Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nemocnice Frýdlant: Jsme připraveni investovat 100 milionů

 
středa, 6. prosince 2017, 10:50

Poskytuje zdravotní péči obyvatelům Frýdlantska a už dva roky marně čeká na úpravu nájemní smlouvy, aby mohla pokračovat. Nemocnice Frýdlant.

Nemocnice Frýdlant s.r.o. patří soukromému vlastníkovi, který ji chce dál provozovat a rozvíjet. Nemocnice není ten barák. Nemocnice, to jsou lékaři, sestry a další, kteří zde pečují o pacienty, přístroje, vybavení, smlouvy s pojišťovnami.  Budova, kde funguje Nemocnice Frýdlant, patří městu Frýdlant. Potřebuje „finanční injekci“, poslední roky do ní město nedalo ani korunu. Vložit do ní až 100 milionů je připraven vlastník Nemocnice Frýdlant. Musí se ale prodloužit nájemní smlouva. 

V září 2017 předložilo zastupitelstvo města Frýdlant podmínky nájemní smlouvy, jejichž splnění není reálné. Nelze nám několikanásobně zvýšit nájemné bez záruky, že se prostředky použijí také na investice do objektu nemocnice. A hlavně nelze diktovat a navýšit rozsah poskytované zdravotní péče, na který nemá nemocnice ani přístroje ani lékaře a sestry. Konkrétně –  nelze zajistit nepřetržitou přítomnost čtyř atestovaných lékařů: anesteziolog, internista, chirurg a gynekolog. To je celkem minimálně 20 atestovaných lékařů a to žádná srovnatelná nemocnice nemá.

Nemocnice Frýdlant se mění stejně jako jiné srovnatelné nemocnice. Nedělá to, na co nemá lidi a vysoce specializované přístroje. To, co dělá, dělá dobře. Vzhledem ke své poloze na periferii ČR a velikosti je to logické řešení, podporované řadou odborníků. Další fungovaní nemocnice by mělo být společným zájmem jejího vlastníka i zastupitelstva města Frýdlant. Místní tady dostanou péči hrazenou z veřejného pojištění a za skvělou péči v oborech chirurgie, gynekologie či ošetřovatelské péče budou jezdit i lidé z daleka.

„Nemocnice Frýdlant je naše. Máme dlouhodobý plán, jak ji rozvíjet. Přestavět operační sály, přeskupit prostory tak, aby to bylo logické a pohodlné pro lékaře, pacienty i jejich návštěvy. Obrovská investice je obrovský závazek. Kdybychom někam nainvestovali 100 milionů, je logické, že tam chceme pokračovat. Nesplnitelné podmínky diktované městem nás srážejí na kolena,“ je přesvědčen ředitel Nemocnice Frýdlant Jan Rais.

Podpora postojů Nemocnice Frýdlant

Proč nemohou mít lékaři malých nemocnic stejné podmínky jako kolegové v nemocnicích velkých? „Protože úplně jiná letadla můžou přistávat v Ruzyni a jiná v Čáslavi na polním travnatém letišti. Je to prostě rozdíl,“ říká profesor Pavel Pafko v rozhovoru pro HOSPITAL in.

„V České republice neproběhla restrukturalizace lůžkového fondu akutních nemocnic tak, aby počet akutních lůžek byl přiměřený nejenom počtu obyvatel, ale také přiměřený tomu, co ta nemocnice může udělat,“ v Českém rozhlase se vyjádřil proděkan LF UK David Marx.

„I město musí přijmout realitu. Pochopit, kam se pohnulo české zdravotnictví, a nechat odpovědného vlastníka, aby zde provozoval nemocnici s obory  smysluplnými pro region,“ říká Jan Rais. Působí i v Krajské nemocnici Liberec jako technický náměstek ředitele.    

PR text

Štítky Frýdlant, nemocnice,

Kam dál?

FOTO: Zhruba každý pátý nakažený virem HIV o své nemoci neví....

pátek, 1. prosince 2017, 18:11

Ulice Liberce už počtvrté brázdila osvětová tramvaj upozorňující na riziko nákazy HIV. Právě na první prosincový den připadá...

FOTO: Oddělení gastroenterologie má díky rekonstrukci nejkratší...

pátek, 10. listopadu 2017, 12:30

Nejkratší objednací lhůty v kraji si od nově zrekonstruovaného oddělení gastroenterologie slibuje vedení Krajské nemocnice...

Nemocnice vydá na zvýšení mezd v příštím roce 100 milionů korun

pondělí, 6. listopadu 2017, 10:19

Představenstvo největší krajské nemocnice Libereckého kraje rozhodlo o navýšení mezd všem zdravotnickým a nezdravotnickým...

Zubní pohotovost v Liberci zkrátí své ordinační hodiny

středa, 18. října 2017, 12:58

Zubní pohotovost v liberecké nemocnici zkrátí od Nového roku své ordinační hodiny. Zatímco nyní je o víkendech a svátcích služba...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Měří, nebo neměří? V Liberci se opět řeší...

  • Policie zadržela dva mladíky. Distribuovali...

  • FOTO, VIDEO: NA Kunratické shořela stodola....

  • FOTO: Teknaři se po Czaroteku vydali na...

 
 

O čem píše Drbna.cz

TOP 09 chce vyšší tresty za týrání zvířat, míří i na množírny

Zpřísnění postihů za týrání zvířat, definici množíren a nový trest v podobě zákazu chovu zvířat obsahuje novela trestního zákoníku, kterou ve Sněmovně připravila TOP 09. Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil na tiskové konferenci uvedl, že pro návrh novely začnou poslanci hledat podporu příští týden, dopředu už získali kolegy z klubu Pirátů a hnutí STAN. Přísnější postihy, včetně až osmi let odnětí svobody pro nejzávažnější činy, autoři novely navrhují i pro provozovatele množíren.

(NE)OBYČEJNÍ: Postavit školu bylo největší školou pro mě, říká Veronika Pospíšilová

Je jí 29 let. Narodila se v Českých Budějovicích, studuje na Karlově univerzitě, kde si dodělává doktorát a v rámci toho tam přednáší na vietnamistice a etnologii, učí v Budějcích jógu malé i velké, mluví vietnamsky, a staví školy v Kambodži. Ano, takhle drobná dívka s úsměvem od ucha k uchu se jednoho dne chopila příležitosti a rozhodla se udělat Zemi lepším místem pro žití.

Číňané se po půl roce ozvali: v české firmě HE3DA jsme špionáž nedělali

Uplynulo půl roku od chvíle, kdy HlídacíPes.org upozornil – na základě informací od zástupců české společnosti HE3DA – na pokus o průmyslovou špionáž v této firmě vyvíjející speciální baterie. Až nyní se čínská společnost CDC obviněním začala bránit.