Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nemocnice Frýdlant: Jsme připraveni investovat 100 milionů

 
středa, 6. prosince 2017, 10:50

Poskytuje zdravotní péči obyvatelům Frýdlantska a už dva roky marně čeká na úpravu nájemní smlouvy, aby mohla pokračovat. Nemocnice Frýdlant.

Nemocnice Frýdlant s.r.o. patří soukromému vlastníkovi, který ji chce dál provozovat a rozvíjet. Nemocnice není ten barák. Nemocnice, to jsou lékaři, sestry a další, kteří zde pečují o pacienty, přístroje, vybavení, smlouvy s pojišťovnami.  Budova, kde funguje Nemocnice Frýdlant, patří městu Frýdlant. Potřebuje „finanční injekci“, poslední roky do ní město nedalo ani korunu. Vložit do ní až 100 milionů je připraven vlastník Nemocnice Frýdlant. Musí se ale prodloužit nájemní smlouva. 

V září 2017 předložilo zastupitelstvo města Frýdlant podmínky nájemní smlouvy, jejichž splnění není reálné. Nelze nám několikanásobně zvýšit nájemné bez záruky, že se prostředky použijí také na investice do objektu nemocnice. A hlavně nelze diktovat a navýšit rozsah poskytované zdravotní péče, na který nemá nemocnice ani přístroje ani lékaře a sestry. Konkrétně –  nelze zajistit nepřetržitou přítomnost čtyř atestovaných lékařů: anesteziolog, internista, chirurg a gynekolog. To je celkem minimálně 20 atestovaných lékařů a to žádná srovnatelná nemocnice nemá.

Nemocnice Frýdlant se mění stejně jako jiné srovnatelné nemocnice. Nedělá to, na co nemá lidi a vysoce specializované přístroje. To, co dělá, dělá dobře. Vzhledem ke své poloze na periferii ČR a velikosti je to logické řešení, podporované řadou odborníků. Další fungovaní nemocnice by mělo být společným zájmem jejího vlastníka i zastupitelstva města Frýdlant. Místní tady dostanou péči hrazenou z veřejného pojištění a za skvělou péči v oborech chirurgie, gynekologie či ošetřovatelské péče budou jezdit i lidé z daleka.

„Nemocnice Frýdlant je naše. Máme dlouhodobý plán, jak ji rozvíjet. Přestavět operační sály, přeskupit prostory tak, aby to bylo logické a pohodlné pro lékaře, pacienty i jejich návštěvy. Obrovská investice je obrovský závazek. Kdybychom někam nainvestovali 100 milionů, je logické, že tam chceme pokračovat. Nesplnitelné podmínky diktované městem nás srážejí na kolena,“ je přesvědčen ředitel Nemocnice Frýdlant Jan Rais.

Podpora postojů Nemocnice Frýdlant

Proč nemohou mít lékaři malých nemocnic stejné podmínky jako kolegové v nemocnicích velkých? „Protože úplně jiná letadla můžou přistávat v Ruzyni a jiná v Čáslavi na polním travnatém letišti. Je to prostě rozdíl,“ říká profesor Pavel Pafko v rozhovoru pro HOSPITAL in.

„V České republice neproběhla restrukturalizace lůžkového fondu akutních nemocnic tak, aby počet akutních lůžek byl přiměřený nejenom počtu obyvatel, ale také přiměřený tomu, co ta nemocnice může udělat,“ v Českém rozhlase se vyjádřil proděkan LF UK David Marx.

„I město musí přijmout realitu. Pochopit, kam se pohnulo české zdravotnictví, a nechat odpovědného vlastníka, aby zde provozoval nemocnici s obory  smysluplnými pro region,“ říká Jan Rais. Působí i v Krajské nemocnici Liberec jako technický náměstek ředitele.    

PR text

Štítky Frýdlant, nemocnice,

 


 

Kam dál?

FOTO: Zhruba každý pátý nakažený virem HIV o své nemoci neví....

pátek, 1. prosince 2017, 18:11

Ulice Liberce už počtvrté brázdila osvětová tramvaj upozorňující na riziko nákazy HIV. Právě na první prosincový den připadá...

FOTO: Oddělení gastroenterologie má díky rekonstrukci nejkratší...

pátek, 10. listopadu 2017, 12:30

Nejkratší objednací lhůty v kraji si od nově zrekonstruovaného oddělení gastroenterologie slibuje vedení Krajské nemocnice...

Nemocnice vydá na zvýšení mezd v příštím roce 100 milionů korun

pondělí, 6. listopadu 2017, 10:19

Představenstvo největší krajské nemocnice Libereckého kraje rozhodlo o navýšení mezd všem zdravotnickým a nezdravotnickým...

Zubní pohotovost v Liberci zkrátí své ordinační hodiny

středa, 18. října 2017, 12:58

Zubní pohotovost v liberecké nemocnici zkrátí od Nového roku své ordinační hodiny. Zatímco nyní je o víkendech a svátcích služba...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • FOTO: V Nise nedaleko Babylonu leželo mrtvé...

  • Na Šalďáku srazila tramvaj mladou dívku,...

  • POČASÍ: Ohlásí se zima? Přijde mráz, po...

  • Liberec chystá loučení s tramvajemi, jež...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Novináři, pomstychtivá exmanželka a nemocný syn

Petra Paroubková před časem v pořadu Jiřího Kubíka na TV Seznam prohlásila, že má důkazy o tom, že její exmanžel Jiří Paroubek měl nelegální milionové příjmy. Seznam okolo výroku bez sebemenšího předloženého důkazu vytvořil takový humbuk, že orgány činné v trestním řízení vydaly prohlášení, že začnou konat.

Babiš: Syn a jeho matka již pochopili, jak je novináři zneužili

Andrej Babiš mladší a jeho matka už pochopili, jak je novináři zneužili, uvedl premiér Andrej Babiš po sobotním setkání se svým synem. Napsal to na svém facebookovém profilu. Uvedl, že se synem v Ženevě strávil pět hodin.

Hamáček by teď pro pád vlády nebyl, ČSSD podle něj teprve rozhodne

Předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček by teď pro opoziční návrh na vyslovení nedůvěry vládě nehlasoval. V České televizi dnes také řekl, že opozice nemá plán pro případ pádu kabinetu. Pokud ČSSD odejde z vlády, nahradí ji hnutí Svoboda a přímá demokracie, uvedl. Zdůraznil však, že ČSSD o svém stanovisku teprve rozhodne. Předsednictvo strany se stejně jako poslanecký klub sejde zřejmě ve středu, řekl. Do pátku strana definitivně oznámí svůj postup.