zeměpisu. Projekt připravovalo město od roku 2016, až loni se na stavbu ale podařilo získat dotaci.

Specializovaná učebna vznikla přestavbou bývalé kotelny a uhelny v suterénu Základní školy v Husově ulici. „Součástí úprav suterénu je bezbariérová úprava celé poměrně dlouhé chodby vedoucí od vstupu do školy k učebně. Bezbariérové bude i parkoviště u školy, stejně jako vstup do ní," řekla vedoucí investičního oddělení města Zdena Ubiasová. Za 350 tisíc korun pořídili do školy i takzvaný schodolez. „Díky němu se člověk s handicapem dostane po celé budově školy i bez výtahu," dodala Ubiasová.


Základní škola ve Frýdlantu má tři samostatná pracoviště v ulicích Purkyňova, Husova a Bělíkova. „Žádné z nich ale zatím odbornou učebnu pro výuku přírodovědných předmětů nemá. Žáci se tyto předměty učí ve svých třídách, které ale nemají potřebné vybavení, ani zázemí pro realizaci takzvaného badatelského způsobu výuky. Tedy takového, během kterého si nejprve realizují pokus, získají povědomí o daném jevu, a až poté ho spojují s teorií nebo si pokusem potvrzují teoretické teze," řekl starosta Dan Ramzer (ODS).

Pro žáky druhého stupně

Nová učebna bude sloužit hlavně žákům druhého stupně. „Nicméně využívána bude i žáky prvního stupně k projektové výuce prvouky, přírodovědy a vlastivědy," doplnil ředitel školy Petr Kozlovský. Děti by měly pracovat ve skupinách a pedagog bude při jejich práci jen odborným dozorem. Součástí bude i několik stálých expozic - pokusů, ke kterým budou žáci v průběhu výuky docházet, jako je fotosyntéza rostlin, mikroklima terária či akvária, Van de Graaffův generátor i Faradayova klec.

Napsal(a) ČTK | Foto Město Frýdlant
 


 

Kam dál?

FOTO: Na Králáku proběhl další Gastroden. Své umění předvedli žáci...

pondělí, 3. června 2019, 15:50

Své dovednosti nasbírané během studií předvedli v pátek 24. května již počtyřiatřicáté žáci Střední školy gastronomie a služeb ve...

Město bude v létě opravovat školy. Dočkají se Na Výbežku, Vrchlického...

pondělí, 3. června 2019, 09:24

Hned několik projektů oprav základních škol připravilo na letní prázniny město Liberec. Škola Na Výběžku dostane novou fasádu,...

Hejnice získaly na výstavbu mateřské školy dotaci dvacet milionů korun

středa, 29. května 2019, 08:01

Hejnice na Liberecku získaly na postavení mateřské školy pro 155 dětí státní dotaci 20 milionů korun. Výstavbu chtějí zahájit na...

Do škol v Liberci v září nastoupí skoro tisíc prvňáků. Pětina z nich...

sobota, 25. května 2019, 07:30

Do prvních tříd přijalo 20 městských základních škol v Liberci 961 dětí. Pětina z nich našla místo v jiné než spádové škole....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zaměstnanci Huawei sbírají citlivá data o klientech

Zaměstnanci české pobočky čínské telekomunikační společnosti Huawei údajně shromažďují citlivá data o lidech, s nimiž vedou obchodní jednání. Získané informace také probírají s lidmi z čínského velvyslanectví. Českému rozhlasu - Radiožurnál to řekli bývalí zaměstnanci firmy. Huawei obvinění odmítá.

Realisté dnes večer dohlasují o možném ukončení činnosti

Po třech letech dnes možná ukončí činnost politické uskupení Realisté. Členská základna o tom od minulého pondělí hlasuje. Sbor zakladatelů v červnu přijal usnesení, kterým doporučil stranu dobrovolným rozpuštěním zrušit. Důvodem jsou neúspěchy ve volbách, pasivita krajských organizací či odchod mnoha členů do jiných uskupení.

Pěkná filmová role je malý zázrak, říká před sedmdesátkou Polívka

Herec Boleslav Polívka má pořád nápadů dost a je připraven natočit ještě několik televizních manéží. Polívka, který 31. července oslaví 70. narozeniny, na otázky odpověděl, že krásná filmová role je malý zázrak, vlastní divadlo dává herci nezávislost a mezi Brnem a Prahou by měl být "vyrovnaný a usměvavý vztah".