Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Světový týden respektu k porodu nabídne v Liberci řadu seminářů

 
čtvrtek, 18. května 2017, 10:19

Světový týden respektu k porodu si v těchto dnech připomínají lidé na mnoha místech naší země. Určený je nejen pro nastávající maminky, ale i pro jejich partnery a rodinné příslušníky. Dozvědí se formou přednášek a besed řadu praktických informací.

K týdnu respektu porodu se tradičně připojuje i Liberec. V sobotu 20. května si mohou zájemci přijít vyslechnout několik seminářů, které se uskuteční v průběhu celého dne v prostorách KultiVARu.

O porodu jako vstupní bráně do života každého z nás bude od 9.00 hodin hovořit Lucie Groverová, matka pěti dětí. Smyslem setkání není podle Lucie předkládat jakýsi univerzální návod, konkurovat práci a postupům porodních asistentek, dul či jiným spřízněným profesím. „Nenajdete v nich ani potravinová doporučení, fyzická cvičení…, zkrátka to, co si můžete najít v knihách mnohých úžasných autorek a autorů. Smyslem těchto setkání je předat osobní zkušenost. Nabídnout poněkud jiný úhel pohledu. Představit těhotenství a porod jako práci na sobě samé. Bolest u porodu a jeho celé prožívání máme každá ve svých rukou,“ uvádí Lucie Groverová ke své přednášce.

Zuzana Candigliota, právnička Ligy lidských práv bude od 12.30 hodin hovořit především o právech rodičů, ať jich nastávajících nebo těch, kteří již potomka mají. Seminář pro rodiče a nastávající maminky, ve kterém se srozumitelnou formou dozvíte o právech během těhotenství a porodu a právech a povinnostech rodičů. Dozvíte se třeba, na co máte během těhotenství právo, jaká jsou bezplatné vyšetření v těhotenství, jaká jsou vaše rodičovská práva, jak funguje souhlas rodičů u nezletilých, hovořit se bude i o problematice očkování apod.

Třetí přednášející bude zkušená porodní asistentka Ivana Königsmarková. Seminář je především pro těhotné ženy, muže a všechny, kteří vnímají porod jako krásný zážitek. Dozvíte se, jak probíhá porod, co při porodu žena potřebuje, jaké jsou v současnosti možnosti bezpečného porodu a další.  

Vstupenky na jednotlivé semináře jsou k dostání na místě, lze je ještě pořídit v KultiVARu i v předprodeji.

Od 17.30 hodin se pak můžete těšit na Divadlo malá sestra a jeho představení nazvané Nástřih v Liberci.

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policie vyšetřuje od sobotního rána nález...

  • FOTO: Vyhlášenou kolibu 4 Kameny u dálnice...

  • FOTO: Z koliby 4 Kameny zbylo jen ohořelé...

  • FOTO: Na Nové Louce hořela sauna v Šámalově...

 
 

Kam dál?

Radkovi při lyžování selhalo srdce. Přežil a nyní přišel poděkovat svým zachráncům

středa, 17. května 2017, 09:21

Jen čtyři dny po svých čtyřiatřicátých narozeninách se Radek U. podruhé narodil. Při večerním lyžování na Benecku mu...

V sociální oblasti chybí desítky pečovatelek. Pávek se za jejich platy stydí

pondělí, 8. května 2017, 14:36

V domovech pro seniory a dalších zařízeních poskytujících péči v Libereckém kraji chybí desítky pečovatelek....

Nemocných rakovinou na Liberecku stále přibývá. Jen léčba stála loni tři čtvrtě miliardy

pondělí, 8. května 2017, 09:38

Tohle není příjemná statistika. Počet lidí nemocných rakovinou stále stoupá, loni lékaři v Libereckém kraji vykázali...