Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Nemocnice otevírá školku pro děti zaměstnanců. Vymyká se provozní dobou

 
pátek, 30. srpna 2019, 14:49

Celkem osmdesát osm dětí nastoupí v pondělí do nově otevřené mateřské školy KNofLík v liberecké Klášterní ulici. Otevřela ji krajská nemocnice především pro své zaměstnance. Pro ně přizpůsobila pracovní dobu, když jedno z oddělení bude otevřeno už od 5:45 a další zase skončí až v 19:15.

Školka vznikla v paneláku z bývalé ubytovny. Celkem v ní budou čtyři oddělení a provozní doba bude 13,5 hodiny. Nemocnice rekonstrukce vyšla na 35 milionů korun. 

Právě rozšířenou pracovní dobou vychází vstříc zaměstnancům nemocnice, kteří pracují ve dvanáctihodinovém provozu. „Ve zdravotnictví pracuje spousta žen, které se musí starat o malé děti. Školka s dlouhou provozní dobou je přesně to, co bylo potřeba. Firemní školky jsou v mnoha firmách standardní součástí péče o zaměstnance,“ řekla ředitelka ošetřovatelské péče nemocnice Marie Fryaufová.

Školka vznikla v paneláku nad poliklinikou Klášter. Kromě školky tu najde zázemí také administrativa nemocnice. Při rekonstrukci zbyly pouze panely, vše ostatní muselo být postaveno znovu.

Školku nemocnice chtěla otevřít několik let, povedlo se to ale až letos. „Snaha se konečně naplnila. Máme krásnou, moderní a progresivní školku, pěknou zahradu a také příhodnou provozní dobu. To vše bez jediné koruny dotací,“ připomněl ředitel nemocnice Richard Lukáš.

Montessori

Školka bude provozována v duchu Montessori pedagogiky, u budovy vznikla také nová zahrada. „Děti se tu kromě her i něco naučí. Kromě herního vybavení jim je zde k dispozici například truhlářský ponk či záhony. Budou sázet a opečovávat rostliny a pozorovat, jak vlastně vzniká jídlo,“ popisuje jednatelka školky Ivana Honsnejmanová.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
 


 

Kam dál?

Liberecký kraj podpoří stipendii další obory, podmínky zpřísní

středa, 28. srpna 2019, 08:11

Liberecký kraj podpoří od příštího školního roku 2020/2021 stipendii další obory. Rozhodli o tom krajští zastupitelé. Celkem bude...

Stavba školky v Hejnicích má zpoždění a hrozí krácení dotace

pátek, 23. srpna 2019, 10:20

Výstavba mateřské školy v Hejnicích na Liberecku za 66 milionů korun nabrala už na počátku měsíc a půl zpoždění. Hrozí tak, že...

Školáci zasednou do lavic druhého září. O Vánocích je čeká šestnáct...

pátek, 16. srpna 2019, 15:45

Letní prázdniny se pro někoho pomalu, pro jiného velmi rychle, blíží ke svému konci. Už druhého září začíná nový školní rok...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.