Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Škola na Ladech se dočká zateplení, práce začnou na konci měsíce

 
úterý, 6. srpna 2019, 08:34

Základní škola na Ladech v České Lípě se dočká zateplení. Práce začnou už na konci měsíce srpna. Náklady se pohybují okolo necelých 87 milionů korun. Za tyto peníze se dočká nových oken, fasády a do budoucna i úspornějšího provozu.

Oproti původním plánům měla být sice rekonstrukce o 7 milionů nižší, nakonec se ale cena musela posunout. „Původně odhadovanou cenu návrhl projektant v polovině roku 2018. Od té doby ale vzrostly ceny nejen materiálů, ale také prací,“ informovala starostka České Lípy Jitka Volfová.

Město podalo žádost o dotaci, která by mohla výrazně pomoci se zafinancováním projektu. Z Operačního programu životního prostředí by českolipská radnice mohla získat až 40 procent na pokrytí nákladů spojených se zateplením pláště a instalací fotovoltaických panelů. Také by mohla dostat až 70 procent na náklady na instalaci systému nuceného větrání.

Školu čekají velké změny. „Budova dostane nová okna, ta současná jsou v zoufalém stavu. Nové budou i dveře. V kuchyni bude instalovaná nová vzduchotechnika a zateplení se dočkají fasády i střechy všech pavilonů školy,“ uvedla mluvčí města Kristýna Kňákal Brožová.

Podle předpokladů by všechny práce měly být hotové zhruba za rok. „Stavba bude probíhat za plného provozu školy,“ dodala starostka. Přesto se bude město snažit, aby rekonstrukce narušovala výuku co nejméně.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Univerzita patří mezi osm set nejlepších. Do prestižního žebříčku se...

čtvrtek, 25. července 2019, 13:30

Technická univerzita v Liberci se umístila v celosvětovém srovnání vysokých škol na pozici 751–800. Do jednoho z...

Robot z Liberce umí pracovat v radioaktivním prostředí reaktoru

neděle, 30. června 2019, 08:21

Robota, který může pomoci při dekontaminaci vyřazených jaderných reaktorů, vyvinuli vědci Ústavu pro nanomateriály, pokročilé...

Studenti liberecké univerzity postavili třetí závodní formuli

sobota, 29. června 2019, 14:12

Už třetí závodní formuli postavili budoucí strojaři z Technické univerzity v Liberci. Příprava a konstrukce vozu jim zabrala...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.