Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Liberecký kraj nabízí za nemocnici ve Frýdlantu deset milionů korun

 
středa, 20. dubna 2016, 11:54

Liberecký kraj nabízí společnosti EUC (dříve Euroclinicum) deset milionů korun za stoprocentní podíl v Nemocnici Frýdlant. Nabídka vychází z veřejně dostupných informací z obchodního rejstříku, řekl dnes novinářům liberecký hejtman Martin Půta. Liberecký kraj má podle něj vážný zájem nemocnici odkoupit a provozovat, aby zajistil základní zdravotnickou péči pro zhruba 30 tisíc obyvatel Frýdlantského výběžku. EUC už loni přeměnila lůžka interny na následnou péči a od dubna tam není ani 24hodinová pohotovost.

Současný vlastník koupil Nemocnici Frýdlant s.r.o. v roce 2013, jak podle Půty ukázal obchodní rejstřík, zaplatila firma deseti spoluvlastníkům po milionu korun - dohromady tedy deset milionů. Firma, která ve Frýdlantu zaměstnává zhruba 200 lidí, nevlastní areál nemocnice, pronajímá si ho od města. Podle Půty vyjednává kraj o odkoupení nemocnice od loňského roku, při jednání měl padnout požadavek na 35 milionů a také provozování lékárny v areálu i po prodeji nemocnice. EUC to ale popírá. Předseda představenstva EUC Jan Blaško již dříve pro Drbnu uvedl, že cílem firmy není nemocnici prodat, ale nadále ji provozovat a rozvíjet.

"Dopis hejtmana Půty jsme dostali a odpovíme na něj. Stále platí, že prodej Nemocnice Frýdlant není náš primární cíl. Zajistit v Nemocnici Frýdlant akutní péči nepřetržitě jsme nabízeli za dotaci 3,5 milionu ročně obcím Frýdlantska v dopise z 1. února 2016. Kraj už službu pohotovosti na pár hodin denně u nás objednává," dodal Blaško.

Liberecký kraj je podle hejtmana připraven dál o koupi nemocnice jednat. "Pokud budou jednání pokračovat, bude muset nepochybně dojít k ocenění společnosti k nějakému aktuálnímu datu, protože my jinak žádnou firmu koupit neumíme," dodal Půta. Již dříve krajští radní navrhli, aby posudek nemocnice zpracovala společnost Nexia AP, se kterou má Liberecký kraj dobré zkušenosti. Firma je navíc i auditorem společnosti EUC, což by mohlo vyjednávání urychlit. Lhůta pro vyjednávání skončí na konci června.

"Pokud k dohodě nedojde, je Liberecký kraj připraven za peníze, které má připravené v rozpočtu vybudovat ve Frýdlantu emergency centrum (úrazová pohotovostní ambulance), které by akutní péči zajistilo bez dohody s vlastníkem frýdlantské nemocnice," řekl Půta. Na přípravě fungování ambulance už podle něj pracuje ředitel největší Krajské nemocnice Liberec Luděk Nečesaný. Už dnes pacienti z Frýdlantska míří ve stále větší míře právě do liberecké nemocnice, která na to kapacitně nestačí. Pokud kraj nemocnici ve Frýdlantu nekoupí, čekají ho náročné přesuny, investice a shánění lékařů pro libereckou nemocnici.

Napsal(a) ČTK, Michael Daněk | Foto Nemocnice Frýdlant
 


 

Kam dál?

Cílem EUC není prodat Nemocnici Frýdlant, ale provozovat ji

sobota, 9. dubna 2016, 10:53

Cílem společnosti EUC (dříve Euroclinicum) není prodat Nemocnici Frýdlant, ale nadále ji provozovat a rozvíjet. Liberecké Drbně...

Spojovací chodbu mezi pavilony nemocnice v Jablonci nahradí nová

čtvrtek, 7. dubna 2016, 07:40

Spojovací chodba mezi dvěma pavilony nemocnice v Jablonci bude od pátku bezmála dva měsíce nepřístupná. Důvodem je výstavba nové...

Kraj je o krok blíž k odkupu frýdlantské nemocnice. Cenu má určit...

středa, 6. dubna 2016, 12:42

Liberecký kraj je opět o krok blíž k odkupu frýdlantské nemocnice. Krajští radní včera schválili záměr koupit nemocnici od...

S oteplením se lidé už mohou setkat v přírodě i parku s klíšťaty

sobota, 2. dubna 2016, 17:42

Klíšťatům stačí teploty nad sedm stupňů Celsia, lidé se s nimi už teď mohou setkat při výletech do přírody či v městských...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Drbna pomáhala tam, kde bylo potřeba. Podpořených projektů je více než prstů na obou rukách

Když můžu, pomůžu. Tohle heslo není Drbně cizí. V letošním roce podpořila několik charitativních a dobročinných projektů. V zimních měsících nenechala na holičkách lidi bez domova, už několikátým rokem podpořila onkologicky nemocné děti skrze nadační fond Pink Bubble a v prosinci opět mediálně podpořila Andělskou aukci v Budějcích.

Internetoví obchodníci zaostávají v přípravě na nové bezpečnostní normy

Internetoví obchodníci v Evropě zaostávají v přípravě na nové bezpečnostní normy, které přitom vstoupí v platnost již za tři čtvrtě roku. Ukazuje to průzkum společnosti Mastercard zahrnující přes 300 on-line prodejců ze 17 zemí . Přísnější ověřování totožnosti zákazníků stanovené evropskou směrnicí o platebních službách PSD2 začne platit v září 2019.

Ovlivňování médií a zneužívání moci nelze tolerovat, říká soudkyně, co zrušila platnost voleb

Komunální volby ve Strakonicích se musí opakovat, rozhodl letos 20. listopadu soudní senát v čele se soudkyní Terezou Kučerovou. Svůj verdikt doplnil odůvodněním, které přesahuje hranice jihočeského města a dotýká se celé české politiky.