Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Veterinární správa zavřela výrobnu kebabu kvůli myšímu trusu, provozovatel musí zlikvidovat 848 kilogramů surovin

 
úterý, 21. listopadu 2017, 18:48

Úředníci veterinární správy zjistili při nedávné kontrole výrobny kebabu v Libereckém kraji výskyt myšího trusu a další výrobně technologické závady. Na základě těchto zjištění byla provozovateli zakázána výroba kebabu. Místo, kde se výrobna nacházela a jaké provozovny zásobovala, inspektoři nekomentují.

„Provozovateli zároveň byla nařízena neškodná likvidace 848 kilogramů rozpracované suroviny a provedení nápravných opatření zahrnujících stavební práce, deratizaci a sanitaci,“ shrnul mluvčí veterinární správy Petr Vorlíček. Za porušení legislativy hrozí provozovateli ve správním řízení pokuta ve výši až 10 milionů korun.

Není to poprvé, co veterinární správa řešila podobný problém v Libereckém kraji. Inspektoři vyrazili v první polovině srpna do osmi občerstvení prodávajících kebab. Hned ve dvou případech odhalili maso, které obsahovalo nedovolené přidané látky.

„Ve dvou případech zjistili přítomnost mražených masných polotovarů, které obsahovaly nepovolené přídatné látky,“ říká mluvčí veterinární správy. Ani v tomto případě veterinární správa neuvádí, o jaké provozovny se jednalo.

Konkrétně šlo o 45 kilogramů kebabu a 180 kilogramů gyrosu původem z Německa. „Na základě těchto zjištění byly masné polotovary v souladu s veterinárním zákonem pozastavené z dalšího uvádění do oběhu a z rozhodnutí provozovatelů provozoven stravovacích služeb byly vrácené dodavatelům do země původu,“ dodal Vorlíček.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor projektu Drbna
kontakt: sefredaktor@drbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto SVS ČR

Kam dál?

FOTO: Oddělení gastroenterologie má díky rekonstrukci nejkratší...

pátek, 10. listopadu 2017, 12:30

Nejkratší objednací lhůty v kraji si od nově zrekonstruovaného oddělení gastroenterologie slibuje vedení Krajské nemocnice...

Nemocnice vydá na zvýšení mezd v příštím roce 100 milionů korun

pondělí, 6. listopadu 2017, 10:19

Představenstvo největší krajské nemocnice Libereckého kraje rozhodlo o navýšení mezd všem zdravotnickým a nezdravotnickým...

Zubní pohotovost v Liberci zkrátí své ordinační hodiny

středa, 18. října 2017, 12:58

Zubní pohotovost v liberecké nemocnici zkrátí od Nového roku své ordinační hodiny. Zatímco nyní je o víkendech a svátcích služba...

O místo ředitele liberecké krajské záchranky usiluje deset lidí

úterý, 17. října 2017, 08:22

Deset lidí se přihlásilo do výběrového řízení na místo ředitele krajské záchranné služby v Libereckém kraji. Komise z nich bude...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Měří, nebo neměří? V Liberci se opět řeší...

  • Policie zadržela dva mladíky. Distribuovali...

  • FOTO, VIDEO: NA Kunratické shořela stodola....

  • FOTO: Teknaři se po Czaroteku vydali na...

 
 

O čem píše Drbna.cz

TOP 09 chce vyšší tresty za týrání zvířat, míří i na množírny

Zpřísnění postihů za týrání zvířat, definici množíren a nový trest v podobě zákazu chovu zvířat obsahuje novela trestního zákoníku, kterou ve Sněmovně připravila TOP 09. Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil na tiskové konferenci uvedl, že pro návrh novely začnou poslanci hledat podporu příští týden, dopředu už získali kolegy z klubu Pirátů a hnutí STAN. Přísnější postihy, včetně až osmi let odnětí svobody pro nejzávažnější činy, autoři novely navrhují i pro provozovatele množíren.

(NE)OBYČEJNÍ: Postavit školu bylo největší školou pro mě, říká Veronika Pospíšilová

Je jí 29 let. Narodila se v Českých Budějovicích, studuje na Karlově univerzitě, kde si dodělává doktorát a v rámci toho tam přednáší na vietnamistice a etnologii, učí v Budějcích jógu malé i velké, mluví vietnamsky, a staví školy v Kambodži. Ano, takhle drobná dívka s úsměvem od ucha k uchu se jednoho dne chopila příležitosti a rozhodla se udělat Zemi lepším místem pro žití.

Číňané se po půl roce ozvali: v české firmě HE3DA jsme špionáž nedělali

Uplynulo půl roku od chvíle, kdy HlídacíPes.org upozornil – na základě informací od zástupců české společnosti HE3DA – na pokus o průmyslovou špionáž v této firmě vyvíjející speciální baterie. Až nyní se čínská společnost CDC obviněním začala bránit.