Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Veterinární správa zavřela výrobnu kebabu kvůli myšímu trusu, provozovatel musí zlikvidovat 848 kilogramů surovin

 
úterý, 21. listopadu 2017, 18:48

Úředníci veterinární správy zjistili při nedávné kontrole výrobny kebabu v Libereckém kraji výskyt myšího trusu a další výrobně technologické závady. Na základě těchto zjištění byla provozovateli zakázána výroba kebabu. Místo, kde se výrobna nacházela a jaké provozovny zásobovala, inspektoři nekomentují.

„Provozovateli zároveň byla nařízena neškodná likvidace 848 kilogramů rozpracované suroviny a provedení nápravných opatření zahrnujících stavební práce, deratizaci a sanitaci,“ shrnul mluvčí veterinární správy Petr Vorlíček. Za porušení legislativy hrozí provozovateli ve správním řízení pokuta ve výši až 10 milionů korun.

Není to poprvé, co veterinární správa řešila podobný problém v Libereckém kraji. Inspektoři vyrazili v první polovině srpna do osmi občerstvení prodávajících kebab. Hned ve dvou případech odhalili maso, které obsahovalo nedovolené přidané látky.

„Ve dvou případech zjistili přítomnost mražených masných polotovarů, které obsahovaly nepovolené přídatné látky,“ říká mluvčí veterinární správy. Ani v tomto případě veterinární správa neuvádí, o jaké provozovny se jednalo.

Konkrétně šlo o 45 kilogramů kebabu a 180 kilogramů gyrosu původem z Německa. „Na základě těchto zjištění byly masné polotovary v souladu s veterinárním zákonem pozastavené z dalšího uvádění do oběhu a z rozhodnutí provozovatelů provozoven stravovacích služeb byly vrácené dodavatelům do země původu,“ dodal Vorlíček.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor projektu Drbna
kontakt: sefredaktor@drbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto SVS ČR
 


 

Kam dál?

FOTO: Oddělení gastroenterologie má díky rekonstrukci nejkratší...

pátek, 10. listopadu 2017, 12:30

Nejkratší objednací lhůty v kraji si od nově zrekonstruovaného oddělení gastroenterologie slibuje vedení Krajské nemocnice...

Nemocnice vydá na zvýšení mezd v příštím roce 100 milionů korun

pondělí, 6. listopadu 2017, 10:19

Představenstvo největší krajské nemocnice Libereckého kraje rozhodlo o navýšení mezd všem zdravotnickým a nezdravotnickým...

Zubní pohotovost v Liberci zkrátí své ordinační hodiny

středa, 18. října 2017, 12:58

Zubní pohotovost v liberecké nemocnici zkrátí od Nového roku své ordinační hodiny. Zatímco nyní je o víkendech a svátcích služba...

O místo ředitele liberecké krajské záchranky usiluje deset lidí

úterý, 17. října 2017, 08:22

Deset lidí se přihlásilo do výběrového řízení na místo ředitele krajské záchranné služby v Libereckém kraji. Komise z nich bude...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Pět hasičských jednotek vyráží k požáru...

  • Auto se střetlo s motorkářem, ten v...

  • V Mníšku dostal řidič smyk a napálil to do...

  • V Liberci by mohl vyrůst nový bazén, o jeho...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Česká republika si připomíná okupaci 1968, Babiše u Českého rozhlasu vypískali

Svoboda v Česku není podle premiéra Andreje Babiše (ANO) ohrožena. Každý si může říkat, co chce, založit stranu nebo hnutí a cokoliv kritizovat, uvedl předseda vlády při pietě za oběti událostí srpna 1968 před budovou Českého rozhlasu. Celý Babišův projev provázel na pražské Vinohradské třídě pískot a skandování přítomných. Babiš řekl, že to nebude komentovat a hned po projevu odjel.

Ruská média věnují pozornost srpnu 1968, pohled bývá rozdílný

Ruská média věnují značnou pozornost 50. výročí vpádu sovětských vojsk do Československa, škála pohledů sahá od odsuzování tohoto potlačení pražského jara jako pokusu o vybudování socialismu s lidskou tváří až po obhajobu bratrské pomoci, která podle názoru státní agentury RIA Novosti zachovala mír po dalších 20 let.

Při okupaci mu sedmi ranami rozstříleli nohy, nevěřil realitě a prostrčil si prst kolenem

Na 21. srpen nezapomene nikdy ani Petr Šída. Tehdy mu bylo čtyřiadvacet let a před libereckou radnicí schytal sedm kulek. Sanitku ale přenechal jinému, před čtyřmi lety za to dokonce získal ocenění.