Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Liberecký kraj nabízí za nemocnici ve Frýdlantu deset milionů korun

 
středa, 20. dubna 2016, 11:54

Liberecký kraj nabízí společnosti EUC (dříve Euroclinicum) deset milionů korun za stoprocentní podíl v Nemocnici Frýdlant. Nabídka vychází z veřejně dostupných informací z obchodního rejstříku, řekl dnes novinářům liberecký hejtman Martin Půta. Liberecký kraj má podle něj vážný zájem nemocnici odkoupit a provozovat, aby zajistil základní zdravotnickou péči pro zhruba 30 tisíc obyvatel Frýdlantského výběžku. EUC už loni přeměnila lůžka interny na následnou péči a od dubna tam není ani 24hodinová pohotovost.

Současný vlastník koupil Nemocnici Frýdlant s.r.o. v roce 2013, jak podle Půty ukázal obchodní rejstřík, zaplatila firma deseti spoluvlastníkům po milionu korun - dohromady tedy deset milionů. Firma, která ve Frýdlantu zaměstnává zhruba 200 lidí, nevlastní areál nemocnice, pronajímá si ho od města. Podle Půty vyjednává kraj o odkoupení nemocnice od loňského roku, při jednání měl padnout požadavek na 35 milionů a také provozování lékárny v areálu i po prodeji nemocnice. EUC to ale popírá. Předseda představenstva EUC Jan Blaško již dříve pro Drbnu uvedl, že cílem firmy není nemocnici prodat, ale nadále ji provozovat a rozvíjet.

"Dopis hejtmana Půty jsme dostali a odpovíme na něj. Stále platí, že prodej Nemocnice Frýdlant není náš primární cíl. Zajistit v Nemocnici Frýdlant akutní péči nepřetržitě jsme nabízeli za dotaci 3,5 milionu ročně obcím Frýdlantska v dopise z 1. února 2016. Kraj už službu pohotovosti na pár hodin denně u nás objednává," dodal Blaško.

Liberecký kraj je podle hejtmana připraven dál o koupi nemocnice jednat. "Pokud budou jednání pokračovat, bude muset nepochybně dojít k ocenění společnosti k nějakému aktuálnímu datu, protože my jinak žádnou firmu koupit neumíme," dodal Půta. Již dříve krajští radní navrhli, aby posudek nemocnice zpracovala společnost Nexia AP, se kterou má Liberecký kraj dobré zkušenosti. Firma je navíc i auditorem společnosti EUC, což by mohlo vyjednávání urychlit. Lhůta pro vyjednávání skončí na konci června.

"Pokud k dohodě nedojde, je Liberecký kraj připraven za peníze, které má připravené v rozpočtu vybudovat ve Frýdlantu emergency centrum (úrazová pohotovostní ambulance), které by akutní péči zajistilo bez dohody s vlastníkem frýdlantské nemocnice," řekl Půta. Na přípravě fungování ambulance už podle něj pracuje ředitel největší Krajské nemocnice Liberec Luděk Nečesaný. Už dnes pacienti z Frýdlantska míří ve stále větší míře právě do liberecké nemocnice, která na to kapacitně nestačí. Pokud kraj nemocnici ve Frýdlantu nekoupí, čekají ho náročné přesuny, investice a shánění lékařů pro libereckou nemocnici.

Napsal(a) ČTK, Michael Daněk | Foto Nemocnice Frýdlant
 


 

Kam dál?

Cílem EUC není prodat Nemocnici Frýdlant, ale provozovat ji

sobota, 9. dubna 2016, 10:53

Cílem společnosti EUC (dříve Euroclinicum) není prodat Nemocnici Frýdlant, ale nadále ji provozovat a rozvíjet. Liberecké Drbně...

Spojovací chodbu mezi pavilony nemocnice v Jablonci nahradí nová

čtvrtek, 7. dubna 2016, 07:40

Spojovací chodba mezi dvěma pavilony nemocnice v Jablonci bude od pátku bezmála dva měsíce nepřístupná. Důvodem je výstavba nové...

Kraj je o krok blíž k odkupu frýdlantské nemocnice. Cenu má určit...

středa, 6. dubna 2016, 12:42

Liberecký kraj je opět o krok blíž k odkupu frýdlantské nemocnice. Krajští radní včera schválili záměr koupit nemocnici od...

S oteplením se lidé už mohou setkat v přírodě i parku s klíšťaty

sobota, 2. dubna 2016, 17:42

Klíšťatům stačí teploty nad sedm stupňů Celsia, lidé se s nimi už teď mohou setkat při výletech do přírody či v městských...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V objednané zásilce mu omylem dorazil také...

  • Další uzavírka v centru. Do konce prázdnin...

  • VIDEO: Policie pátrá po viníkovi nehody,...

  • FOTO: Zlomená vidlice, prasklá helma....

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Indonésii kvůli fotbalu prudce vzrostla cena vajec

Nečekaný dopad měl v Indonésii nedávný světový šampionát ve fotbale. V zemi o více než pětinu stoupla cena vajec, která tak byla nejdražší za poslední dva roky. Mistrovství výrazně podpořilo spotřebu, neboť lidé během sledování zápasů doma konzumovali oblíbené nudle s vejci.

Zajímá vás přítomnost úředníků na krajském úřadě? Teď už se ji na internetu nedozvíte

Telefonní seznam Krajského úřadu Kraje Vysočina už zhruba týden nenabízí aktuální přehled přítomností označených barevnými symboly u konkrétních jmen jednotlivých pracovníků. V praxi to znamená, že na internetu i nadále najdete u jmen kolegyň a kolegů jejich pracovní kontaktní informace, nikoli však aktuální informaci o jejich přítomnosti na pracovišti, popisuje změnu ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeněk Kadlec.

Afričan, kterého v tramvaji zmlátili fanoušci Sigmy Olomouc, utrpěl trauma. Nepřijde k soudu

Sedmatřicetiletý Afričan, kterého v pražské MHD napadli fotbaloví chuligáni podporující tým SK Sigma Olomouc, trpí posttraumatickou stresovou poruchou, depresemi a komplikacemi v práci. Podle serveru Lidovky.cz to plyne z obžaloby. Tři agresoři předstoupí před soud počátkem září. Napadený se soudu pravděpodobně zúčastní přes video.