Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ve frýdlantské nemocnici opět funguje chirurgická ambulance. Od září se bude i operovat

 
čtvrtek, 15. srpna 2019, 13:34

Krajská nemocnice Liberec, která od července provozuje Nemocnici Frýdlant, tam obnovila chirurgickou ambulanci. Od září plánuje obnovit ve Frýdlantu i operace. Do nemocnice budou dojíždět z Liberce erudovaní specialisté. V ambulanci ordinuje primář liberecké chirurgie Peter Hromádka.

„Zatím jsem indikoval k operaci čtyři pacienty z Frýdlantska. Myslím, že číslo se bude postupně navyšovat. Prázdninové měsíce svádí lidi k jiným aktivitám, než je návštěva lékaře. Také bude pravděpodobně, bohužel, delší dobu trvat, než se nám podaří obnovit důvěru ve frýdlantskou nemocnici. Ale já věřím, že se nám to podaří," řekl Peter Hromádka.


Od září počítá s tím, že se ve Frýdlantu bude znovu tři dny v týdnu operovat. Ve Frýdlantu budou podle Hromádky lékaři provádět jednodušší zákroky. Za komplikovanějšími operacemi budou muset lidé do Liberce, kde se pacienti i lékaři mohou spolehnout na zázemí velké nemocnice.

„Chováme se k pacientům zodpovědně, což znamená, že jim otevřeně říkáme i věci, které neslyší úplně rádi. Jako například u pacientky s poměrně komplikovanou diagnózou, které jsem musel vysvětlit, že pro ni bude lepší počkat si na operaci v Liberci, kde jsou připravena specializovaná oddělení, kdyby náhodou nastaly neočekávané komplikace," doplnil primář.

Nemocnice Frýdlant

Nemocnice Frýdlant, která zajišťuje péči pro 25 tisíc lidí z Frýdlantského výběžku, v posledních letech kvůli nedostatku lékařů postupně omezila péči. Od července ji provozuje největší Krajská nemocnice Liberec, která společnost odkoupila za 8,6 milionu korun od EUC. Cena odpovídá zůstatkové hodnotě vybavení, areál totiž patří městu Frýdlant a provozovatel si ho pronajímá. Podle generálního ředitele Richarda Lukáše chce krajská nemocnice ve Frýdlantu zachovat maximální možný rozsah medicíny.

Napsal(a) ČTK | Foto Nemocnice Frýdlant
 


 

Kam dál?

Klíšťovou encefalitidou onemocnělo v Libereckém kraji už třináct lidí

úterý, 30. července 2019, 07:12

Hygienici letos v Libereckém kraji zaznamenali neobvyklý nárůst případů nákazy klíšťovou encefalitidou. Lidem doporučují zvýšenou...

Tropické počasí znamená i vyšší riziko rakoviny kůže

sobota, 27. července 2019, 09:12

Tropické počasí, které se vrátilo do Česka, s sebou přináší i riziko zdravotních problémů. Jedním z nejzávažnějších je rakovina...

Do babyboxu v České Lípě někdo odložil novorozeného chlapečka

pátek, 26. července 2019, 11:12

Do babyboxu v nemocnici v České Lípě v pátek ráno někdo odložil novorozeného chlapečka. Dostal jméno Miloš po primáři gynekologie...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.