Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Stihne se rekonstrukce ruprechtické školy? Sedmý srpen je pro nás deadline, řekl náměstek

 
středa, 5. června 2019, 15:01

Sedmý srpen. To je termín, na který teď spoléhá město, škola i rodiče dětí. V ten den totiž stavební firma má předat hotovou stavbu školy na náměstí Míru v Ruprechticích. Stihne se to? Jistota není, vedení radnice ale po kontrolním dnu věří, že to tak bude.

„Sedmého srpna bychom měli mít školu předanou a začne dostěhovávání nábytku,” podotkl náměstek primátora Jiří Němeček. Slovo dostěhování zvolil záměrně, škola totiž bude moci částečně stěhovat už dříve. „Nově přistavěná patra obou budov dostaneme už 30. června, tam tedy stěhování začne už po tomto datu,” vysvětlil.

Termín se protahoval

Hotovo mělo být původně už v květnu, termín se pak ale několikrát i kvůli vícepracem protahoval, až z toho vyšel 7. srpen. „To je pro nás deadline, dál už jít nemůžeme,” uvedl Němeček, který se na stavbě setkal i s vedením stavební firmy při kontrolním dnu.

„Dodavatelská společnost nám jde naroti. Stavba je velmi napjatá, ale z obou stran je velká vůle, aby to dopadlo tak, jak očekáváme,” doplnil. Podle něj firma předá stavbu uklizenou tak, že škola už další úklid nebude muset zajišťovat. „Bude se moci rovnou stěhovat.”

Rekonstrukce školy se prodražila o zhruba devět milionů. „Jedna zeď nebyla ukotvená, dělníci našli trubky, které vedly jinam, než měly vést, ucpaná kanalizace. Takových věcí tam bylo více,” informoval Němeček.

Sedm milionů za provoz v náhradních prostorech

Dalších zhruba sedm milionů stál město samotný provoz školy v náhradních prostorech. „Je v tom stěhování, autobusy, pronájem na univerzitě, nákupy vybavení, obědy v menze, které jsou významně dražší než na základní škole,” vypočítal náměstek Ivan Langr.

I podle něj není možné termín předání překročit. „Když to přeženu, museli bychom učit na ulici, žádné jiné náhradní prostory už nesežeme. Jsme velmi vděční, že jsme na univerzitě mohli být,” dodal.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
 


 

Kam dál?

Ve Frýdlantu dokončují speciální učebnu pro výuku přírodních věd

úterý, 4. června 2019, 09:35

Specializovanou učebnu pro výuku přírodních věd dokončují ve Frýdlantu na Liberecku. Na projekt za 14,5 milionu korun získalo...

FOTO: Na Králáku proběhl další Gastroden. Své umění předvedli žáci...

pondělí, 3. června 2019, 15:50

Své dovednosti nasbírané během studií předvedli v pátek 24. května již počtyřiatřicáté žáci Střední školy gastronomie a služeb ve...

Město bude v létě opravovat školy. Dočkají se Na Výbežku, Vrchlického...

pondělí, 3. června 2019, 09:24

Hned několik projektů oprav základních škol připravilo na letní prázniny město Liberec. Škola Na Výběžku dostane novou fasádu,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Primátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava Zikmunda

Plzeňský primátor Martin Baxa navštívil v pondělí 19. srpna 2019 legendárního cestovatele Miroslava Zikmunda v jeho bydlišti ve Zlíně. Plzeňskému rodákovi dodatečně osobně pogratuloval k letošním stým narozeninám a předal mu dárky vztahující se k Plzni. Setkání s Miroslavem Zikmundem, který je od roku 1999 čestným občanem města Plzně, označil primátor za nezapomenutelné.

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.