Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dvě školky v Liberci projdou přestavbou. Kapacita se zvýší o šedesát míst

 
čtvrtek, 19. září 2019, 09:09

Liberec připravuje modernizaci dvou mateřských škol, které umožní zvýšit jejich kapacitu dohromady o 59 míst. Do městských školek v krajském městě dochází asi 3000 dětí. Díky úpravám přibudou i dvě oddělení pro děti mladší tří let. Náměstek primátora Ivan Langr (SLK) řekl, že městské školky děti od dvou do tří let přijímají už nyní, poptávce to ale nestačí.

Město podle něj taková oddělení zřizuje, i když nepovažuje za správnou cestu umísťovat takto malé děti do školek. „Protože soudíme, že by tam více měla fungovat rodina než institucionální výchova. Na druhou stranu zase rozumíme tomu, že jsou rodiny nebo samoživitelé, kteří nemají jiný prostor než umístit dítě do zařízení předškolní výchovy a jít pracovat, aby uživili zbytek rodiny," dodal.

Specializovaná oddělení pro děti mladší tří let, na která se vztahují přísnější normy, město vytváří s pomocí evropských dotací. Loni jedno s kapacitou 25 míst otevřelo v MŠ Beruška v Ruprechticích, které vzniklo při kompletní přestavbě školky, jež si vyžádala 45,6 milionu korun bez daně. Letos a v příštím roce úpravami projdou další dvě školky.

Nový pavilon

V ostašovské MŠ Pastelka se bude stavět nový pavilon a v původní budově se bude rekonstruovat kuchyň a sociální zařízení. „Náklady se odhadují na 44 milionů bez DPH," uvedl náměstek primátora pro správu majetku Jiří Němeček (ANO). Dotace by měla pokrýt 90 procent nákladů a kapacita školky stoupne z necelých 60 míst o 39. Z toho 25 míst bude určeno pro děti mladší tří let. Vzhledem k rozsahu prací budou muset děti školku minimálně na půl roku opustit, oprava je plánována příští rok od března do prosince.

Práce v MŠ Motýlek na sídlišti Broumovská za 21 milionů korun včetně DPH by měly začít ještě letos v říjnu. Přibude tam jedno oddělení pro 20 dětí, z toho 16 míst je pro děti mladší tří let. Kapacita školky se zvýší vybudováním nástavby v druhém nadzemním podlaží. Nástavba by měla být hotová do května příštího roku, pak až do listopadu se bude upravovat zahrada a doplňovat herní prvky. Město by na modernizaci školky mělo získat dotaci přes 13 milionů korun.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Veletrh Educa letos doprovodí zajímavé soutěže pro veřejnost

pondělí, 16. září 2019, 12:10

Veletrh vzdělávacích a pracovních příležitostí EDUCA MYJOB LIBEREC 2019 se letos opět uskuteční v liberecké Home Credit Areně, a...

V Jablonci začne od pondělí fungovat doučovací pohotovost

neděle, 15. září 2019, 07:12

Doučovací pohotovost začne od pondělí fungovat v Jablonci. Tři učitelky budou po telefonu pomáhat dětem ze základních škol v...

Soutěž Technowizz má nalákat na technické obory. Studenti budou řešit...

pátek, 13. září 2019, 14:44

Zvýšit zájem mladých lidí o technické obory, to je cílem soutěže Technowizz, kterou už počtvrté vyhlásil pro studenty středních a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.