Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nemocných neustále přibývá. Podle hygieniků už začíná epidemie

 
pátek, 1. února 2019, 15:10

V posledním týdnu opět velmi přibylo nemocných s respiračními onemocněními a chřipkou. Jen v libereckém okrese je nyní 2119 nemocných na sto tisíc obyvatel, což už je nad hranicí epidemie.

V celém kraji je nemocných o něco méně, 1986 na sto tísíc obyvatel, i to už je ale nad hranicí epidemie. Nejvyšší nárůst jen pak hlášen z České Lípy, kde za týden nemocných přibylo o 64 procent.

Současně se v celém kraji zvýšil počet laboratorně potvrzených případů chřipky. „Od začátku sezóny evidujeme 35 případů chřipky typu A s převahou chřipky A H1N1. U tří osob s laboratorně potvrzenou chřipkou došlo k těžkému průběhu, který si vyžádal hospitalizaci v režimu intenzívní péče," uvádí Krajská hygienická stanice

Popsaná situace naznačuje začínající epidemii akutních respiračních infekcí s významným podílem chřipkového viru.

„Vzhledem k výše uvedenému vývoji doporučuje KHS LK uplatňovat obvyklá protiepidemická opatření ve zdravotnických zařízeních a zařízeních sociální péče včetně," dodávají hygienici.

Napsal(a) redakce | Foto pixabay
 


 

Kam dál?

Nemocných výrazně přibývá, za poslední týden je jich o čtvrtinu více

pondělí, 28. ledna 2019, 14:29

V Libereckém kraji výrazně přibylo lidí s respiračními onemocněními a objevily se i první případy chřipky. Na 100 tisíc lidí je v...

Slunečný víkend na horách přinesl i komplikace. Záchranáři řešili...

pondělí, 21. ledna 2019, 07:01

Počasí o víkendu do hor nalákalo tisíce turistů a lyžařů, což s sebou přineslo i zvýšený počet úrazů. Záchranáři jich ve...

VIDEO: Ovocná šťáva, která pálí tuky: Výsledek uvidíte za sedm dní

neděle, 20. ledna 2019, 06:30

Dietní režimy většinou ovoce omezují nebo zakazují, ale já vám ho doporučím – v podobě citrusové šťávy, která dokáže s...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání sice počítá, ale školy s těmito žáky často neumí pracovat. Pro zlepšení situace by byla potřeba větší informovanost společnosti o této problematice a lepší vzdělávání pedagogů. Na dnešní mezinárodní konferenci Potřeba změny ve vzdělávání nadaných to řekla předsedkyně Společnosti pro talent a nadání Eva Vondráková.