Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Školáci z Liberecké v Jablonci zahájí školu o dva týdny později

 
sobota, 31. srpna 2019, 09:23

S dvoutýdenním zpožděním zahájí výuku v Základní škole Liberecká v Jablonci nad Nisou. Důvodem je modernizace dílen a učeben přírodních věd a jazyků. Na projekt za bezmála 21 milionů korun získal Jablonec dotaci z evropských fondů. Už loni se podařilo učebny modernizovat v Základní škole Mozartova, pro ZŠ Liberecká se tehdy nenašel dodavatel. Práce se tak přesunuly na letošní rok. Skončit by měly v příštím týdnu, škola pak bude mít týden na to, aby učebny a kabinety připravila. Výuka začne 16. září.

ZŠ Liberecká patří se svými zhruba 660 žáky k největším školám v Libereckém kraji. Z velké části byla postavena v 70 letech minulého století. Město postupně investuje do její modernizace, v minulých letech se dočkala zateplení a výměny oken a dveří. Loni dostala škola novou družinu pro 60 dětí poskládanou z kontejnerů, která přišla na 11 milionů korun. V letošním roce vedle modernizace učeben za zhruba deset milionů investovalo město také do oprav toalet.

„Rekonstruují se dílny, budou mít nové vybavení od podlah a stropů včetně nového nábytku. Modernizují se učebny chemie, fyziky a přírodopisu včetně vybavení i techniky a také kabinety. Atrium v prvním patře se využilo pro vestavbu nové učebny jazyků. Bude tam moderní vybavení a také kabinet," popsal rozsah prací ředitel Jiří Čeřovský. Stavbaři na to dostali jen prázdniny a první zářijový týden. Podle Čeřovského se upravovalo i atrium školy, kde chtěly mít děti venkovní prostor, kde by mohly trávit čas o přestávkách. Úpravu prodělal také vstup do nové družiny.

Práce na ZŠ Liberecká ale nejsou jedinou stavební akcí v jabloneckých školách. Na projekty za více než 90 milionů korun získalo město zhruba 60 procent potřebných peněz z evropských a státních fondů. Nejrozsáhlejší je rekonstrukce Základní školy Kokonín, kde budou obnoveny dvě ze tří budov. Na projekt za 38,3 milionu korun získal Jablonec 21 milionů z dotačních programů. „Práce jsou rozdělené do dvou let," řekla mluvčí magistrátu Jana Hajná. Modernizací mají za sebou mimo jiné také učebny přírodních věd v Základní škole Pasířská na Žižkově Vrchu.

Napsal(a) ČTK | Foto Město Jablonec
 


 

Kam dál?

FOTO: Nemocnice otevírá školku pro děti zaměstnanců. Vymyká se...

pátek, 30. srpna 2019, 14:49

Celkem osmdesát osm dětí nastoupí v pondělí do nově otevřené mateřské školy KNofLík v liberecké Klášterní ulici. Otevřela ji...

Liberecký kraj podpoří stipendii další obory, podmínky zpřísní

středa, 28. srpna 2019, 08:11

Liberecký kraj podpoří od příštího školního roku 2020/2021 stipendii další obory. Rozhodli o tom krajští zastupitelé. Celkem bude...

Stavba školky v Hejnicích má zpoždění a hrozí krácení dotace

pátek, 23. srpna 2019, 10:20

Výstavba mateřské školy v Hejnicích na Liberecku za 66 milionů korun nabrala už na počátku měsíc a půl zpoždění. Hrozí tak, že...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.