Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Další případ ptačí chřipky v ZOO. Uhynul pelikán, ohrožené je celé hejno

 
pátek, 17. února 2017, 11:27

Po potvrzení ptačí chřipky u uhynulé labutě má liberecká ZOO další případ. Tentokrát jde o pelikána, který uhynul v úterý. Pták byl v karanténě mimo areál zoologické zahrady, v ohrožení je přesto stále celé hejno. Stejně jako u labutě, i u pelikána byl potvrzen virus H5N5, který se v Česku objevil poprvé.

„Po úhynu labutě byla ZOO Liberec připravena na další možnosti výskytu tohoto viru, a tudíž veškerá opatření byla již po konzultaci s Krajskou veterinární správou a kolegy z českých i zahraničních zoologických zahrad zavedena ihned po propuknutí u prvního potvrzeného případu,“ řekla mluvčí zahrady Barbara Tesařová.

V tuto chvíli je nastaven režim mimořádné pozorovací doby ohroženého hejna, kterou Krajská veterinární správa stanovila do pátku 24. února.

„Vzhledem k tomu, že k úhynu došlo v izolačním zařízení mimo areál zoologické zahrady, nechystá ZOO Liberec v tuto chvíli jiná další opatření,“ dodala mluvčí.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Liberecký kraj pořídí hasičům a policii 36 defibrilátorů

úterý, 14. února 2017, 11:12

Liberecký kraj nakoupí pro policejní hlídky, profesionální i dobrovolné hasiče 36 automatických externích defibrilátorů. Dostanou...

Epidemie chřipky je pomalu na ústupu, v nemocnici přesto stále platí...

pondělí, 13. února 2017, 16:04

Nejhorší epidemii chřipky máme tuto zimu nejspíš už za sebou, přesto se nemocnost stále pohybuje ve vysokých číslech. Krajská...

Liberecká nemocnice přidá svým zaměstnancům. Mzdy zvýší o deset...

pondělí, 13. února 2017, 13:26

Zaměstnanci Krajské nemocnice Liberec si polepší. Největší zdravotní zařízení v Libereckém kraji zvýší mzdy svým zaměstnancům o...

V Libereckém kraji přetrvává chřipková epidemie, počet nemocných ale...

pátek, 10. února 2017, 14:57

V Libereckém kraji přetrvává chřipková epidemie, i když za poslední týden nemocnost klesla zhruba o pět procent. Na 100 tisíc...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Nové budovy by se stavět neměly, lepší je využít ty současné. To je názor architekta Aarona Betskyho

Na Technickou univerzitu zavítal americký architekt Aaron Betsky. V rámci své přednášky a diskuze s titulem Architektura musí shořet se zaměřil i na výstavbu nových domů, komplexů a budov.

Vydatný déšť ve střední části ČR v úterý může rozvodnit řeky

Ve východní polovině Čech, Českomoravské vrchovině a v Jeseníkách bude v úterý vydatně pršet, hladiny tamních řek mohou místy dosáhnout prvního povodňového stupně, v povodí Chrudimky ojediněle i druhého stupně.

Více života, méně aut. Tak vypadají vize nového náměstí v Budějcích

Budějcké náměstí je největší okružní křižovatkou ve městě. Podle odhadů si tudy mnoho aut denně jen krátí cestu. Jak by vypadalo, kdyby se doprava na něm jen částečně omezila, přidaly by se pěší zóny, místa k posezení a více zeleně? Podívejte se sami.