Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Péči o pacienty ve Frýdlantu převzala liberecká nemocnice

 
pondělí, 1. července 2019, 14:20

Péči o pacienty ve Frýdlantu převzala dnes Krajská nemocnice Liberec. Největší nemocnice v Libereckém kraji odkoupila od EUC nemocnici za 8,6 milionu korun, což odpovídá zůstatkové hodnotě vybavení. Areál samotný patří městu Frýdlant a nemocnice si ho pronajímá. Pro nemocné se dnes mnoho nezměnilo, nemocnice normálně funguje, žádné z oddělení nový provozovatel nezavřel.

Většina pacientů změnu vítá, mnozí se obávali, že nemocnice ve Frýdlantu skončí. „Je to dobře, museli bychom všichni jezdit do Liberce a bylo by tam pro nás asi málo místa," řekl Jaroslav Janáček, který dnes mířil na kontrolu na chirurgii. „Určitě mi to zjednoduší život, že nebudu muset jezdit do Liberce, přeci jen je to daleko a teď nemůžu jezdit autem," doplnil Jiří Kubát, který je po infarktu.

Péče pro 25 tisíc lidí

Nemocnice Frýdlant zajišťuje péči pro 25 tisíc obyvatel Frýdlantského výběžku. Firma EUC (dříve Euroclinicum) ji koupila v roce 2013. Od té doby ve Frýdlantu kvůli nedostatku lékařů postupně omezila péči. Už rok neposkytuje ani lékařskou pohotovost. Situaci ještě zkomplikovala otrava krve, která se v závěru loňského roku objevila u devíti operovaných pacientů. Příčiny dosud nejsou jasné, policie případ stále vyšetřuje. Liberecký kraj usiloval o odkoupení nemocnice tři roky.

Zachování péče

„Chceme nemocnici ve Frýdlantu zachránit a stabilizovat. Máme zájem o všechny dobré, poctivě a pilně pracující zaměstnance nemocnice. Dobří zdravotníci jsou to nejlepší, co nemocnice má," řekl generální ředitel liberecké nemocnice Richard Lukáš. Krajská nemocnice podle něj plánuje, že ve Frýdlantu zachová maximální možný rozsah medicíny a chce poskytovat lidem bezpečnou a kvalitní zdravotní péči. „Žádné oddělení se nezavírá, nikdo neztrácí svou práci, nebudeme ale nutit naše zaměstnance, aby šli pracovat do Frýdlantu, sami jich v Liberci nemáme dost. Nebudeme ohrožovat libereckou nemocnici ve snaze zachránit tu frýdlantskou," dodal Lukáš.

Napsal(a) ČTK | Foto Nemocnice Frýdlant
 


 

Kam dál?

Nadační fond Pink Bubble proměnil a vybavil další prostory, které...

pondělí, 1. července 2019, 09:23

Tento týden se na Klinice dětské hematologie a onkologie 2. lékařské fakulty UK a Fakultní nemocnice Motol při otevření...

Isotonické nápoje – minerály či ionty, nebo spíš cukr a chemie?

neděle, 30. června 2019, 15:01

Pronikají do regálů běžných supermarketů a často se „tváří“ nepostradatelně. Jde o produkty, které obestírá aura drinku...

Liberečtí lékaři vyvinuli speciální dlahu, používá se u operací pánve...

neděle, 30. června 2019, 13:05

Lékaři traumatologicko-ortopedického centra liberecké nemocnice vyvinuli speciální Omega dlahu, která se používá při vážných...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.