Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Nemocnice vychází vstříc zaměstnancům. Z bývalé ubytovny bude školka

 
středa, 20. února 2019, 14:12

Až 88 dětí pojme školka, kterou chystá od příštího školního roku otevřít liberecká nemocnice. Vzniká v budově bývalé nemocniční ubytovny v Klášterní ulici. Aktuálně probíhají stavební úpravy. Nemocnici nová školka vyjde na 35 milionů korun.

„Zápis do školky bude počátkem května, od začátku příštího školního roku pak začne normálně fungovat," uvedl mluvčí nemocnice Václav Řičář.

O vzniku školky se v nemocnici začalo hovořit už téměř před deseti lety. „Bylo to hodně žádáno a hodně se o tom mluvilo," uvedla ředitelka pro ošetřovatelskou péči Marie Fryaufová.

Naplnit školku tak nejspíš nebude problém, pracovníci nemocnice mají 370 dětí od dvou do pěti let. „Jsme připraveni tu pohlídat i děti, jejichž rodiče budou mít dvanáctihodinovou směnu," dodal mluvčí.

Ve dvou čtyřpodlažních panelových domech bylo v minulosti dohromady 32 bytů. Školka bude v prvních dvou patrech obou budov, které se dispozičně zcela předělávají. Nové budou i rozvody elektřiny, topení, vody, přibude výtah. Nyní nevábně vypadající domy se změní i zvenčí. Dělníci budou opravovat střechu, vymění okna, fasádu zateplí a přilehlou zahradu vybaví herními prvky a pozemek oplotí.

Do budovy se přestěhuje také administrativa

Do vrchních dvou pater se v budoucnu nastěhuje část administrativy nemocnice. „Budeme bourat část areálu kvůli výstavbě centra urgentní medicíny a budeme bourat bývalé ředitelství," dodal Řičář. Na místě ředitelství by mělo být centrum pozitronové emisní tomografie. Takzvané PET centrum využívané při diagnostice nádorových onemocnění nemocnice zatím nemá a pacienti na specializované vyšetření musí jezdit 100 kilometrů do Prahy, Ústí nad Labem či Hradce Králové.

Mateřská školka KNL

  • Čtyři oddělení pro cca 88 dětí
  • Minimálně jedno oddělení s provozní dobou 12 hodin
  • Celková investice 35 milionů korun
  • Zahájení provozu v září 2019
  • Školka obsadí dvě podlaží, ve zbytku bude administrativa

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Luboš Vrabec | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Liberec kvůli Czaroteku přijme novou vyhlášku. Jen zkoumám reakce,...

pondělí, 18. února 2019, 14:44

Velký rozruch vzbudila informace, že se na konec dubna do Krásné Studánky opět chystá Czarotek. Na radnici i Liberecký kraj píší...

Rušící hluk z děl ve Vesci? Nesmysl tvrdí město i místní

pondělí, 18. února 2019, 06:00

Na redakci Liberecké Drbny se obrátil čtenář s tím, že mu ve spánku brání hluk, který se nese od sněžných děl. Tento čtenář totiž...

Aktualizováno 17. února 2019, 18:59

FOTO, VIDEO: Hasiči evakuovali lidi z Fora kvůli požáru...

sobota, 16. února 2019, 21:41

V OC Forum zasahovali večer hasiči. Událost byla oznámena v 21:07 na operační a informační středisko. Podle oznamovatele v...

Také do Liberce v předstihu dorazí jaro. O víkendu bude dvanáct...

čtvrtek, 14. února 2019, 11:07

V příštích dnech nás čeká výrazné oteplení. Víkend bude vpravdě jarní, meteorologové předpovídají až dvanáct stupňů a jasnou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Dnes oni. Zítra kdokoliv

Stačí jen poslouchat a člověka mrazí. Není to přitom mrazení ze strachu nebo hrůzy něčeho nebezpečného a dosud nepoznaného. Naopak. Je to zděšení z poznání něčeho, o čem víme, že je v nás, ve všech. Temná a upřímná nenávist, která sílí pokaždé, když strach vytlačí rozum a nahradí ho ještě silnější a ještě zanícenější nenávistí.

Pozor na jarní pálení bioodpadu. Může způsobit požár

S ústupem zimy se lidé vrhají do úklidu svých zahrad. S tím se pojí i časté pálení klestí a biologického odpadu. Hasiči ale upozorňují, že pálení je v tomto období poměrně rizikové.

Aktualizováno před 17 hodinami

Střelba v Utrechtu má podle starosty tři mrtvé a devět zraněných

Tři mrtvé a devět zraněných, z nich tři jsou ve vážném stavu, si dnes vyžádala střelba v tramvaji v nizozemském městě Utrecht. Na twitteru to oznámil starosta města Jan van Zanen. Policie jako motiv nevyloučila terorismus a po střelci pátrá. Stejnojmenná provincie Utrecht zvýšila na nejvyšší stupeň varování před možným teroristickým útokem, zpřísněná bezpečnostní opatření ale platí na řadě míst v celém Nizozemsku. V pohotovosti je i armáda. Premiér Mark Rutte incident označil za znepokojivý, situaci se již věnuje krizový protiteroristický štáb.