Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Počet nemocných už je pod hranicí epidemie. Jeden pacient na chřipku zemřel

 
sobota, 23. března 2019, 13:03

V Libereckém kraji za poslední týden opět mírně ubylo nemocných s akutními respiračními infekcemi a chřipkou. Nemocnost klesla o 4,6 procenta na 1270 případů na 100 tisíc obyvatel. Jeden člověk chřipce podlehl

„Nemocnost ve všech okresech je pod epidemickým prahem," uvedla mluvčí Krajské hygienické stanice v Liberci Zuzana Balašová. O epidemii se hovoří tehdy, když se počet pacientů pohybuje mezi 1600 až 1800 nemocnými na 100 tisíc lidí. Na hranicí epidemie byl minulý týden ještě okres Liberec. Nemocnost v Libereckém kraji je ale stále znatelně nad republikovým průměrem, který je aktuálně 944 nemocných na 100 tisíc obyvatel.

Noví nemocní stále jsou

Stále ještě přibývá v kraji nových onemocnění chřipkou, i když už jich není tolik jako v minulých týdnech. Za tento týden přibylo šest laboratorně potvrzených případů a od začátku chřipkové sezony jich tak je už 252. Převažuje typ A H1N1. Těžký průběh nemoci, který si vyžádal hospitalizaci v režimu intenzivní péče, mělo 16 pacientů s laboratorně potvrzenou chřipkou, jeden z nich zemřel, dodala Balašová.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Problém pro frýdlantskou nemocnici. Nemůže provádět ortopedické...

úterý, 19. března 2019, 17:19

Soukromá nemocnice Frýdlant ze skupiny EUC nemůže nabízet jednodenní ortopedické operace, neuspěla ve výběrovém řízení. Pacienti...

Mladý kardiolog trpí závažným onemocněním. Pomáhá mu plavání s...

sobota, 16. března 2019, 18:00

Dvaatřicetiletý Jakub Rychlík z Jihlavy je kardiolog a má dvě malé děti. Donedávna pomáhal prostřednictvím své práce druhým, a to...

Chřipka na ústupu. Nemocných ubývá, přesto jeden člověk zemřel

sobota, 9. března 2019, 11:02

V Libereckém kraji se zlepšuje situace nemocných s chřipkou a akutním respiračním onemocněním. Zatím nejvyšší nemocnost stále...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby sociální demokracie vyměnila svého kandidáta na ministra kultury Michala Šmardu (ČSSD) za někoho jiného. Hamáček po schůzce s ministerským předsedou novinářům řekl, že ČSSD trvá na dodržování ústavy a koaliční smlouvy a kandidáta nemá důvod měnit. Nechtěl upřesnit, dokdy by mohla ČSSD vyčkávat.

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500 korun stejně jako pro seniory nad 70 let. Dosud dostávali zpět až částku nad 5000 korun jako ostatní zdraví dospělí. Na twitteru to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Národní rada osob se zdravotním postižením snížení ochranného limitu žádala už loni v květnu loňského roku.

FOTO: Nové sochy před radnicí. Do Liberce se po půl století vrací dílo Olbrama Zoubka

Na nároží radnice už stojí nové sochařské dílo. A je rovnou od jednoho z nejznámějších sochařů Olbrama Zoubka. Liberečáci tak budou příštích dvanáct měsíců procházet mezi charakteristickými postavami soch Kúra, Klytaimnéstry, Jidáše a Ifigénie.