Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Nemocných s respiračními chorobami přibývá, chřipka trápí především děti

 
pátek, 29. ledna 2016, 17:26

V Libereckém kraji přibylo nemocných chřipkou a akutními respiračními chorobami. Na 100 tisíc obyvatel připadá v kraji 1422 nemocných, to je skoro o 16 procent více než před týdnem. Novinářům to dnes řekla mluvčí Krajské hygienické stanice v Liberci Zuzana Balašová.

"Situaci nehodnotíme jako epidemii," uvedla mluvčí. Za epidemický práh považují hygienici 1600 až 1700 případů na 100 tisíc obyvatel.

Nemocných v tomto týdnu přibylo v celé zemi, nárůst ale nebyl tak velký jako v Libereckém kraji. Nemocnost za celou republiku stoupla o 10,6 procenta na 1317 případů na 100 tisíc obyvatel.

V Libereckém kraji je nejvíce nemocných mezi předškoláky a dětmi do 14 let. "Zatím dominují nechřipkové viry, jako jsou rinoviry a viry parachřipky," dodala Balašová.

Minulá chřipková sezona v Libereckém kraji byla nejtragičtější za několik posledních let. V souvislosti s chřipkou zemřelo od podzimu 2014 do jara 2015 devět lidí. Laboratorně bylo potvrzeno 206 případů chřipky, z toho 186 typu A. V 19 případech byl průběh onemocnění závažný a vyžadoval intenzivní péči. Kromě chřipky jsou podle hygieniků onemocnění v těžkých případech způsobena RS viry, které vyvolávají zejména záněty průdušek a zápaly plic.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policie vyšetřuje od sobotního rána nález...

  • FOTO: Vyhlášenou kolibu 4 Kameny u dálnice...

  • FOTO: Na Nové Louce hořela sauna v Šámalově...

  • Kavárna Organza mění koncept. Liberečany...

 
 

Kam dál?

V Liberci vyroste další heliport. Záchranka ho využije na noční přistávání

pátek, 22. ledna 2016, 10:16

Výstavbu nového heliportu pro noční přistávání vrtulníku plánuje liberecká záchranka. Vyrůst by měl nedaleko sídla ZZS...

Záchranka v Libereckém kraji má nové operační středisko za více než 30 milionů

pátek, 8. ledna 2016, 14:14

Zdravotnická záchranná služba v Libereckém kraji má nové operační středisko, jehož vybudování stálo více než 30 milionů...

Liberecká nemocnice hledá lékaře, nabízí i odměnu 20 tisíc korun

pondělí, 4. ledna 2016, 14:58

Krajská nemocnice v Liberci potřebuje lékaře, za doporučení lékaře či lékařky pro chirurgickou jednotku intenzivní péče...