Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Školáci zasednou do lavic druhého září. O Vánocích je čeká šestnáct dní volna

 
pátek, 16. srpna 2019, 15:45

Letní prázdniny se pro někoho pomalu, pro jiného velmi rychle, blíží ke svému konci. Už druhého září začíná nový školní rok 2019/2020. Jak jsou během něj naplánovány prázdniny a jak budou dlouhé? Přinášíme vám malý přehled.

Po nástupu do školy čeká školáky první volno až po dvou měsících. Státní svátek 28. září vychází na sobotu, od vyučování si tak odpočinou až koncem října. Podzimní prázdniny navazují na státní svátek 28. října, volno pak bude ještě v úterý a ve středu.

Vánoční prázdniny budou letos dlouhé. Začnou v pondělí 23. prosince a skončí v pátek 3. ledna. Pokud připočteme i víkendy, volno bude tentokrát 16 dní dlouhé. Vyučování pak začne v pondělí 6. ledna.

Ve čtvrtek 30. ledna skončí první pololetí, v pátek jednatřicátého budou jednodenní pololetní prázdniny. 

A poslední prázdniny, ty jarní, si školáci z libereckého okresu užijí v březnu od devátého do patnáctého. Jde o úplně poslední turnus, příští rok jim začnou už na začátku února.

Vysvědčení se ve školách bude předávat v úterý 30. června, o den později začnou letní prázdniny.

Napsal(a) redakce | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Speciální uniforma pro vojáky mění barvu podle prostředí. Vymysleli...

čtvrtek, 15. srpna 2019, 13:10

Česká armáda používá dvě základní uniformy – jednu do lesního a jednu do pouštního prostředí. A liberecké vědce napadlo obojí...

Škola na Ladech se dočká zateplení, práce začnou na konci měsíce

úterý, 6. srpna 2019, 08:34

Základní škola na Ladech v České Lípě se dočká zateplení. Práce začnou už na konci měsíce srpna. Náklady se pohybují okolo...

Univerzita patří mezi osm set nejlepších. Do prestižního žebříčku se...

čtvrtek, 25. července 2019, 13:30

Technická univerzita v Liberci se umístila v celosvětovém srovnání vysokých škol na pozici 751–800. Do jednoho z...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.