Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Staniční liberecké nemocnice je v nejužším finále soutěže Nejsestřička Sympatie 2019

 
čtvrtek, 12. září 2019, 10:20

Skvělým úspěchem se může pochlubit Irena Šebková Šťovíčková, staniční sestra ambulancí klinické onkologie Krajské nemocnice Liberec, a.s. V nabité nominaci šesti stovek zdravotních sester a bratrů ze zdravotnických a sociálních zařízení z celé České republiky se dokázala v soutěži Nejsestřička Sympatie probojovat až do úzkého dvanáctičlenného finále.

Do soutěže ji nanominovaly vrchní sestry společně s Mgr. Marií Fryafovou, ředitelkou ošetřovatelské péče KNL. „Výběr kandidátky za naši nemocnici nebyl jednoduchý, máme tu velkou spoustu výborných sester, které by zcela jistě měly nemenší šanci na úspěch. Nakonec jsme se rozhodly pro Irenu Šebkovou Šťovíčkovou a postup do nejužšího finále ukázal, že to byla dobrá volba,“ říká Marie Fryaufová.

Ta také dodává, že nominovaná sestřička je oblíbená jak v kolektivu zaměstnanců onkologie, tak především u pacientů. Je prý usměvavá, vstřícná a pracovně velmi zdatná. Dokáže vytvořit optimální atmosféru jak na pracovišti, tak i mezi pacienty. I díky tomu je na jejím oddělení naprosto minimální fluktuace. A také v liberecké nemocnici pracuje velice dlouho. To ostatně potvrzují i slova Ireny Šebkové.

Podpořte libereckou sestřičku hlasováním

„Do liberecké nemocnice jsem nastoupila ihned po zdravotnické škole v roce 1985. S výjimkou mateřské dovolené a jednoho dalšího roku tu pracuji v podstatě nepřetržitě. Nejprve na kožním oddělení, kde jsem byla až ro roku 1995 a pak již na oddělení, kde jsem doposud, na ambulanci onkologie. Po absolvování onkologické specializace jsem se pak stala staniční sestrou,“ popisuje svoji dráhu v nemocnici.

Za ta dlouhá léta se její pracoviště proměnilo od základů, v roce 1995 zde pracovala jedna sestra, dnes jich tu je dvanáct. Podařilo se jí tak z nuly vybudovat  poměrně velké oddělení, na němž zavedla například také používání ochranných pomůcek a nových postupů při přípravě. I ona říká, že v liberecké nemocnici pracuje spousta dalších výborných sester, proto i týden zvažovala, zda má právě ona nominaci přijmout.

„Nakonec jsem se rozhodla hozenou rukavici zvednout. Řekla jsem si, že je to prima příležitost, jak zpropagovat naši nemocnici,“ dodává Irena Šebková Šťovíčková.

Soutěž Batist Nej sestřička Sympatie si dává za cíl vybrat nejlepší zdravotní sestru z pohledu odborného a lidského. Jak říkají organizátoři, tento projekt je prezentací náročné práce sestřiček, o které se často říká, že je posláním. Záměrem je vyzdvihnout jejich podstatnou úlohu ve zdravotnictví, profesionalitu a chování nejen k pacientům a vyjádřit jim touto akcí poděkování. Letos se koná již jedenáctý ročník a finále se uskuteční 5. října 2019 v Náchodě.

Tisková zpráva | Foto Nemocnice Liberec
 


 

Kam dál?

Pneumokok stále hrozí. Loni v Libereckém kraji onemocnělo invazivním...

úterý, 3. září 2019, 08:45

Velmi vážnému průběhu invazivní pneumokokové infekce (IPO) loni v Libereckém kraji čelilo 27 lidí, 4 z nich podle Jaroslava...

Liberec na směně pozemků s krajem kvůli heliportu prodělá. Bereme to...

čtvrtek, 29. srpna 2019, 08:20

Liberec kvůli výstavbě nového heliportu pro leteckou záchrannou službu na městském letišti připravuje s Libereckým krajem směnu...

Do libereckého babyboxu někdo odložil několikaměsíčního chlapce....

středa, 21. srpna 2019, 19:55

Do babyboxu v liberecké nemocnici dnes někdo odložil několikaměsíčního chlapce. Dostal jméno Tomáš. Chlapec je celkově 196. dítě...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.