Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Nemocných s chřipkou ubylo, liberecká nemocnice opět povolila návštěvy

 
pátek, 17. února 2017, 14:00

Nemocných chřipkou a akutními respiračními chorobami v Libereckém kraji ubylo, počet případů klesl pod hranici epidemie. Na 100 tisíc obyvatel připadá v kraji 1501 nemocných, což je o 17,3 procenta méně než minulý týden. V souvislosti s chřipkou ale zemřel další člověk, od začátku chřipkové sezony je to v kraji čtvrtý případ.

Nemocnost v kraji se dostala pod hranici epidemického prahu, což je 1600 až 1700 případů na 100 tisíc obyvatel. Stále se ale objevují nové případy infekcí podobných chřipce. "Nelze tedy říct, že virus chřipky již v naší populaci nekoluje," uvedla mluvčí Krajské hygienické stanice v Liberci Zuzana Balašová. Riziko nákazy podle ní trvá zejména u neočkované části populace. Virus chřipky byl v kraji dosud laboratorně prokázán u 138 pacientů, za poslední týden přibylo 32 případů. Pokaždé šlo o typ A. "Evidujeme jeden závažný průběh, kdy si onemocnění vyžádalo hospitalizaci pacienta na ARO," dodala Balašová.

Nejnižší nemocnost v kraji je na Liberecku s 1378 případy na 100 tisíc obyvatel, pokles za poslední týden byl skoro o 30 procent. Nejvyšší je na Jablonecku, kde na 100 tisíc obyvatel připadá 1688 nemocných. Na Jablonecku je také nejvyšší nemocnost u nemocí podobných chřipce, 89 případů na 100 tisíc obyvatel.

Nemocných s akutními respiračními chorobami ubývá v celé zemi. Za poslední týden nemocnost v průměru za celou republiku klesla o 14,5 procenta na 1335 případů na 100 tisíc obyvatel.

Některé nemocnice v kraji už odvolaly zákaz návštěv. Nadále platí jen v Semilech a Jilemnici. Částečný zákaz má i nemocnice ve Frýdlantu, návštěvy nesmí za pacienty na jednotku intenzivní péče a na oddělení dlouhodobé ošetřovatelské péče. Zákaz návštěv v liberecké nemocnici dnes skončil. "Krajská nemocnice Liberec s okamžitou platností ruší zákaz návštěv ve všech svých zařízeních v Liberci, Turnově a Jablonném v Podještědí," dodal mluvčí nemocnice Václav Řičář.

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policie vyšetřuje od sobotního rána nález...

  • FOTO: Vyhlášenou kolibu 4 Kameny u dálnice...

  • FOTO: Z koliby 4 Kameny zbylo jen ohořelé...

  • FOTO: Na Nové Louce hořela sauna v Šámalově...

 
 

Kam dál?

Další případ ptačí chřipky v ZOO. Uhynul pelikán, ohrožené je celé hejno

pátek, 17. února 2017, 11:27

Po potvrzení ptačí chřipky u uhynulé labutě má liberecká ZOO další případ. Tentokrát jde o pelikána, který uhynul v...

Liberecký kraj pořídí hasičům a policii 36 defibrilátorů

úterý, 14. února 2017, 11:12

Liberecký kraj nakoupí pro policejní hlídky, profesionální i dobrovolné hasiče 36 automatických externích...

Epidemie chřipky je pomalu na ústupu, v nemocnici přesto stále platí zákaz návštěv

pondělí, 13. února 2017, 16:04

Nejhorší epidemii chřipky máme tuto zimu nejspíš už za sebou, přesto se nemocnost stále pohybuje ve vysokých číslech....