Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

iQLandia po Vánocích představila dvě zbrusu nové expozice

 
pondělí, 28. prosince 2015, 09:43

Liberecká iQLandia po Vánocích představila dvě zbrusu nové expozice – Talent! a Kosmo. Návštěvníci se tak úplně poprvé mohli dozvědět, na co jsou nadaní, projet se vesmírným vozítkem po Marsu nebo být očitými svědky pitvy mimozemšťana. Premiéru mělo i zmodernizované Planetárium.

Jestli máte matematické myšlení, hudební sluch nebo sportovní vlohy, vám odpoví expozice Talent!. „Návštěvníci mají příležitost si v osmi speciálních hnízdech vyzkoušet úkoly z nejrůznějších oblastí a uvědomit si, že každý máme v něčem silné a slabé stránky. Své schopnosti můžeme rozvíjet a záleží jen na nás, na jakou oblast se zaměříme. Někdy je vhodné rozvíjet to, v čem jsme dobří a máme pro to vrozené předpoklady, jindy může být naopak důležité pracovat na slabších stránkách a pokusit se přiblížit vrstevníkům,“ řekl psycholog Tomáš Rodný, který na vzniku výstavy s týmem iQLandie spolupracoval.

Mars Roverem po Rudé planetě

Před Planetáriem vyrostlo Kosmo. Rudou planetu tu prozkoumáte vesmírným vozítkem Mars Rover, podíváte se na pitvu mimozemšťana, prohlédnete si Tellurium nebo otestujete přistávací modul Vostok 28. Interaktivní exponáty přibyly i ve stávajících expozicích GEO, Člověk, GeoLAB či TUL. Právě TUL, nově TULaborka, byla navíc obohacena o laboratoře.

Od ledna Soumrak dinosaurů

Modernizací prošlo i Planetárium, které má nově zdvojnásobené rozlišení z 2K na 4K. Diváci si tak mohou projekce vychutnat v UltraHD kvalitě. Planetárium v roce 2016 nabídne multivizuální filmy s přírodovědnou, vesmírnou, fyzikální a geologickou tematikou. Hned od ledna v něm bude spuštěn snímek pod názvem Soumrak dinosaurů.

A o čem projekce bude? Hlavní hrdinku – dospívající Lucy – a jejího otce, učitele přírodovědy a amatérského astronoma, čeká velkolepé dinosauří dobrodružství. Jejich společná vášeň, létání, je oba totiž zavane do stovky milionů let vzdálené minulosti Země, a to konkrétně do období druhohor a třetihor. „Diváci tak s hlavními protagonisty filmu zažijí pořádný adrenalin. Navštíví čtyři světové kontinenty, probádají tropický deštný prales, vyzkoušejí si kiting či seskok padákem a seznámí se s Quetzacoatlusem, Argentinosaurusem,  Microraptorem a dalšími dinosaury,“ zmínil garant Planetária Lukáš Durda.

Kam dál?

Proti spádovým obvodům u školek je nejen Liberec, přidalo se několik...

úterý, 22. prosince 2015, 10:47

Plánované vymezování spádových obvodů mateřských školek trápí nejen liberecký magistrát. Proti vymezování je také deset měst...

Knižní dárkobraní zítra zpestří den na Střední škole gastronomie a...

pondělí, 14. prosince 2015, 14:14

Na Střední škole gastronomie a služeb v Liberci přišli pedagogové a žáci s nápadem, jak si zpestřit předvánoční čas. Zítra již od...

Školka Nad přehradou se po havárií opět vrátí do plného provozu

pátek, 11. prosince 2015, 15:49

Od pondělí 14. prosince bude obnoven úplný provoz v Mateřské škole „Nad přehradou“ v Klášterní ulici v Liberci. Do budovy školky...

Spádové oblasti i v síti mateřských škol? Nic není rozhodnuto, říká...

pátek, 4. prosince 2015, 15:05

„Drbno, jak to bude s těma školkama. Budou se rušit?“ Podobných otázek přišlo za poslední dva měsíce do redakce mnoho. Celou...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Další honička na Liberecku. Cizinec v...

  • Silný vítr a sněžení komplikují dopravu....

  • U libereckého letiště by měla vyrůst další...

  • Tragická náhoda při kácení stromu. Vymrštěné...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Průzkum: Drahoše chce 47 procent, Zemana 43 procent,...

Zvolit prezidentem bývalého předsedu Akademie věd Jiřího Drahoše je rozhodnuto 47 procent voličů,...

Stíhání Babiše a Faltýnka v kauze Čapí hnízdo může...

Policie bude moci pokračovat v trestním stíhání premiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a...

Zeman se postavil za inzeráty spojující Drahoše s migrací

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš je spojen s migrací, na inzerátech v tisku tak šlo o pravdivé...