Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Chřipková epidemie v Libereckém kraji trvá, nemocných zas přibylo

 
pátek, 23. února 2018, 22:32

Chřipková epidemie v Libereckém kraji trvá, nemocných zase přibylo. Na 100 tisíc obyvatel připadá 2945 nemocných s akutními respiračními infekcemi, což je o 4,4 procenta víc než před týdnem. Ve všech okresech překračuje nemocnost epidemický práh, nejvyšší dlouhodobě zůstává na Liberecku. Nejvíce nemocných je v dětských věkových kategoriích do 14 let.

Nemocných s akutními respiračními infekcemi přibylo od minulého týdne v celé zemi, i když jen nepatrně. Na 100 tisíc obyvatel je v ČR 1954 případů, což je jen o půl procenta víc než před týdnem. "Očkování proti chřipce v současné době již nedoporučujeme," doplnila mluvčí Krajské hygienické stanice v Liberci Zuzana Balašová.

Nemocných od minulého týdne přibylo ve všech okresech Libereckého kraje. Nejvíc pacientů je na Liberecku, kde na 100.000 obyvatel připadá 3493 nemocných, o 1,1 procenta víc než před týdnem. Největší růst počtu nemocných zaznamenali lékaři na Jablonecku, kde nemocnost stoupla od minulého týdne o 16,4 procenta a na 100.000 obyvatel tam připadá 3084 pacientů s respiračními či chřipkovými onemocněními. Na dvojnásobek tam vzrostla nemocnost u seniorů nad 60 let, o 30 procent víc nemocných je podle Balašové mezi dětmi do pěti let.

"V tomto týdnu byl u 26 nemocných prokázán virus chřipky typu B a u jednoho nemocného virus chřipky A. Od začátku chřipkové sezony už byla chřipka prokázána u stovky nemocných z toho 91 případů bylo typu B a devět typu A. Stále registrujeme významně vysoké hodnoty u chřipce podobných onemocnění. Evidujeme i jeden závažný průběh onemocnění vyžadující intenzivní zdravotnickou péči," dodala Balašová.

Ve všech nemocnicích v kraji a některých domovech pro seniory dál platí zákaz návštěv. "Vzhledem k vývoji nemocnosti zůstane zákaz v platnosti ještě minimálně celý příští týden," řekla dnes mluvčí Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa Kateřina Amrichová. Všechna lůžková oddělení jsou tam pro návštěvy uzavřena od 5. února.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

FOTO: Liberecká nemocnice rozšířila a modernizovala rehabilitaci

pátek, 23. února 2018, 08:46

Krajská nemocnice Liberec investovala do modernizace a rozšíření rehabilitačního oddělení, které už potřebám největší nemocnice v...

Zdravotní knížka kdykoliv při ruce. Projekt Zdravel konečně přináší...

čtvrtek, 15. února 2018, 17:38

Elektronizace bývá často strašákem, dvojnásob to platí v případě zacházení s citlivými údaji, se kterými přichází do kontaktu...

Chřipková epidemie v Libereckém kraji trvá, nemocnost stoupla

pátek, 9. února 2018, 17:05

Chřipková epidemie v Libereckém kraji trvá. Nemocnost akutními respiračními infekcemi je nejvyšší v celé zemi a nadále stoupá. Za...

Spor mezi Frýdlantem a provozovatelem nemocnice pokračuje. Dohoda je...

pátek, 9. února 2018, 09:31

Spor mezi společností EUC provozující Nemocnici Frýdlant a městem Frýdlant, které ji pronajímá areál, pokračuje. Vedení...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Studenti budou stávkovat. Vadí jim trestně...

  • Tragické úmrtí muže, kterého zasypala siláž,...

  • Nová silnice z Liberce do Jablonce nad Nisou...

  • Vyšetřování tragické nehody ve...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak fungují referenda ve Švýcarsku?

V rámci debat o zavedení obecného referenda je často zmiňováno Švýcarsko jako příklad země, ve...

Myjete nádobí v ruce? Vezměte si raději rukavice

Více než třetina tuzemských domácností vlastní myčku nádobí, přípravek pro ruční mytí však někdy...

Putin obhájil mandát, po sečtení třetiny hlasů má 74 procent

Ruský vůdce Vladimir Putin dnes podle očekávání s přehledem a velkým náskokem obhájil už v prvním...