Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Veterinární správa zavřela výrobnu kebabu kvůli myšímu trusu, provozovatel musí zlikvidovat 848 kilogramů surovin

 
úterý, 21. listopadu 2017, 18:48

Úředníci veterinární správy zjistili při nedávné kontrole výrobny kebabu v Libereckém kraji výskyt myšího trusu a další výrobně technologické závady. Na základě těchto zjištění byla provozovateli zakázána výroba kebabu. Místo, kde se výrobna nacházela a jaké provozovny zásobovala, inspektoři nekomentují.

„Provozovateli zároveň byla nařízena neškodná likvidace 848 kilogramů rozpracované suroviny a provedení nápravných opatření zahrnujících stavební práce, deratizaci a sanitaci,“ shrnul mluvčí veterinární správy Petr Vorlíček. Za porušení legislativy hrozí provozovateli ve správním řízení pokuta ve výši až 10 milionů korun.

Není to poprvé, co veterinární správa řešila podobný problém v Libereckém kraji. Inspektoři vyrazili v první polovině srpna do osmi občerstvení prodávajících kebab. Hned ve dvou případech odhalili maso, které obsahovalo nedovolené přidané látky.

„Ve dvou případech zjistili přítomnost mražených masných polotovarů, které obsahovaly nepovolené přídatné látky,“ říká mluvčí veterinární správy. Ani v tomto případě veterinární správa neuvádí, o jaké provozovny se jednalo.

Konkrétně šlo o 45 kilogramů kebabu a 180 kilogramů gyrosu původem z Německa. „Na základě těchto zjištění byly masné polotovary v souladu s veterinárním zákonem pozastavené z dalšího uvádění do oběhu a z rozhodnutí provozovatelů provozoven stravovacích služeb byly vrácené dodavatelům do země původu,“ dodal Vorlíček.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor projektu Drbna
kontakt: sefredaktor@drbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto SVS ČR
 


 

Kam dál?

FOTO: Oddělení gastroenterologie má díky rekonstrukci nejkratší...

pátek, 10. listopadu 2017, 12:30

Nejkratší objednací lhůty v kraji si od nově zrekonstruovaného oddělení gastroenterologie slibuje vedení Krajské nemocnice...

Nemocnice vydá na zvýšení mezd v příštím roce 100 milionů korun

pondělí, 6. listopadu 2017, 10:19

Představenstvo největší krajské nemocnice Libereckého kraje rozhodlo o navýšení mezd všem zdravotnickým a nezdravotnickým...

Zubní pohotovost v Liberci zkrátí své ordinační hodiny

středa, 18. října 2017, 12:58

Zubní pohotovost v liberecké nemocnici zkrátí od Nového roku své ordinační hodiny. Zatímco nyní je o víkendech a svátcích služba...

O místo ředitele liberecké krajské záchranky usiluje deset lidí

úterý, 17. října 2017, 08:22

Deset lidí se přihlásilo do výběrového řízení na místo ředitele krajské záchranné služby v Libereckém kraji. Komise z nich bude...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • FOTO: V Nise nedaleko Babylonu leželo mrtvé...

  • Na Šalďáku srazila tramvaj mladou dívku,...

  • POČASÍ: Ohlásí se zima? Přijde mráz, po...

  • Liberec chystá loučení s tramvajemi, jež...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Novináři, pomstychtivá exmanželka a nemocný syn

Petra Paroubková před časem v pořadu Jiřího Kubíka na TV Seznam prohlásila, že má důkazy o tom, že její exmanžel Jiří Paroubek měl nelegální milionové příjmy. Seznam okolo výroku bez sebemenšího předloženého důkazu vytvořil takový humbuk, že orgány činné v trestním řízení vydaly prohlášení, že začnou konat.

Babiš: Syn a jeho matka již pochopili, jak je novináři zneužili

Andrej Babiš mladší a jeho matka už pochopili, jak je novináři zneužili, uvedl premiér Andrej Babiš po sobotním setkání se svým synem. Napsal to na svém facebookovém profilu. Uvedl, že se synem v Ženevě strávil pět hodin.

Hamáček by teď pro pád vlády nebyl, ČSSD podle něj teprve rozhodne

Předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček by teď pro opoziční návrh na vyslovení nedůvěry vládě nehlasoval. V České televizi dnes také řekl, že opozice nemá plán pro případ pádu kabinetu. Pokud ČSSD odejde z vlády, nahradí ji hnutí Svoboda a přímá demokracie, uvedl. Zdůraznil však, že ČSSD o svém stanovisku teprve rozhodne. Předsednictvo strany se stejně jako poslanecký klub sejde zřejmě ve středu, řekl. Do pátku strana definitivně oznámí svůj postup.