Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Jak mít srdce na správném místě a jak se o ně starat

 
sobota, 21. září 2019, 11:39

Víte, že nepřímá srdeční masáž se nejlépe provádí v rytmu vánoční písničky Rolničky, rolničky nebo písně Stay in Alive od Bee Gees? Víte, jak rozpoznat infarkt nebo mozkovou příhodu? Jak předcházet srdečním chorobám? Právě tyto informace, které mohou zachránit život, se dozvědí návštěvníci akce Světový den srdce vareálu MCU KOLOSEUM, Generála Svobody 83 v Liberci – Pavlovicích. Světový den srdce se koná v pátek 27. září 2019 pod záštitou náměstka hejtmana Libereckého kraje pro oblast zdravotnictví Přemysla Sobotky a je podpořen z dotačního programu Libereckého kraje 2.6. Podpora místní AGENDY 21.

Odpovědi na výše položené otázky vám dají odborníci na slovo vzatí, kteří se jimi zabývají každý den. Zdravotníci Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje, p. o. společně s kolegy z Policie ČR seznámí veřejnost s technikou, která záchranářům a Polici ČR pomáhá v terénu při výjezdech. Lidem, kteří na akci Světový den srdce zavítají, mimo jiné vysvětlí, jak rozpoznat příznaky srdeční příhody nebo jak poskytnout první pomoc.

Náročná léčba

Odborníci z Krajské nemocnice Liberec pohovoří o aktuální situaci v oblasti kardiovaskulárních chorob a následné náročné léčby. Další z partnerů akce, respektive zástupci Všeobecné zdravotní pojišťovny,na místě poskytnou informace o programech, které přispívají na pravidelné pohybové aktivity jakoprevence kardiovaskulárních onemocnění. Výživová poradkyně zájemcům poradí, jak správně upravit životní styl a stravu.

Pozornost si jistě zaslouží projekt Seniorská obálka, který záchranářům usnadňuje řešení tísňových situací a ohrožení zdraví nebo života. Speciální kartu, v níž senioři – v případě potřeby za pomoci příbuzných, osobních asistentek nebo praktického lékaře – vyplní údaje o svých alergiích, nemocech,lécích a kontakty na osoby blízké, umístí v bytě na viditelné místo, aby z ní v případě potřeby záchranáři okamžitě vyčetli potřebné údaje.

Fyzické testy hráčů

Ke Světovému dni Srdce se připojil také Klub FC SLOVAN. Jeho členové tak reagují na to, že jeden z jejich kolegů nedávno nečekaně zemřel právě na selhání srdce. Zástupci klubu společně s hráčem česko-vietnamského původu Filipem Nguyenem na akci v areálu MCU KOLOSEUM vysvětlí, jak a proč jsou hráči fyzicky testováni a že právě fyzické testy by měly pomoci předcházet fatálním situacím.

 


 

Kam dál?

Máte zdravé plíce? Můžete si je nechat vyšetřit bez objednání i...

středa, 18. září 2019, 08:34

Už dneska proběhne v rámci Týdne Idiopatické plicní fibrózy (IPF) Den otevřených ambulancí. Využijte této příležitosti a nechte...

Fronty v ordinacích? Češi chodí k lékaři častěji než jinde, říkají...

neděle, 15. září 2019, 14:23

Delší čekací doby na vyšetření jsou podle zástupců České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně (ČLS JEP) a Koalice...

Staniční liberecké nemocnice je v nejužším finále soutěže...

čtvrtek, 12. září 2019, 10:20

Skvělým úspěchem se může pochlubit Irena Šebková Šťovíčková, staniční sestra ambulancí klinické onkologie Krajské nemocnice...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.