Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Jablonci začne od pondělí fungovat doučovací pohotovost

 
neděle, 15. září 2019, 07:12

Doučovací pohotovost začne od pondělí fungovat v Jablonci. Tři učitelky budou po telefonu pomáhat dětem ze základních škol v případech, kdy si nebudou vědět rady s domácím úkolem. Projekt financuje město prostřednictvím příspěvkové organizace Dům dětí a mládeže Vikýř. Pomoci se děti dovolají na telefonní čísle 770 135 469 od 17:00 do 20:00, o víkendech a prázdninách služba fungovat nebude.

V Jablonci jsou dvě organizace, které zajišťují dětem doučování. Jsou to nízkoprahová zařízení pro děti a mládež Kruháč a terénní služba Compitum. „Obě tyto organizace poskytují služby sociálního typu, což v praxi znamená, že je poskytují pouze svým klientům. Prostřednictvím Vikýře můžeme doučovací pohotovost nabídnout všem dětem v Jablonci," řekl k projektu náměstek primátora David Mánek (ANO).

Nápad podle ředitelky Vikýře Martiny Šípkové vzešel z jednání městské Komise pro výchovu a vzdělávání. Jde o pilotní projekt. Vikýř se dohodl na spolupráci se třemi učitelkami Základní školy Liberecká. „I pro nás bude projekt výzvou a zároveň novou zkušeností, jak pomáhat dětem s pochopením látky základní školy," řekla Monika Kulhánková, která bude jednou z učitelek na telefonu. V případě, že by si učitelky nedokázaly poradit, mohou se obrátit na další kolegy.

„Zvažujeme ještě variantu, jak využívat bezplatné mobilní aplikace, přes které by žáci mohli zasílat fotografie příkladů a úkolů, se kterými si neví rady. Učitelkám by to usnadnilo vysvětlování látky a mohly by snáze děti navést k vyřešení problému," doplnila Martina Šípková. Doučovací pohotovost bude fungovat do konce letošního roku. Ještě před Silvestrem se všichni zapojení sejdou, aby rozhodli, zda bude pokračovat i po Novém roce. „Volající na telefonní číslo pohotovosti volají do sítě Vodafone, volání bude zpoplatněno dle ceny vlastníka tarifu," řekla mluvčí magistrátu Jana Hajná.

Napsal(a) ČTK | Foto Město Liberec
 


 

Kam dál?

Soutěž Technowizz má nalákat na technické obory. Studenti budou řešit...

pátek, 13. září 2019, 14:44

Zvýšit zájem mladých lidí o technické obory, to je cílem soutěže Technowizz, kterou už počtvrté vyhlásil pro studenty středních a...

Do základky v Ruprechticích se vrátily děti. Rekonstrukce se...

pondělí, 2. září 2019, 14:33

Do liberecké základní školy na náměstí Míru se dnes po 14 měsících vrátily děti. Čekaly na ně zmodernizované dvě budovy. Jejich...

3D tisk, robotika nebo zkoumání lidského těla. iQLandia nabídne osm...

sobota, 31. srpna 2019, 12:30

Liberecké vzdělávací a zábavní centrum iQLandia nabídne od září ve svých dílnách a laboratořích osm nových programů pro školy....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.