Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Nemocnice vychází vstříc zaměstnancům. Z bývalé ubytovny bude školka

 
středa, 20. února 2019, 14:12

Až 88 dětí pojme školka, kterou chystá od příštího školního roku otevřít liberecká nemocnice. Vzniká v budově bývalé nemocniční ubytovny v Klášterní ulici. Aktuálně probíhají stavební úpravy. Nemocnici nová školka vyjde na 35 milionů korun.

„Zápis do školky bude počátkem května, od začátku příštího školního roku pak začne normálně fungovat," uvedl mluvčí nemocnice Václav Řičář.

O vzniku školky se v nemocnici začalo hovořit už téměř před deseti lety. „Bylo to hodně žádáno a hodně se o tom mluvilo," uvedla ředitelka pro ošetřovatelskou péči Marie Fryaufová.

Naplnit školku tak nejspíš nebude problém, pracovníci nemocnice mají 370 dětí od dvou do pěti let. „Jsme připraveni tu pohlídat i děti, jejichž rodiče budou mít dvanáctihodinovou směnu," dodal mluvčí.

Ve dvou čtyřpodlažních panelových domech bylo v minulosti dohromady 32 bytů. Školka bude v prvních dvou patrech obou budov, které se dispozičně zcela předělávají. Nové budou i rozvody elektřiny, topení, vody, přibude výtah. Nyní nevábně vypadající domy se změní i zvenčí. Dělníci budou opravovat střechu, vymění okna, fasádu zateplí a přilehlou zahradu vybaví herními prvky a pozemek oplotí.

Do budovy se přestěhuje také administrativa

Do vrchních dvou pater se v budoucnu nastěhuje část administrativy nemocnice. „Budeme bourat část areálu kvůli výstavbě centra urgentní medicíny a budeme bourat bývalé ředitelství," dodal Řičář. Na místě ředitelství by mělo být centrum pozitronové emisní tomografie. Takzvané PET centrum využívané při diagnostice nádorových onemocnění nemocnice zatím nemá a pacienti na specializované vyšetření musí jezdit 100 kilometrů do Prahy, Ústí nad Labem či Hradce Králové.

Mateřská školka KNL

  • Čtyři oddělení pro cca 88 dětí
  • Minimálně jedno oddělení s provozní dobou 12 hodin
  • Celková investice 35 milionů korun
  • Zahájení provozu v září 2019
  • Školka obsadí dvě podlaží, ve zbytku bude administrativa

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Luboš Vrabec | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Statisíce lidí ve městech spí v hluku, Liberec je na tom ještě dobře

pondělí, 18. února 2019, 10:14

Statisíce lidí ve velkých městech spí podle strategických hlukových map ministerstva zdravotnictví v nadměrném hluku. Podle...

Chřipková epidemie Liberecký kraj asi jen tak neopustí, nejhorší je...

sobota, 16. února 2019, 09:36

Zejména v posledním týdnu evidují v Libereckém kraji nárůst chřipky. Nemocnost v posledních dnech stoupla zejména na Semilsku.

Ve frýdlantské nemocnici operovali první dva pacienty od otravy

úterý, 12. února 2019, 13:26

V soukromé Nemocnici Frýdlant ze skupiny EUC začali v úterý znovu operovat. Sály byly uzavřené od loňského listopadu, kdy se u...

Epidemie stále trvá, nemocných opět přibylo

sobota, 9. února 2019, 09:39

Nemocnost v Libereckém kraji za poslední týden stoupla o dalších šest procent. Na 100 tisíc obyvatel připadá 2105 lidí s akutním...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na hostivařské trati nastal další milník. Začala rekonstrukce železniční stanice Praha-Vršovice

Jeden z největších železničních projektů v zemi, čtyřmiliardová optimalizace traťového úseku z Prahy-Hostivaře na Hlavní nádraží, pokročil k dalšímu milníku – rekonstrukci stanice Praha-Vršovice.

Kterým eshopům s potravinami se raději vyhnout? Upozorňuje na to web potravinářské inspekce

Jak nakoupit potraviny a doplňky stravy snadno přes internet a přitom se nenapálit? To se snaží zajistit potravinářská inspekce, která zřídila novou sekci webu Potraviny na pranýři s názvem Rizikové weby.

Stát chce podle Babiše koupit ArcelorMittal za korunu

Stát chce koupit ostravský hutní podnik ArcelorMittal za korunu. Premiér Andrej Babiš (ANO) to uvedl v dnešním vydání Hospodářských novin (HN). Babiš řekl, že se zástupci ArcelorMittalu o koupi jedná. Britská firma Liberty House, která plánuje hutě koupit, není podle premiéra transparentní. Skupina ArcelorMittal musí ostravský podnik a další evropské hutě prodat, aby mohla koupit největší evropskou ocelárnu Ilva v Itálii. Evropská komise (EK) již dříve sdělila, že Liberty House je vhodným zájemcem o ostravské hutě a může je převzít.