Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

FOTO: Nemocnice pořídila čtyři nové sanitky. Pacienti budou mít větší komfort

 
čtvrtek, 12. října 2017, 15:23

Vozový park liberecké nemocnice se rozšířil o čtyři nové sanitky na převoz raněných a nemocných pacientů a celkem tak disponuje 21 vozidly. Dvě nové sanitky jsou upraveny pro přepravu pacientů neodkladné péče. Ty mají výhodu variability v možnosti přestavby vozidla z režimu obyčejné převozové sanitky do režimu převoz pacientů se záchranářem a mohou tak pomoci i při aktuálních výjezdech.

„Výhodou nových vozů Ford Transit Custom je větší vnitřní prostor, což nabídne pacientům větší komfort. Předností je také sklopná rampa pro snadnější a bezpečnější naložení imobilních pacientů,“ popsal vedoucí oddělení dopravy Krajské nemocnice Liberec Aleš Pěnička.

Nemocnice ročně převeze přes 55 tisíc pacientů. „Vozidla jsou vybavena nejnovější transportní technikou, transportními nosítky a infarktovým křeslem, která patří v současné době mezi nejkomfortnější a nejbezpečnější prostředky pro přepravu pacientů ve zdravotnictví,“ pochvaluje si vedoucí střediska Zdravotně dopravní služby KNL Michal Vondráček.

Každý rok nemocnice nahrazuje dvě až tři starší sanitky. „Do září máme přebytek hospodaření 70 milionů korun, můžeme nad rámec odměn zaměstnancům v částce 35 milionů korun nakoupit hned 4 nové sanitky. Věřím že to naši pacienti při převozu do nemocnice nebo z nemocnice ocení,“ řekl generální ředitel nemocnice Luděk Nečesaný.

Zdravotní dopravní služba má v současné době celkem 25 řidičů a ročně najede zhruba přes 1,2 miliónu kilometrů. Obnova vozového parku je proto naplánována průběžně i na další roky. Cena jedné sanitky se pohybuje okolo jednoho milionu korun a Krajská nemocnice Liberec je hradí ze svého vlastního rozpočtu.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

redaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: redakce@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto KNL

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Velitelé dobrovolných hasičů dostanou od...

  • V nákupním centru Forum prasklo vodovodní...

  • Vánoční stromek nesl ve tři ráno Libercem....

  • Hoteliérka žaluje město o statisíce. Vadí...

Reklama
 
 

Kam dál?

Kardiologie liberecké nemocnice personálně posílí. Již od září se obejde bez pomoci zvenku

pátek, 1. září 2017, 10:04

Kardiologickému centru Krajské nemocnice Liberec, a.s. se podařila během krátké doby stabilizovat personální situace,...

Rakovina kůže. V Libereckém kraji mají lidé nejmenší zájem o vyšetření znamének

pondělí, 28. srpna 2017, 09:19

Právě teď přichází čas, kdy je podle lékařů nejlepší nechat si zkontrolovat kožní znaménka. Podle informací VZP...

Voda v přehradě Harcov v Liberci je u hráze mírně znečištěná

pátek, 25. srpna 2017, 09:02

Voda v přehradě Harcov v Liberci je u hráze mírně znečištěná, jde ale jen o přírodní nečistoty, voda v nádrži je v...